spl обзор16

ОБЗОР 16 Кръг

Драма и хикс между „бирите“ и „кварталните“

Класически мач с драма и много емоции на терена ни предложи срещата между ФК Биролом и Красно село. Двубоят започна с гол още в 4 минута в полза на „кварталните“, а реализатор стана звездата на тима Александър Рангелов. „Бирите“ са тим, който не се предава и още в следващата минута те реагираха с гол на винаги опасният Иван Павлов. Бироломци натиснаха след изравняването и успяха дори да обърнат развоя на мача в своя полза с гол на фурията в атака Мартин Попов. Красно село се стъписаха и стегнаха редиците. В 16 минута Огнянов изравни, а в 17 отново Рангелов изведе напред „кварталните“.

Първата част обаче не бе свършила от към емоции. Славчо Славчев изравни за „бирите“ в 23 минута. Драмата бе пълна и Красно село отново взе аванс от един гол в последната за първата част 25 минута след пробив на Огнянов. След почивката „кварталните“ вкараха още един гол дело на Касабов. Бироломци нямаха път назад и се втурнаха да изравняват. Гениалният Мартин Попов с лекота върна двата гола пасив за своя тим и отново напрегна положението на терена. Красно село показа здрави нерви и Рангелов отново изведе напред в резултата тима си в 43 минута, а черешката на тортата сложи Иван Павлов в 45 минута правейки резултата отново равен 6:6. Така до края двата тима не успяха да се излъжат и резонно поделиха точките помежду си.

Статистика след ФК Биролом – Красно село

СЗК с труден успех над „дяволите“

Лидерът в шампионата СЗК Юнаитед посрещна Black Devils в дерби среща от програмата на SPL. „Дяволите“ бяха лишени от услугите на топ нападателите си Мартин Благоев и Емо Йорданов за тази среща, но тимът на Влади Методиев бе решен да покаже най-доброто от себе си срещу силния състав на СЗК. Двубоят започна с натиск на „сините“, но „дяволите“ устояваха на атаките на своя съперник и действаха предимно на контраатаки. СЗК буквално счупи страничните стълбове на вратата пазена от Пламен Докузанов, но топката така и не влизаше.

Причина за запазването на двете нули бе и отличната защита показана от „дяволите“ и така резултатът на почивката остана 0:0. След подновяването на играта ситуацията на терена не се промени особено и символичните домакини трябваше да чакат чак до 42 минута, в която Кристиян Живков успя да пробие бетонната стена на „дяволите“ и да открие резултата в полза на СЗК. След попадението, гардът на „дяволите“ падна и те допуснаха два нови гола в тяхната врата. Реализатори бяха Манолов и Вановски. Така СЗК взе победата и продължава да е уверен лидер в класирането. Black Devils отново изпуснаха мача, но пак трябва да отбележим и липсата на основни играчи за състава, което може би наклони везните в полза на техния съперник.

Статистика след СЗК Юнаитед – Black Devils

„Ястребите“ писаха петица на пиратите

Black Hawk се изправи срещу АФК Пират в битка за трите точки. През първия полусезон „ястребите“ се наложиха над съперника си, но дали това щеше да се повтори следваше да разберем. Мачът започна с тотална доминация на „ястребите“ като първия гол в тяхна полза падна в 10 минута, а голмайстор бе Асен Стойчев. Пиратите успяха да поизравнят играта след гола, но трудно стигаха до съперниковата врата.

Дойде последната минута за първата част, когато Иван Иванов избухна с втори гол в полза на Black Hawk. През втората част превъзходството на „ястребите“ стана още по-осезателно и те отбелязаха серия от голове във вратата пазена от Христо Цонев – Котката. Петров направи 3:0, а за финал топ голмайстора на тима Тони Димитров заби два гола и оформи крайното и категорично 5:0 в полза на Black Hawk.

Статистика след Black Hawk- АФК Пират

Отборчето излъга „лошите момчета“

Взривоопасният двубой Тегавите – Отборчето ни предложи програмата на SPL в неделния ден. Мачът започна равностойно като и двата тима практикуваха малко по-твърд футбол, който граничеше с грубостта. На терена футболът бе по-малко отколкото пререканията между играчите и нарушенията за двата тима. Така първата част остана без голове. През второто полувреме тимът на Тегавите бе стойностният състав и резонно поведе в резултата с попадение на Велислав Пешев в 38 минута. Отборчето се стресна и под виковете на вратаря си Мариян Андреев, тимът заигра по-добре и успя да натика съперника си в неговата половина. Така след добра комбинация Митко Ранджев изравни в 44 минута.

Мачът вървеше към равенство, когато безсмислено нарушение в близост до наказателното поле на Тегавите бе превърнато в гол от Янкулов след прецизно изпълнен фаул. До края оставаха секунди, които обаче бяха достатъчни на тимовете да завършат мача с по 5 човека след като Пешев от Тегавите и Стойков от Отборчето се спречкаха, а главният рефер не им остана длъжен изгонвайки ги. Така след кавги и груб футбол тимът на Отборчето взе победата и продължава да е в топ 6 на класирането. Тегавите запазват позицията си в челото, но спада във формата на момчетата водени от Павел Дичин се задълбочава.