spl обзор15

ОБЗОР 15 Кръг

„Лошите момчета“ биха „ястребите“ с гол в края

Тегавите посрещнаха Black Hawk в мач от редеовния сезон на SPL. Двубоят започна по великолепен начин за „лошите момчете“, които в рамките на две минути дръпнаха в резултата с два гола. Попаденията бяха дело на убийственото дуо в атаката на Тегавите Стенли Петров и Пламен Пенев. След като инкасираха две попадения тимът на Black Hawk изравни играта и натика съперника си в собствената им половина. Така в 12 минута свръхзвуковият халф на „ястребите“ Иван Иванов намали резултата, а в 19 минута Асен Стойчев изравни и върна равенството в мача. При този резултат завърши първата част на мача.

След почивката играта на двата тима бе прекрасна и изпълнена с много положения, които двамата вратари отразиха безкомпромисно. Така в битка за всяка топка се стигна до заключителните минути на двубоя. В 49 минута железния защитник на Тегавите Митко Димитров бе на прекрасна позиция, от която се възползва и скъса мрежата зад вратаря на „ястребите“. След гола за Black Hawk не остана време да отговорят и те трябваше да се примирят със загубата. Тегавите този път показаха характер и добавят три точки към актива си.

Статистика след Тегавите – Black Hawk

„Кварталните“ надделяха над „аристократите“

Красно село прие Джентълмените в пореден мач от SPL. Двубоят започна вихрено за „аристократите“, които откриха резултата още в третата минута с гол на ел капитано Асен Йочев. След попадението ФК Джентълмените изпуснаха още доста изгодни положения, но не и без намесата на стража на Красно село. Така се стигна до 23 минута, в която ремито бе възстановено с гол на завърналият се след контузия маестро с топката Сашо Рангелов. Така първата част завърши при резултат 1:1. След подновяването на играта отново Джентълмените тръгнаха по-добре и отново Йочев показа класата си бележейки за 2:1 в полза на „аристократите“.

Попадението сякаш ужили Красно село и момчетата водени от Радо Събев заиграха съвсем друга игра. Именно той поведе своите с две попадения обръщайки развоя на мача на 360 градуса. След него отново Рангелов бе над всички и наниза още два гола, за да оформи своя хеттрик и да отчая максимално противника. В мача остана време само за още едно попадение, а то бе на сметката на Джентълмените, а негов автор стана Стоянов в 49 минута. Джентълмените загубиха отново в техен стил след страхотна игра, а Красно село продължава да поддържа темпото и да гони лидерите в таблицата.

Статистика след Красно село – ФК Джентълмените

„Дяволите“ ограбиха Пиратите

Black Devils прие АФК Пират в мач от програмата на SPL. Двубоят започна равностойно, но все пак по-съобразителният тим в началото бе Black Devils и те успяха да открият резултата с гол на Дейков в 6 минута. Пиратите се окопитиха и дори изпуснаха няколко изгодни възможности за отбелязване на попадение. Все пак „дяволите“ бяха по настойчиви и в края на полувремето удвоиха резултата си с попадение на Мартин Благоев. През втората част Пират се посъбудиха и с два бързи гола на Алиев и Бояджиев изравниха резултата и подложиха под напрежение състава на „дяволите“.

Black Devils обаче играят най-качествен футбол, когато са под напрежение и тимът се развихри в атака. Дейков на два пъти, Благоев също с две попадения направиха резултата солиден за своя тим, а Георгиев също успя да запише името си сред голмайсторите. Пиратите бяха изпаднали в амок, но все пак Марков намери сили да отбележи още едно попадение за тима. Точката на спора сложи отново Мартин Благоев в 50 минута подпечатвайки убедителната победа на „дяволите“.

Статистика след Black Devils – АФК Пират

„Юнайтед“ биха и „бирите“

СЗК Юнайтед посрещна ФК Биролом в интересен двубой от програмата като бироломци бяха единственият състав успял да победи „сините“ през есента. Този път обаче СЗК стъпиха сериозно в мача и набързо Стойчев и Иванов дадоха комфортна преднина на отбора си. „Бирите“ сътвориха няколко хубави атаки от които обаче тима не успя да извлече максимума. Така полувремето завърши при резултат 2:0. След подновяването на играта „сините“ отново тръгнаха мощно и в 26 минута Илиев направи 3:0.

„Бирите“ успяха да върнат един гол в 32 минута с попадение на Христов. Спасов от СЗК обаче бързо контрира съперника си с ново попадение. „Бирите“ отново успяха да върнат попадението в 35 минута чрез Павлов. Само две минути по-късно обаче Илиев направи 5:2 бележейки отново за СЗК. Последната дума в мача имаха бироломци в 41 минута с гол на Бенчев, който за съжаление се оказа крайно недостатъчен за Биролом да извлекат позитиви от мача. СЗК остава уверен лидер и крачи към титлата в SPL.

Статистика след СЗК Юнайтед – ФК Биролом

Трансферна бомба и ветеран зарадваха „миньорите“

#TwitterРитане се изправяше срещу Чуковете в битка за трите точки, които бяха много важни и за двата тима. Те имаха по 16 пункта преди началото на сблъсъка. Двубоят започна великолепно за „хаштаговете“, които откриха резултата в 4 минута с попадение на голмайстора на тима Христо Шаламанов. „Миньорите“ бяха решени да не се дават и в 10 минута равенството в мача донесе трансферния удар на зимата Иван Миков, който се присъедини към тима на Чуковете след кариера в отбора на ФК Биролом. „Миньорите“ заиграха със самочувствие и в 15 минута след пас на завърналият се след почти 7 месечно отсъствие в тима ветеран Дени Младенов към капитана Васев символичните гости вкараха за 2:1. След като завъртяха мача в своя полза „жълтите“ добавиха още две попадения до края на полувремето. Автори станаха Младенов и Методиев. Така почивката дойде при резултат 4:1 в полза на „миньорите“.

През втората част „хаштаговете“ се опитаха да намерят своя стил на игра, но противникът им не им позволи да разгърнат потенциала си. Миков добави още две попадения и оформяйки своя хетртрик в дебютния си мач. След него Дени Младенов вкара и втория си гол в мача напомняйки за миналогодишната си форма. Точката в мача бе сложена от колоса в защитата на Чуковете Никола Фургов, който заби гол в 48 минута оформяйки крайното 8:1. „Миньорите“ сякаш се пробуждат след като не се представиха задоволително в турнира за купата, докато за техния съперник #TwitterРитане остана разочарованието от тежката загуба.