spl обзор13

ОБЗОР 13 Кръг

Красно село и Отборчето украсиха елхата със зрелище

В последния есенен кръг на SPL един срещу друг се изправяха Красно село и Отборчето. Мачът започна взривно с гол в 4-та минута след комбинация от корнер на братя Ранджеви, Стилян подаде, а Димитър засече след добро движение в наказателното поле. Нещата се обърнаха бързо като Сашо Рангелов първо в 8-мата минута вкара 14-ия си гол за сезона, а в 9-та та асистира на мениджъра си Радован Събев. Минути по-късно след грешка в отбраната на Отборчето, Касабов от Красно Село бе най-съобразителен и резултата набъбна до 3:1.

Нещата се развиваха в полза на шампиона на SPL1 от миналия сезон, но играта със сигурност беше равностойна. В 19-та минута след двойна комбинация Христов с Тошев, първият отбеляза за 3:2, а секунди по-късно Румен изравни и резултата на таблото. След почивката играта не се промени, мачът беше на високо темпо и приятен за гледане, с което спечели и определението дерби на кръга в SPL. Две грешки в защитите на отборите, доведоха до по още един гол и крайният резултат бе 4:4. Така дистанцията между двата отбора се запази на 5 точки, като Красно село ще зимува втори, а Отборчето 6-ти.

Статистика след Красно Село – Отборчето

СЗК затвърди първото място в SPL

В мач от 13-тия кръг на SPL , съперници бяха СЗК Юнайтед и Джентълмените. И в двата отбора се забелязваха липсите на ключови играчи. Мачът започна вихрено и лидерът в класирането не смяташе да държи дълго интригата . 4: 0 на почивката – голмайсторите – Стойчев, капитанът Георгиев, Атанасов и Попов. През второто полувреме картинката не се промени , въпреки , че Джентълмените бяха постоянно мотивирани от своя мениджър – Асен Йочев. Нови голове на Стойчев, Георгиев и мотора на отбора Иванов.

Почетен гол за ”аристократите” вкара Богомил Ангелов в 40-та минута. Нападателя на СЗК Стойчев премина кота 20 при головете и поведе след 13 кръг в класирането при голмайсторите. Крайният резултат бе 9:1. Така СЗК Юнайтед ще прекара Коледа на първа позиция с 36 точки , а Красно Село и ГДБОП са на 7 точки зад тях, които са с мач по-малко.

Статистика след СЗК Юнайтед – ФК Джентълмените

Чуковете с коледно чудо срещу ФК Биролом

Изключително интересен бе сблъсъкът между тимовете на Чуковете и Биролом в неделната вечер. Двата тима се познават отлично и мачът никак нямаше да бъде скучен. „Миньорите“ страдаха доста от началото на сезона, но постепенно влизаха във желаната форма. Тимът на Биролом редеше само позитивни резултати в последните кръгове като даже победи и безапелационния лидер СЗК. Двубоят започна очаквано с с много борба за топката .През цялата първа част двата тима правеха хубави атаки ,но вратарите не допускаха изненади така неусетно завърши първата част която за съжаление остана без попадения. След подновяването на играта почти веднага домакините използваха грешка в отбраната на „бирите“ и комбинацията Васев -Методиев донесе попадение в тяхна полза.

Радостта за „жълтите“ бе кратка, защото стоманата в отбраната на „бирите“ Калин Крумов се възползва от еуфорията в съперника и бързо върна ремито. Чуковете вдигнаха сериозно оборотите след изравняването на резултата и естествено това им донесе дивиденти. Отново Методиев даде аванс на жълтите, а атомната мравка Иван Комитов заби още две попадения с кинжални удари от границата на наказателното поле. Домакините водеха уверено, но отново Крумов с неизчерпаемата си енергия върна едно попадение намалявайки за 2:4. Гостите бяха увлечени в гонене на равенството, което оголи сериозно защитата им. От това се възползва Комитов, който наниза третия си гол в мача и оформи крайното 5:2. Така двата тима се оттеглят за зимната пауза със смесени чувства и в средата на таблицата.

Статистика след АФК Чуковете – ФК Биролом 5:2

СЗК отвя „хаштаговете“ като снежна буря

Лидерът СЗК Юнайтед прие #TwitterРитане в мач от програмата на SPL. Мачът започна борбено и за двата тима като домакините имаха териториално преимущество, което доведе и до сериозни пропуски пред противниковата врата като на няколко пъти се намесваха и страничните стълбове на вратата .Все пак домакините откриха резултата в 18 минута с попадение на Димитър Стойчев. До края на полувремето картинката не се промени, но нови голове не паднаха.

През втората част превъзходството на „сините“ бе още по-подчертано. Попов покачи за 2:0. Цоков от „хаштаговете“ имаше нещастието да вкара във собствената си врата и да даде още по-сериозна преднина на съперника. „Хаштаговете“ бяха сломени и натикани в собствената си половина, но все пак организираха някои сносни контраатаки като дори удариха и две греди. Домакините успяха да вкарат още три гола за сметка на пропуските, които направи съперникът им. Стойчев отново бе точен на два пъти, а Иванов оформи крайното 6:0 в полза на СЗК. Така „сините“ ще зимуват на първата позиция в класирането, докато техния съперник #TwitterРитане ще трябва да се задоволи с позиция в долната част на таблицата.

Статистика след СЗК Юнайтед – TwitterРитане

„Ястребите“ клъвнаха лошо „пиратите“

Пират посрещна Black Hawk в спор за трите точки на терена Царско село в полите на Витоша. Мачът започна шеметно за пиратите, които откриха в 6 минута чрез Арабаджиев. Гостите обаче не се трогнаха и отговориха подобаващо с гол на току що получилия наградата за най-красив гол за месец ноември Тони Димитров. Две минути по-късно колегата му – фурията Иван Иванов обърна резултата изцяло в полза на „ястребите“, а в края на полувремето Димитров покачи за 3:1. През втората част доминацията на Black Hawk бе ясно подчертана и головете заваляха. Стойчев и Василев се отчетоха с по две попадения давайки сериозен аванс на тима си.

Сломените „пирати“ успяха да върнат един гол отново чрез плевенския гуро Дейвид Арабаджиев, но това бе крайно недостатъчно за каквито и да е било амбиции на тима за спечелването на двубоя. До края гостите вкараха още три попадения като Стойчев наниза още две на своята сметка, а стражът Йорданов добави още едно. Така бе фиксиран крайният резултат 10:2. Black Hawk влизат във форма, което е лошо за техните съперници, докато „пиратите“ остават в дъното на класирането с надежда за по-добро представяне през пролетта.

Статистика след АФК Пират – Black Hawk

„Хаштаг“ за „дяволите“

Black Devils прие коравия тим на #TwitterРитане в мач от програмата на SPL. Домакините откриха в третата минута с гол на плеймейкъра си Дейков, който матира отбраната и стража на съперника с грациозни финтове. Гостите не се предадоха и взривоопасния Шаламанов изравни само пет минути по-късно. Последваха силни минути за дяволите – Начев и Костадинов материализираха превъзходството на тима си, давайки сериозен аванс от два гола.

#TwitterРитане обаче веднага отговори с голове на Раднев и Найденов. Така на почивката резултата бе 3:3. След подновяването на играта „хаштаговете“ разнищиха противника с голове на Мънин, Найденов и два на Шаламанов. „Дяволите“ опитваха да променят нещата, но в тима липсваха основни футболисти и те не постигнаха нищо освен още едно попадение на Дейков, с което се оформи крайното 4:7. „Дяволите“ продължават черната си серия, докато техният съперник пак доказа, че не са тим за подценяване.