spl обзор 9

ОБЗОР 9 Кръг

Отборчето и „бирите“ поделиха точките

Отборчето домакинстваше на коравия тим на ФК Биролом. Двата тима бяха с доста сериозни заявки за победата преди двубоя. Мачът започна с доминация на „бирите“, които в рамките на 7 минути отбелязаха два гола чрез Крумов и Тодоров. Домакините обаче не се предаваха и натискаха, въпреки пасива от две попадения. Така се стигна до изравняването в резултата чрез Маринов и Василев, които в рамките на две минути върнаха двете попадения. Полувремето вървеше към своя край, когато завърналият се в състава на „бирите“ след отсъствие Иван Миков със самостоятелна акция премина през няколко противникови играчи и въпреки опитите на съперниците да го спънат той показа настойчивост и отново изведе „бирите“ напред в резултата.

Така полувремето завърши 3:2. След почивката гостите владееха изцяло положението и Миков се развихри бележейки нов гол за своите, а Славчев го последва с още едно попадение правейки 5:2. Домакините нямаха избор, защото изоставането им вече бе доста сериозно и се хвърлиха с всички сили в атака. Василев и Стойков върнаха две попадения и нагорещиха обстановката на терена, а Трендафилов сложи черешката като изравни в 43 минута. Така последните минути на мача бяха изключително интересни, но до нови голове не се стигна и двата тима поделиха точките.

Статистика след Отборчето – Фк Биролом

СЗК продължи по шампионския си поход

В петъчния мач от програмата на SPL един от лидерите СЗК Юнайтед посрещна амбициозния тим на Отборчето. Двубоят започна доста здраво като и двата отбора играеха безкомпромисно на ръба на позволеното. Тимовете бяха добре подготвени технически и до голови положения се достигаше трудно, а останалото бе спасявано от вратарите. Все пак домакините от Сзк успяха да поведат в 15 минута с гол на Димитър Стойчев. Попадението даде малко самочувствие на „сините“ и те натиснаха по-сериозно своя съперник. Отборчето от своя страна устоя на натиска и не веднъж имаше и изгодни положения за изравняване на резултата. Въпреки нападателния футбол от страна и на двата отбора до нов гол преди полувремето не се стигна и то завърши 1:0. След почивката домакините бяха взели инициативата изцяло в свои ръце, а примката около наказателното поле на Отборчето се затягаше.

Това доведе до ново попадение във вратата на гостите. То бе дело на Илиев в 36 минута. Гостите вече изоставаха с два гола и незабавно трябваше да вземат мерки. Веднага след получения гол към централния кръг на терена се отправи Анжел Цонев, който се нагърби с неприятната задача да изпълни център след гола. Цонев реши да подходи нетрадиционно и със топовен изстрел от центъра изненада всички на терена, бележейки прекрасен гол, който спокойно може да кандидатства в класацията на SPL за гол на месеца. Резултатът стана 2:1, което на практика задържа Отборчето в мача. „Оранжавите“ се втурнаха да изравняват, но опасните контраатаки на съперника доведоха до трето попадение за Сзк. Гласков се разписа, правейки задачата на съперника много трудна. До края нямаше много време и гостите не успяха да постигнат желания от тях резултат. Така СЗК отново взе трите точки и остава непобеден до момента, докато Отборчето показа хъс, настроение за игра, но изпусна да вземе нещо от мача.

Статистика след СЗК Юнайтед – Отборчето

„Лошите момчета“ наказаха пиратите

Тегавите домакинстваха на АФК Пират в интересен сблъсък. Домакините започнаха двубоя по прекрасен начин с гол на Велислав Пешев още в 6 минута. Доминацията на Тегавите продължи през цялата първа част като головете във вратата на Пират не спираха. Димитров и отново Пешев направиха резултата на полувремето класически. След подновяването на играта наказателната акция на „лошите момчета“ продължи с пълна сила.

Петров и отново Пешев с третия си гол в мача покачиха за 5:0. Гостите бяха в тотален нокдаун, но все пак стигнаха до почетно попадение дело на Бояджиев в 46 минута. В края на мача остана време и за головата машина Пламен Пенев да се разпише оформяйки крайното 6:1 в полза на Тегавите, които отново влизат в ритъм и бавно катерят стълбицата към върха. Гостите пък претърпяха ново поражение, с което пропадането им в таблицата става все по-задълбочено.

Статистика след Тегавите – АФК Пират

„Аристократите“ отнесоха „миньорите“

Едно от най-старите дербита в SPL бе на ред да се изиграе в неделния ден. Един срещу друг заставаха тимовете на Чуковете и Джентълмените в мач от дъното на таблицата. Чуковете, които са в нечувана до сега криза, не започнаха двубоя никак добре. Те допуснаха гол още в седмата минута, а голмайстор бе Ники Димитров – братът на една от легендите на съперника Лъчезар Димитров. Доминацията на „аристократите“ продължи през цялата първа част, което доведе до второ попадение във вратата на стража Тодоров.

Голмайстор отново бе Димитров правейки резултата 2:0. Така завърши първата част. След подновяването на играта гостите нанизаха и трети гол дело на капитана Йочев. „Миньорите“ не бяха на себе си, но все пак успяха да се доберат до гола чрез Комитов. От тук нататък гарда на „жълто-черните падна тотално и техният съперник буквално ги разнищи. Димитров, Методиев, Ангелов, Стоянов и отново Йочев оформиха разгромното 10:1. Така „аристократите“ взеха много важни точки, а кризата в Чуковете се задълбочава, което оставя тима твърдо на дъното в таблицата.

Статистика след АФК Чуковете – ФК Джентълмените

„Униформените“ закопчаха и пиратите

Прекрасно представящият се тим на ГДБОП прие АФК Пират. „Униформените“ започнаха със стил двубоя и първи реализираха чрез Матеев, а минутка по-късно завърналият се след наказание Мартин Соколчев удвой за своите. „Пиратите“ не се шокираха, въпреки двете бързи попадения във тяхната врата и голмайсторите на тима Кръстев и Арабаджиев изравниха резултата в рамките на 4 минути. Неудържимият Соколчев обаче отново изведе „униформените“ с едни гърди напред, а Стоев затвърди преднината на тима си.

Така полувремето завърши 4:2. След почивката домакините се развихриха и не оставиха никакви шансове на по-скромния си съперник. Каландзазе, отново Соколчев и на два пъти Самарев оформиха разгромното 7:2, с което тимът на ГДБОП грабна победата. „Униформените“ се изкачиха на второ място в класирането и вече мечтаят за титлата, докато съперника им продължава да потъва в дълбините на таблицата.

Статистика след ГДБОП – АФК Пират

СЗК хвана и „ястребите“

Доминантът в лигата СЗК Юнайтед прие страхотно представящият се тим на Black Hawk, който в последните си няколко мача изпитва известни колебания, но е все така опасен и непредсказуем. Домакините първи стигнаха до попадение чрез Стойчев, а Илиев успя да удвои малко по-късно, което донесе спокойствие и увереност на тима. „Ястребите“ правеха всичко възможно, но така и не успяваха да завършат с гол опасните си голови атаки. Положението за тях се усложни след като малко преди почивката Тони Димитров получи втори жълт картон, респективно червен, и остави своите с човек по-малко на терена.

Така полувремето завърши при резултата 2:0. След подновяването на играта Иванов намали за 1:2. „Ястребите“ бяха в подем, въпреки численото преимущество на съперника и натискаха сериозно. Въпреки това домакините се възползваха от факта, че са с човек повече на игрището и нанизаха три гола в рамките на пет минути. Голмайстори бяха Иванов, Георгиев и Илиев. Изходът от мача сякаш бе предрешен и в мача остана време само за още едно почетно попадение за гостите, което бе дело на Йорданов. Така СЗК продължава да е уверено на върха докато Black Hawk отново губи точки.