spl обзор 8

ОБЗОР 8 КРЪГ

„Униформените“ прибраха ястреба в кафеза

Black Hawk се изправи срещу ГДБОП в дерби мача на кръга. Двата отбора са с амбиции за титлата този сезон, което бе предпоставка за люто дерби. Мачът започна доста борбено като и двата тима показваха много добри технически умения. Така все пак се стигна до 15 минута когато Стоев с безпощаден удар наказа противниковия вратар и откри резултата в полза на „униформените“. „Ястребите“ бяха доста разконцентрирани след гола, което бе предпоставка за ново попадение, а автор бе отново Стоев. До края на полувремето тимовете показаха доста добра игра, но до нови попадения така и не се стигна. След почивката ситуацията на терена не се бе променила и играта се бе закучила като до чисти положения не се стигаше, а ако имаше нещо по-опасно пред някоя от вратите, вратарите се справяха с опасността безкомпромисно. Все пак в последните десетина минути се откри възможност за гол пред „ястребите“ и те не пропуснаха да се възползват от нея. Здравков отбеляза за 1:2 и напече ситуацията. Домакините окрилени след гола се втурнаха с всички сили в нападение, което им изигра лоша шега. „Униформените“ организираха две смъртоносни контраатаки, с които повалиха напълно съперника бележейки нови два гола в заключителните минути на двубоя. Голмайстор и на двата гола бе Милошев, който с прекрасни плътни удари наказа противниковия страж. До края не остана време за друго и така „ястребите“ понесоха поражение и след хикса в миналия кръг продължават с лекото си колебание. Гостите от ГДБОП отново изнесоха хубав мач, който този път им донесе и трите точки, които ги изкачват във висините на таблицата.

Статистика след Black Hawk – ГДБОП

„Дяволите“ потопиха „пиратите“

Отборите на АФК Пират и Black Devils се изправиха един срещу друг във важен мач за двата тима. Двубоят започна с подчертано превъзходство на „пиратите“ и те бързо взеха аванс от две попадения, а голмайстори бяха Петров и Бояджиев, респективно в 7 и 10 минути. Гостите не се поддадоха на паника и напрежение. Те наложиха собствения си стил със спокойна и постепенна игра в атака бързо отговориха на предизвикателството изравнявайки чрез голове на Прасков и Методиев. Мачът стана доста динамичен и хубав за гледане от безпристрастния зрител. Атаките към вратите не спираха и при една такава Митко Митев от Пират не пожали противниковия вратар и отново изведе тима си напред в резултата. „Дяволите“ не харесаха това и веднага се развихриха в предни позиции. Прасков и Костадинов направиха пълен обрат извеждайки отбора си напред с едно попадение повече. Така при резултат 4:3 завърши тази шеметна първа част на мача. След почивката „пиратите“ отново бяха първи в нанасянето на голов удар, а точен бе маестрото в атаката на отбора Кръстев. Гостите отново се активизираха след като бяха наказани и Костадинов бе принуден да взема нещата в свои ръце, бележейки за 5:4. В последвалата атака пък домакините имаха нещастието да си вкарат и автогол, което даде два гола аванс на съперника. „Пиратите“ обаче не отстъпваха палубата на съперника и почти на абордаж Арабаджиев върна двата гола и изравни отново резултата. Поизморени обаче от натиска за изравняването, домакините намалиха темпото, което съперникът им използва мигновено, за да вземе превес. В рамките на десетина минути „дяволите“ вкараха 4 гола, с които потопиха „пиратите“ напълно, а сред голмайсторите се записаха Начев, Теодосиев на два пъти и отново Прасков. До края остана време само за още едно попадение. То бе на сметката на домакините, а голмайстор бе Митев. Така „пиратите“ претърпяха второ подред крушение, докато „дяволите“ показват че излизат от кризата и започва ренесанс в отбора.

Статистика след АФК Пират – Black Devils

„Кварталните“ разгромиха „хаштаговете“

#TwitterРитане посрещна Красно село в едно познато дерби от миналата година в SPL1, но разбира се, от тогава и двата тима израснаха много в играта си и очакванията бяха за сериозен сблъсък. За съжаление домакините имаха доста кадрови проблеми, в които включваме и спечелилия приза за най-красив гол на месец октомври Ивайло Недков. Гостите от своя страна бяха в пълен състав и доста уверени след последните си изяви по терените. Натискът които Красно село упражни върху съперника си започна още от първите минути на двубоя и головете не закъсняха. Началото сложи Огнянов в 6 минута. След него в голмайсторската листа се наредиха Касабов на три пъти и Рангелов на два. Така с огромно превъзходство от страна на гостите полувремето завърши катастрофалното за „хаштаговете“ – 0:6. След почивката домакините излязоха без вяра, че могат да променят нещо в мача и допуснаха още две попадения в своята врата, а техен автор бе развихрилият се Рангелов. Така #TwitterРитане претърпяха сериозно поражение, но духът на тима е несломим и всички очакваме да изригнат в следващия си мач. Красно село от своя страна се изкачи на върха в таблицата, но зад тях много отбори дебнат за грешна стъпка и тимът ще трябва да бъде концентриран на максимални проценти.

Статистика след #TwitterРитане – Красно село

Отборчето излъга „аристократите“

Амбициозният тим на Отборчето посрещна коравите Джентълмени в пореден мач от програмата на SPL. Домакините започнаха ударно мача бележейки две попадения, дело на Тошев. След головете в началните минути обстановката се кротна и борбата бе основно около дъгата на централната зона на терена. Така се стигна до 20 минута, в която гостите намалиха чрез своя капитан Асен Йочев. „Аристократите“ бяха във вихъра си, но пропуснаха изгодните положения, които бяха се открили пред съперниковата врата и вместо да изравнят те инкасираха трето попадение. Автор на попадението бе Ранджев секунди преди края на първата част. Така при резултата 3:1, отборите се оттеглиха на почивка. След подновяването на играта „аристократите“ влязоха с нов хъс и мотивация в мача и отново неудържимият Йочев намали резултата на 2:3. Отборчето обаче почти веднага отговори на своя съперник чрез гол на Таргаев, който отново направи разликата в резултата две попадения. „Аристократите“ обаче отново показаха непреклонност и двигателят на отбора, човекът с най-голямото сърце на терена, капитанът Асен Йочев реализира гол който бе третия за него в мача правейки последните минути на двубоя нажежени до краен предел. Гостите се втурнаха да изравняват и бяха близко до успеха на няколко пъти, но стражът на противника си свърши работата. Така увлечените „аристократи“ изпуснаха Ранджев, който забоде последния пирон в мача правейки резултата 5:3 в полза на тима си. Отборчето продължи добрите си игри, докато черната котка минала пътя на Джентълмените все още носи лош късмет на тима.