spl обзор 7

ОБЗОР – 6 кръг

В луд мач „миньорите“ и „ястребите“ поделиха точките

Един от лидерите в таблицата, тимът на Black Hawk прие дълбоко затъналия в дъното тим на АФК Чуковете. Преди двубоя везните се накланяха изцяло в полза на „ястребите“, а „миньорите“ отново започваха мача като аутсайдер. Началото на двубоя бе сложено от рефера Никола Кънчев. Още във втората минута за голяма изненада на всички гостите успяха да излязат напред в резултата с попадение на Ленков. Това стъписа „ястребите“, които бяха малко объркани в тези начални минути. Възползвайки се от това, Чуковете нанизаха нови две попадения чрез Първанов и тарана на тима Станислав Милев – Стаско. Домакините бързо трябваше да реагират защото разликата набъбваше. Стойчев върна едно попадение, експлозивният Иван Иванов намали за 2:3. „Ястребите“ заиграха на познатото от всички ниво и накараха противника да се защитава натиквайки го в наказателното поле пред вратаря Николов. Гонещи гола домакините забравиха за контраатаките, на който е способен тима на „миньорите“ и бяха горчиво наказани. Васев и Ленков вкараха за 2:5. До края на първата част оставаха секунди. Ядосаните „ястреби“ накълваха съперника и в 25 минута Димитров намали за 3:5. Така свърши и полувремето.

След подновяването на играта домакините излязоха пределно мотивирани да обърнат мача. Димитров и Христов намалиха. „Миньорите“ изпускаха питомното когато на сцената се появи известният като „Атомната Мравка“ Иван Комитов, който за една минута наниза два гола пред очите на слисаните съперници. Мачът стана истинско зрелище. Димитров отново върна един гол. От своя страна капитанът на Чуковете Васев отговори с ново попадение в 37 минута. Головете летяха един след друг. Разликата бе три попадения в полза на Чуковете. Домакините не се отказаха да търсят обрата всичко бе хвърлено в атака. Ефтимов и на два пъти Димитров напекоха ситуацията до краен предел изравнявайки за 8:8 в последните минути от двубоя. Домакините натискаха, но забравиха за защитата и в последните секунди това можеше да им коства мача за техен късмет съперника изпусна шанса си и в крайна сметка този луд, луд мач завърши с равенство 8:8. „Ястребите“ показаха непримиримост до края, което им донесе точката, но за тях по-скоро това бяха две загубени от колкото една спечелена точка. Тимът на Чуковете показа зъби и напомни за миналогодишната си игра. Дали отборът няма да изживее ренесанс очакваме да разберем скоро.

Статистика след Black Hawk – АФК Чуковете

„Лошите момчета“ удариха „дяволите“

В петъчния мач от програмата на SPL, отборът на Тегавите приемаше тима на Black Devils в дерби мач. Двата състава се познаваха отлично, както извън, така и на терена и се очакваше люта битка. Всичко започна точно в 20:00 на терен „Царско село“. Рефер на двубоя бе международния съдия Христо Пейнов. След началния съдийски сигнал двата тима буквално се нахвърлиха един върху друг, играеше се твърд, мъжки футбол, като никой от играчите не отстъпваше и сантиметър от терена на своя опонент. Борбата бе доста оспорвана, но тимовете не стигаха до желания ефект, а именно гола. Главни виновници за головата суша бяха двамата вратари на отборите които седяха като бетонни стени и не допускаха попадения. Така изминаха минутите на първата част. След кратката почивка играта бе подновена. Още в началните минути лошите момчета натиснаха съперника и успяха да се разпишат за 1:0, а голмайстор беше обичайният заподозрян Пламен Пенев. Голът вдъхна самочувствие на тима домакин и те успяха да удвоят преднината си в 3о минута чрез Владов. Гостите от своя страна не се уплашиха от головете, а точно обратното бързо се прегрупираха и се втурнаха да отвръщат на удара.

Техничният Ерик Прасков намали за 1:2, което даде още повече сили на „дяволите“. След бързо разменените голове, тимът на „дяволите“ се чувстваше доста по-комфортно и натика противника в собствената му половина. Териториалното преимущество, което имаха гостите им позволи да обстрелват вратата на съперника, но вратаря Дичин показа отново защо бе избран за вратар на годината миналия сезон. Увлечени в гонене на изравняването „дяволите“ оставиха доста пространства за бързите нападатели на Тегавите. От това се възползва Пламен Пенев, за да вкара втория си гол в мача и да отчая противника. До края на мача обстановката на терена се изнерви доста и главният рефер бе принуден да раздаде букет от картони. Въпреки всичко Тегавите грабнаха победата и отново са на правия път, докато гостите пак показаха страхотен футбол, но изпуснаха питомното.

Статистика след Тегавите – Black Devils 3:1

#TwitterРитане откраднаха златото от Пиратите

Коравият и амбициозен тим на #TwitterРитане посрещна набиращия скорост тим на АФК Пират. Домакините влезнаха по перфектен начин и още в 6 минута завърналия се в игра след кратко отсъствие Георги Раднев разпечата вратата на пиратите. Гостите не се трогнаха и бързо върнаха попадението чрез Арабаджиев. След изравняването на резултата на терена обаче остана един тим, който контролираше цялата ситуация и развоя на действията. Това бе тимът на #TwitterРитане, които буквално съсипаха своя съперник. Раднев отново бе точен, а след него се наредиха Шаламанов и Дончев и за да затвори цикъла отново Раднев с две попадения този път направи резултата 6:1. Съкрушените гости успяха да намалят в 24 минута чрез Фусков. Така дойде сигнала за край на полувремето.

След подновяването на играта #TwitterРитане продължи да мачка съперника и Шаламанов се разписа за втори път правейки 7:2. Гостите успяха да върнат бързо гола отново чрез Фусков. Последваха минути на затишие, но и умората в отборите вече се усещаше. Раднев обаче бе неуморим нанизвайки петия си гол в мача. В самия край Емил Митов от Пират фиксира крайното 8:3 за #TwitterРитане. „Хаштаговете“ напредват в класирането с малки стъпки, докато Пират се сринаха след хубавата победа в предния кръг и ще търсят друг развой още в следващите си двубой.

Статистика след #TwitterРитане – Афк Пират

„Униформените“ излъгаха „аристократите“ в напрегнат мач

ФК Джентълмените се изправиха срещу тима на ГДБОП в късния мач от поредния кръг на SPL. Домакините започнаха страхотно с гол в 5 минута дело на Николай Димитров и като цяло изглеждаха по-настървения тим в тези начални минути. Гостите от ГДБОП бързо се окопитиха и изравниха играта, което веднага се отрази и на резултата. Техничният Крис Йонев изравни в 12 минута след самостоятелна акция. Последваха минути на пропуски като и двата тима не можаха да реализират страхотни възможности, а в някои от ситуациите помагаха и страничните стълбове. Все пак гостите успяха да поведат в 23 минута с гол на Шаламанов. Така полувремето завърши при резултат 2:1 за ГДБОП. След подновяването на играта „аристократите“ излязоха с нагласа за победа. Стоянов в 39 минута изравни след безпощадно воле, а Ники Димитров направи пълния обрат няколко минути по-късно.

„Униформените“ имат славата на тим, който не се предава и го доказаха и в тази среща. Матеев в 41 минута изравни за 3:3. До края нямаше много време и когато всички виждаха равенството в мача отново Матеев в последната 50 минута наниза за 4:3. Голът съкруши домакините и още след изпълнението на центъра те получиха още едно попадение дело на Шаламанов. Така отново „униформените“ успяха да извадят горещия картоф в последните секунди и да се поздравят с победата. Джентълмените пък от своя страна отново изпуснаха мача в последните минути, но показаха класа и израстване, което определено ще даде плодове в следващите мачове на тима.