spl обзор 6

ОБЗОР – 6 кръг

Жестока битка и победа в края за „кварталните“

Истински дерби мач предстоеше да се изиграе между отборите на Тегавите и Красно село в съботния ден на спортен комплекс Царско село. Мачът бе очакван с интерес от феновете на лигата, а и от двата състава. Домакините от Тегавите бяха лишени от услугите на най-креативния си играч, а именно Стелиян Петров – Стенли поради здравословни причини, докато техния съперник бе в оптимален състав. Мачът започна с война на терена. Много бърз, техничен и твърд футбол наблюдавахме през цялата първа част. Пропуски за гостите от Красно село направиха Рангелов и Събев, които бяха отчаяни от намесите на титаничния под рамката на вратата Павел Дичин. Тегавите също изпуснаха доста сериозни положения, като близо до гола бе головата машина Пламен Пенев.

Въпреки добрата игра на отборите, голът през първта част остана мираж. След подновяването на играта ситуацията на терена не се промени особено. Борбата и битката на терена беше жестока, а голове така и не падаха. Двамата вратари бяха заключили вратите си, а на няколко пъти и страничните стълбове влизаха на помощ. До края на мача оставаха няколко минути и равенството бе резонно с оглед играта на двата тима. Тогава обаче дойде изненадата. В 48 минута след перфектна комбинация новото попълнение на Красно село Илиян Касабов с премерен шут наказа перфектния тази вечер вратар на Тегавите Дичин.

Така „кварталните“ вкараха толкова жадувания гол и трябваше да издържат минута-две редовно време и продължението от съдията. Лошите момчета се хвърлиха в атака ва банк. Натиска бе сериозен, а секундите течаха неусетно за тях и като цяла вечност за противника. Вратата на Маринов бе обсадена и в последните секунди на двубоя за да бъде пълна драмата – Тегавите уцелиха гредата, но не успяха да върнат получения гол. Така с минималното 1:0 Красно село измъкна победата в мача и се изкачи във висините на класирането. Тегавите отново преживяха вкуса на загубата, но още са един от фаворитите за титлата.

Статистика след Тегавите – Красно село

СЗК не пожали и „дяволите“

Лидерът в класирането СЗК посрещна Black Devils в мач от SPL. Двубоят започна с натиск на домакините и те не трябваше да чакат дълго, за да открият резултата. Това стана в 6 минута, а реализатор бе мотора на отбора Велизар Иванов. Попадението даде самочувствие на домакините и те отбелязаха отново само две минути по-късно чрез Попов. Последваха минути на по-равностойна игра. „Дяволите“ се посъвзеха след лошия старт на мача и изчистиха брака в играта си, което доведе до намаляване на резултата.

В 22 минута Теодосиев бе точен бележейки с премерен шут. Полувремето завърши при този резултат – 2:1 в полза на СЗК. След почивката домакините отново започнаха силно и не оставиха шанс на съперника си бележейки 4 безответни гола. Началото на головата серия сложи Стойчев, а щафетата продължи Илиев. Последните два пирона бяха забити отново от тях. Така се оформи крайното 6:1. СЗК окупира върха без грешна стъпка до момента. За „дяволите“ това бе още един неприятен момент, но те едва ли биха се дали без бой в следващите си срещи.

Статистика след СЗК Юнайтед – Black Devils

„Аристократите“ бяха превзети на абордаж

Ребрандираният тим на ФК Цикура, а именно АФК Пират домакинстваше на „аристократичните“ Джентълмени на терена в квартал „Лозенец“. Пиратите започнаха ударно двубоя с гол още в самото начало дело на Фусков. Още едно попадение пък добави Кръстев в 11 минута. Така с два гола пасив Джентълмените имаха не лека задача. Водени от капитана Йочев гостите хвърлиха всичките си сили в атака, но това не им донесе нищо хубаво освен получаването на трети гол отново дело на Кръстев, който се възползва максимално от разредената защита на съперника. Полувремето завърши 3:0 за домакините.

След почивката „аристократите“ се посъбудиха и Йочев намали за 1:3. Радостта беше кратка, защото отново Кръстев със своя трети гол в мача бързо уби устрема на отбора гост. До края имаше време за още едно попадение, а то бе записано на сметката на Джентълмените с голмайстор отново сърцатият капитан Йочев. Така „пиратите“ грабнаха първи три точки в надпреварата. „Аристократите“ продължават да търсят себе си записвайки поредната загуба.

Статистика след АФК Пират – ФК Джентълмените

Отборчето срути мината над „миньорите“

Отборчето прие АФК Чуковете в мач от SPL. Двубоят се изигра в полите на Витоша на терена „Царско село“. Срещата започна равностойно с пропуски за двата тима. Така се стигна до 11 минута, в която Тошев откри резултата в полза на Отборчето. Радостта на тима му трая само минута, когато завърналия се в тима на Чуковете след почти година отсъствие халф на тима Пламен Петков изравни. Домакините почти мигновено отговориха чрез Янкулов. След като отново излезе напред в резултата тимът на Отборчето се разигра и попиля противника си с неспирни атаки. Василев, Милев и Ранджев направиха резултата доста изразителен – 5:1 на почивката.

След подновяването на играта картината на терена не се промени. Тоталното превъзходство на Отборчето се затвърди с още попадения във вратата на стража Стайков. Отново Милев, Тошев и Янкулов бяха голмайстори правейки резултата разгромен 8:1. „Миньорите“ нямаше какво да губят и се впуснаха в атака, но не стигнаха до попадение до края на мача като с пропуски се отличиха Комитов, Милев и Васев. В крайна сметка тима на Отборчето грабна без проблеми победата и трите точки. „Миньорите“ продължават да затъват и вече за дълбоко закотвени на дъното в класирането.

Статистика след Отборчето – Афк Чуковете

Обрати, драма и нова победа за „ястребите“

Santos, един от доста сериозните тимове в лигата, посрещна амбицирания и високо летящ тим на Black Hawk. Истински дерби мач предстоеше да се изиграе и всички около терена тръпнеха в очакване за началото на двубоя. „Ястребите“ бяха отслабени преди мача след като двама от лидерите на тима Христо Христов и Тони Димитров бяха наказани за тази среща. Мачът започна добре за домакините, които откриха чрез Здравков в 11 минута, но само минута бе достатъчна на техния съперник да се върне бързо в мача. Виновен за това беше Александров.

Головете валяха един след друг и отново Здравков изведе с едни гърди напред „ястребите“. Последваха минути на затишие и борба по терена. Така до 18 минута, в която отново Александров от тима на Santos върна ремито. Така завърши първата част. След почивката двата тима излезнаха като на война. Гостите натиснаха сериозно и отбелязаха два гола – единият дело на Добрев, а другият – на Иванов. Така Santos взе преднина от две попадения. „Ястребите“ нямаха друг избор освен да вдигнат оборотите, за да променят нещо в развоя на мача. Резултатът дойде след две фантастични отигравания на Анастас Василев, който върна равенството 4:4.

Устремът на домакините продължи. Иван Иванов се разписа за пълния обрат 5:4. Последва и неразбирателство в отбраната на гостите, което доведе до автогол на Александър Иванов от тима на Santos. Последният щрих в мача добави отново Анастас Василев с третия си гол в мача. Така „ястребите“ се изстреляха в челото и вече са втори дишайки във врата на лидерите от СЗК. Santos направиха пореден великолепен мач, но не успяха да задържат резултата в своя полза.

Статистика след Black Hawk – Santos

„Хаштаговете“ показаха що е катеначо

#TwitterРитане се изправи срещу напралите скорост ГДБОП. Двубоят започна ужасяващо за домакините и само за 5 минути те допуснаха три попадения в своята врата, а головете бяха дело на Йончев и Милошев. „Хаштаговете“ трябваше да се отърсят бързо от създалата се ситуация и така и направиха. Голмайсторът на тима Шаламанов върна един попадение за 1:3. #TwitterРитане съумя да успокои играта и се прибра предимно в защита показвайки на съперника прекрасно катеначо. Прибрани дълбоко в своята половина домакините разчитаха на контраатаки и при една такава неуморният Иван Мънин намали за 2:3.

Тактиката на „хаштаговете“ действаше и само минута по -късно Найденов изравни. Така завърши полувремето. След подновяването на играта гостите от ГДБОП бяха по-настойчивият тим, но хората на Христо Иванов предвождани от самия него бяха затворили подстъпите към вратата и цяло второ полувреме не допуснаха гол отчайвайки противника и доказвайки, че красотата в играта не е само белязането на голове, а е и в перфектната защита. Така въпреки опитите си „униформените“ не можаха да измъкнат нищо повече от точката в този мач. За домакините двубоя бе още една позитивна част от играта им доказвайки, че с всеки мач надграждат класата си.