spl обзор 5

ОБЗОР – 5 кръг

Драма, битка и победа за „униформените“

ФК Биролом посрещна ГДБОП в двубой, който се очакваше да е доста оспорван. Срещата започна с много борба и технични отигравания. Все пак „бирите“ имаха първата дума в двубоя. Мартин Попов се разписа в 10 минута за своите. За съжаление радостта на „бирите“ трая само една минута, а виновник за това бе Стоев, който върна ремито в двубоя. До края на първата част играта бе много изравнена, а със страхотни спасявания се отчете стража на Биролом Пламен Петкански. Така 1:1 на полувремето.

След почивката „бирите“ отново бяха малко по-настойчиви и отново излязоха напред в резултата, а голмайстор бе фурията в атаката на отбора Иван Павлов. „Униформените“ не мислеха да оставят съперника да грабне трите точки и в 38 минута Шаламанов изравни за 2:2. Мачът стана много напрегнат – положенията се редяха, но голове не падаха. Така започна да тече последната 50 минута на мача и когато всички виждаха равенството Милошев от ГДБОП се разписа покосявайки съперника в последните секунди.

Така след много красив двубой изпълнен с емоции и напрежение „униформените“ надделяха над своя съперник грабвайки трите точки, които ги изкачват в горната част на класирането. „Бирите“ пък от своя страна няма от какво да са недоволни, защото показаха типичната за тях борбена игра, но шансът и късметът в този ден не бе на тяхна страна.

Статистика след ФК Биролом – ГДБОП

„Ястребите“ излетяха на високо след трилър

#TwitterРитане излезе срещу устремилия се към челото тим на Black Hawk в мач от петия кръг в SPL. И двата отбора показват доста стойностна игра до тук в надпреварата, а кой щеше да надделее щяхме да разберем. Двубоят започна доста настървено за „хаштаговете“, които постигнаха и бързо попадение дело на Шаламанов в 5 минута. Непримиримите „ястреби“ обаче веднага отговориха на предизвикателството чрез Здравков още в следващата минута. След размяната на двата гола отборите се кротнаха и водиха ожесточена борба в средата на терена. Стигна се до ъглов удар за Black Hawk, а изпълнението на Христо Христов бе шедьовър. С външен фалц той изненада противниковия вратар и отбеляза за 2:1 в полза на Black Hawk.

След този красив момент в мача никой не подозираше, че ще последва още по шармантно изпълнение. То бе дело на Ивайло Недков от #TwitterРитане, които със страхотна задна ножица изравни резултата и накара всички събрали се около терена да ахнат по изпълнението му. Така след много емоции завърши първата част. След подновяването на играта двата тима започнаха да играят на котка и мишка и да се гонят в резултата. Началото на тази гоненицата сложи Иванов в 33 минута, извеждайки „ястребите“ напред. В следващата минута пък Демирев от „хаштаговете“ изравни. Последваха минутите на хвърлилия много пот за Black Hawk Тони Димитров. Той отново изведе своите напред с красиво попадение.

Гоненицата продължи и Шаламанов отново изравни в 38 минута. След тези страхотни минути дойде неприятен момент в мача. Героят от първото полувреме Недков от #TwitterРитане усука коляното си и се наложи принудително да напусне терена. Спирането на играта и травмата на техния съотборник сякаш разсея съотборниците му, от което Димитров и Иванов се възползваха и дадоха преднина от два гола за своите. До края нямаше време за повече драма и мачът завърши 6:4 за „ястребите“, които окупираха втората позиция в класирането. „Хаштаговете“ изпуснаха победата, но оставиха зрителите на двубоя дълго да говорят за играта им.

Статистика след #TwitterРитане – Black Hawk

Santos излъга „аристократите“ в луд мач

ФК Джентълмените гостуваха на Santos на терена Царско село в неделната вечер. Мачът започна по перфектен начин за „аристрократите“, които откриха резултата в 10 минута чрез Ники Димитров. Домакините обаче бързо се върнаха в мача с гол на Боби Добрев няколко минути по-късно. Гостите отново изненадаха своя опонент и Димитров се разписа за 2:1. Така завърши и първата част. След подновяването на играта Джентълмените отново бяха по дейния състав и капитанът Йочев покачи на 3:1.

След силните минути за гостите последваха и такива за Santos. Петър Петров с два бързи гола върна ремито в мача. Двубоят бе ожесточен и много приятен за гледане. „Ел капитано“ Йочев отново изведе своите напред в 37 минута. Домакините хич не харесаха това и се мобилизираха максимално. Иванов се развихри в нападение и с два гола обърна изцяло мача за Santos. „Аристократите“ се опитаха да се противопоставят и да обърнат нещата в своя полза, но времето не им стигна и те загубиха трети пореден мач след като показаха страхотна игра. Домакините пък от своя страна взимат важни за самочувствието им три точки.

Статистика след Santos – ФК Джентълмените

Отборчето сложи „котките“ в торбата

АФК Пантера посрещна Отборчето в пореден мач от програмата на SPL. Двубоят бе много равностоен като единственото по сериозно положение през цялата първа част бе реализирано от Стойков, който с него даде аванс на Отборчето. „Пантерите“ играха предимно дефанзивно и не показаха нещо по пикантно в атака. Няколко удара от далеч направи Никола Тодоров, но те бяха неточни. При този резултат 1:0 за Отборчето завърши полувремето. След подновяването на играта отново гостите бяха по-активни и логичното се случи.

Тошев и Янкулов покачиха за 3:0. „Котките“ се нуждаеха от гол и той дойде в 38 минута, а негов автор бе капитанът Диков. Голът повдигна духа на „котките“ и те вкараха отново чрез Дончев. Резултатът бе 3:2 за Отборчето, а мачът се нагорещи. Домакините бяха се хвърлили да търсят изравнителното попадение и напълно бяха забравили за защитата си. Това бе използвано от Стойков, който попари надеждите на съперника, а няколко минути след това отново той сложи точка на спора с ново попадение .Така Отборчето грабна победата и продължава изкачването си в таблицата, докато за Пантера остана разочарованието от мача.

Статистика след АФК Пантера – Отборчето

„Лошите момчета“ покосиха „миньорите“ по навик

В един от класическите мачове в SPL Тегавите се изправиха срещу Чуковете. Двата тима са може би отборите изиграли най-много срещи един срещу друг, включвайки мачовете в различните турнири на лигата, като преимуществото е изцяло в полза на Тегавите. „Лошите момчета“ влязоха в мача след тежка загуба от основен претендент за титлата, докато Чуковете бяха в черна серия от три поредни поражения, което е и най-лошия им старт до сега в турнирите на SPL. Мачът започна с изравнена игра от двата отбора, но това продължи само 11 минути. Тогава бе отбелязано първото попадение, а то бе на сметката на Тегавите.

Автор на гола бе Владимир Владов. След попадението гарда на „миньорите“ падна и те допуснаха още цели 5 попадения. Сред голмайсторите се записаха спечелилия приза за гол на месец септември Пламен Пенев, Влади Владимиров, Пешев и отново Владов. При смразяващото 6:0 дойде почивката, която бе жадувана от тима на Чуковете. След подновяването на играта Пенев покачи на 7:0. Все пак гостите се посъбудиха и върнаха две попадения дело на Кръстев и Цанов, но това само отприщи гнева на съперника които наниза нови два гола чрез Каерски и Петров. До края остана време само за още едно попадение дело на Фусков от Чуковете, за да направи загубата на отбора малко по приемлива. Така Тегавите – Чукове 9:3. „Лошите момчета“ се отърсиха от загубата в миналия кръг и настъпателно гледат към титлата, докато за миньорите черната серия продължава, а тима затъва все повече на дъното в таблицата.