spl обзор 4

СЗК Юнайтед взе дербито с Тегавите в края

СЗК Юнайтед спечели дербито на четвъртия кръг в Sofia Premier League срещу Тегавите. „Сините“ надделяха с 3:0 над „лошите момчета” в събота вечер на „Царско село“. Мачът започна равностойно и за двата отбора. Двата тима като че ли изчакваха грешка на съперника и се проучваха. Постепенно СЗК Юнайтед наложи териториално превъзходство, но вратарят на Тегавите Павел Дичин спаси няколко положения. На другата врата – „лошите момчета“ имаха своите шансове за гол, но удари на Пламен Пенев и Стелиян Петров минаха в страни от вратата. Така завърши и първата част 0:0.

Двата тима продължиха лютата битка и след подновяването на играта. Напрежението се покачваше и беше ясно, че който успее да вкара първи ще има огромно предимство. Това направи СЗК Юнайтед в 39-ата минута. Велизар Иванов бе точен в 39-ата минута и това даде спокойствие на „сините“. В 42-ата минута Димитър Стойчев и Никола Манолов и 44-ата минута дадоха преднина от 3 гола за СЗК Юнайтед. Мачът бе избистрен с много здрава битка и хубав футбол. Тегавите се хвърлиха в атака, тъй като времето минаваше, а те губеха в резултата. Така СЗК Юнайтед оглавиха класирането в SPL и очакват следващото предизвикателство. „Лошите момчета“ от Тегавите пък също дадоха заявка за челните места със своето представяне. Капитанът на СЗК Юнайтед Стефан Георгиев получи и награда – 12 бири заради предния мач на тима, в който имаше само 1 фаул.

Статистика след СЗК Юнайтед – Тегавите

ГДБОП и Отборчето с нервен хикс

Тимовете на ГДБОП и Отборчето направиха зрелищно, но и нервно 2:2 в петък вечер в полите на Витоша – на терените на „Царско село“. Мачът стартира добре за ГДБОП. Иван Стоев успя да вкара гол за своя тим. Той се разписа в 2-ата минута. Но направилият силни мачове за Отборчето Вангел Стойков затвърди добрите впечатления. Той върна тима си в мача след като изравни в 3-ата минута. А в 13-ата вкара за 2:1. След тези събития Отборчето се поуспокои малко и заздрави отбраната си. Това се оказа мъдър ход, тъй като полувремето завърши 2:1 в тяхна полза. Двата тима играха стабилно в защита, а атаките им се градяха умно.

ГДБОП обаче не се предаде и отново Стоев върна отбора в мача. Той изравни резултата в 39-ата минута. До края имаше доста време, но Отборчето игра много разумно и запази резултата. Тимът успя да сведе до минимум грешките и обърна сериозно внимание на защитата, за сметка на нападението. Все пак ГДБОП имаше своите шансове. За съжаление през второто полувреме нервите взеха връх на терена и имаше доста груби фаулове. В самия край на двубоя дори реферът трябваше да изгони Мартин Соколчев и Александър Филевски. Двамата не успяха да си сдържат нервите и налетяха да съдията.

Статистика след ГДБОП – Отборчето

Black Devils и Красно село не успяха да се излъжат

Красно село и Black Devils завършиха 5:5 в едно от дербитата на четвъртия кръг в SPL. „Кварталните“ водени от Радован Събев тръгна много мощно в мача. Комбинациите на тима се получаваха. Радован Събев откри резултата в 5-ата минута. Стоян Огнянов пък покачи на 2:0 с попадение в 12-ата минута. Мартин Благоев върна един гол в 6 минутки по-късно. Вихреното първо полувреме продължи с гол на Филип Аврамов. Той отново покачи резултата на 3:1 в 19-ата минута. В 20-ата и 24-ата минути “черните дяволи” обаче успеха да изравнят резултата до 3:3. Така дойде и почивката.

В 27-ата и 35-ата минути Радован Събев вкара два гола и Красно село отново поведе в резултата. След това обаче дойде и разковничето в мача. Сашо Рангелов от Красно село се откъсна само срещу вратаря на „дяволите“. Но тогава Кристиян Дейков го блъсна отзад. Тогава обаче Рангелов изтърва нервите си и влезе изключително грубо в краката на вратаря Марк Омайски. Дейков получи втори жълт картон от рефера, а Рангелов – директен червен. Така двата тима трябваше да завършат мача в намален състав. От тази ситуация се възползваха Black Devils, които успяха да изравнят резултата. В 42-ата и 48-ата минути съответно Антонио Начев и Славчо Теодосиев донесоха точката на „дяволите“.

Статистика след Black Devils – Красно село

Цикура се опъна само 25 минути на Биролом

Отборът на ФК Биролом постигна нова победа в SPL. Този път „бирите“ надделяха над ФК Цикура с 9:2 на „Лозенец спорт“. Тимът воден от Иван Павлов тръгна много мощно в мача. Комбинациите на тима се получаваха. Именно капитанът откри резултата в 4-ата минута. До края на полувремето обаче ФК Цикура даде отпор на своя съперник. Тимът бе организиран в защита и рязко допускаше чисти положения. „Белите“ пренесоха битката в средата на терена. Но нещо в последния пас куцаше и тимът на Димитър Александров създаде малко положения пред противниковата врата. ФК Цикура разчиташе и на далечни удари, главно на Митко Митев.

Но той нямаше късмет, тъй като и вратарят Пламен Петкански бе на своето място. Така завърши и почивката – 1:0 за ФК Биролом. Още в началото на втората част обаче Боян Христов вкара втори гол за „бирите“. И това сякаш пречупи съперникът им. Иван Павлов отново покачи резултата на 4:0 в 27-ата и в 29-ата минута. Емил Митов върна едно попадение за 4:1 в 35-ата минута. В 36-ата и 38-ата минути за 6:1 отбелязаха Калин Крумов и Павлов. В 40-ата, 47-ата и 48-ата минути „бирите“ успяха да вкарат още три гола и да покачат резултата на 9:1. В последната минута преди края на мача 49-ата минута ФК Цикура отбеляза гол негов автор бе Митко Митев.

Статистика след ФК Цикура – ФК Биролом

Джентълмените не догониха „черните ястреби“

Black Hawk взе нови важни три точки в SPL. Тимът на Тони Димитров и Христо Христов се справи с коравия тим на ФК Джентълмените. „Черните ястреби“ тръгнаха много мощно в мача. Комбинациите на тима се получаваха. Христо Христов откри резултата в 17-ата минута. Тони Димитров пък покачи на 2:0 с попадение съответно в 31-ата минута. Богомил Ангелов обаче върна едно попадение в 33-ата минута.

Тони Димитров отново даде аванс на своите – 3:1 в 37-ата минута. В 38-ата и 39-ата минути Павел Здравков вкара два гола за Black Hawk, а в 41-ата минута Тони Димитров направи резултата 6:1. Но в края на мача в 45-ата и 48-ата минути ФК Джентълмените успяха да вкарат два гола и резултата стана 6:3.

Статистика след ФК Джентълмените – Black Hawk

Пантера хакна #TwitterРитане

Отборът на АФК Пантера взе успех с 6:4 над #TwitterРитане в страхотен мач на „Царско село“. Резултатът беше открит от пантерите в 9-ата минута чрез Атанас Бодолов. Христо Шаламанов изравни в 15-ата минута. Николай Леонидов отново покачи резултата на 2:1 в 16-ата минута. След това в 18-ата и 28-ата минути #TwitterРитане успяха да обърнат резултата до 3:2 в тяхна полза. Головете бяха отбелязани от Георги Раднев. Но след това АФК Пантера се стегна.

В 30-ата, 34-ата и 41-ата минути тимът на Антъни Диков реализира три безответни попадения. Голмайстори за отбора бяха Николай Леонидов, Йордан Дончев и капитанът Диков. Но в края на мача в 45-ата и 48-ата минути двата отбора си размениха по още един гол. Съответно голмайстор за „хакерите“ отново беше Георги Раднев, който оформи своят хеттрик. А за Пантерите вкара Антъни Диков.

Статистика след АФК Пантера – #TwitterРитане

ГДБОП удари „миньорите“ с парен чук

Тимът на ГДБОП постигна рутинна победа над АФК Чуковете в неделя вечер на „Царско село“. Резултатът беше открит в 8-ата минута. Попадението за „униформените“ беше отбелязано от Димитър Шаламанов. Даниел Васев от Чуковете върна своите в мача в 9-ата минута. Но Виктор Йончев отново покачи резултата на 2:1 в 21-ата минута. В 24-ата и 27-ата минути ГДБОП покачи резултата на 4:1 и предреши изхода му. В 30-ата минута Иван Комитов все пак намали резултата на 4:2. В 32-ата, 36-ата и 40-ата минути ГДБОП увеличи преднината си на 7:2.

Голмайстори за отбора бяха Любомир Милошев и на два пъти Виктор Йончев. След това Веселин Весерионов от АФК Чуковете вкара гол и намали резултата на 3:7. Но в края на мача „униформените“ довършиха „миньорите“ с три последователни попадения в 42-ата, 49-ата и 50-ата минути. Резултата стана 10:3, а головете бяха отбелязани от Виктор Йончев и на два пъти Любомир Милошев. Така ГДБОП върви в правилна посока, докато АФК Чуковете продължават със слабия старт на сезона.