spl обзор 3

ОБЗОР – 3 кръг

Тегавите излъгаха Santos в голям мач

Тегавите взеха дербито на третия кръг в Sofia Premier League срещу Santos. „Лошите момчета“ надделяха с 6:5 над Santos. Мачът започна с гол от съблекалнята за Тегавите. След центриране на Пламен Пенев, Красимир Александров от „бразилците“ не бе съобразителен и си вкара автогол. Това обаче не смути Santos. Капитанът на тима Борис Добрев изравни резултата в 5-ата минута след хитър удар. В 10-ата пък Кристиян Стоянов направи пълния обрат за „бразилците“. Звездата на Тегавите Пламен Пенев обаче не смяташе да остави нещата така. Той изравни резултата в 12-ата минута. Но малко след това Добрев доказа за пореден страхотния си шут и реализира за 3:2. Той препарира Павел Дичин със мощна тупалка.

Головото шоу обаче продължи до края на полувремето. Пламен Пенев и Стелиян Петров пък обърнаха резултата в полза на Тегавите. Те реализира в 17-ата и 19-ата минути. Така завърши и първата част. Мачът бе избистрен с много здрава битка, хубав футбол, но трябва да се отбележи, че феърплеят в мача бе на прилично ниво. През второто полувреме Santos се опита да отговори на предизвикателството, но изтърва няколко положения. Ключова роля в мача има Владислав Владимиров.

Сърцатият бранител на Тегавите направи 5:3 в 30-ата минута, а разликата от два гола за „лошите момчета, като че ли смути „бразилците“. Те се хвърлиха в атака, тъй като времето минаваше, а те още губеха в резултата. И успяха да се върне в срещата. Мартин Маринов вкара в 38-ата минута. Така двата тима продължиха лютата битка. В края Santos съвсем се хвърли в атака и остави пространства в защитата. При едно от тях Владислав Владимиров реализира за 6:4 в полза на Тегавите.

До края имаше време за още един гол – дело на Красимир Александров, но за повече нямаше време. Така Тегавите продължават да оглавяват класирането в SPL с пълен актив и очакват следващото предизвикателство. „Бразилците“ от Santos пък също дадоха заявка за челните места със своето представяне.

Статистика след Santos – Тегавите

Биролом се разпени срещу Джентълмените

ФК Биролом спечели с 5:2 срещу ФК Джентълмените в много любопитен мач от третия кръг на терена на „Царско село“. Въпреки че и двата отбора играят с черни екипи, „бирите“ показаха джентълменско поведение и бяха облекли старите си жълти екипировки. От своя страна Джентълмените също оправдаха името си, поздравиха съперника за жеста. На терена обаче битката бе ожесточена, за всеки чим трева. Двата отбора разполагаха с почти всичко най-добро, а това означаваше, че трите точки бяха жизнено важни и за двата тима. Първият удар в мача нанесе ФК Биролом. Позаспалият от началото на сезона капитан на „бирите“ Иван Павлов избухна с попадение в 11-ата минута. Девет по-късно, отново той покачи на 2:0. Джентълмените, обаче, отново показаха своя непримирим дух.

Тимът на Асен Йочев осъзна, че разлика от два гола на полувремето е много за съперника и се хвърли в атака. И успя. Богомил Ангелов вкара хубав гол с глава в 24-ата минута и върна интригата в мача с пълна сила. На почивката и двата тима направиха подробен разбор на случилото се. И през втората част се видяха добре плановете им. Двата тима отново се вкопчиха, търсейки положителен развой. Той отново обаче бе в полза на Биролом. Правещият страхотен мач Павлов оформи своя хеттрик в 31-ата минута. Джентълмените бяха притиснати до стената. Те се опитаха да отвърнат на удара и започнаха да натикват противника към неговата врата. Само, че това влезе в плановете на „бирите“, които с две убийствени контраатаки решиха нещата в своя полза. Той път реализатор бе Мартин Попов. Другият голмайстор на „бирите“ бе точен в 38-ата и 39-ата минути. До края, Джентълмените, не се предадоха и успяха да вкарат още един гол. Той бе дело на Асен Йочев от дузпа в 48-ата минута. Двата тима показаха страхотен характер, здрава битка и още веднъж доказаха, че мачовете помежду им могат спокойно да бъдат наречени „дербита“.

Статистика след ФК Биролом – ФК Джентълмените

Отборчето изстрада успех над #TwitterРитане

Отборчето се върна на правия път след като изстрада успеха с 4:3 над #TwitterРитане на „Царско село“. „Хаштаговете“ дебютираха с нови екипи, което обаче не им донесе успех този път. Мачът стартира добре за Отборчето и Вангел Стойков успя да вкара два гола за своя тим. Той се разписа първо в 4-ата, а после и в 12-ата минути. Това даде увереност на Отборчето и тимът на Димитър Ранджев имаше териториално предимство през първата част. Но направилият силни мачове за #TwitterРитане Христо Шаламанов затвърди добрите впечатление. Той върна тима си в мача след като реализира в 15-ата минута. Това накара Отборчето да се поуспокои малко и да заздрави отбраната си. Това се оказа мъдър ход, тъй като атаките на #TwitterРитане бяха прекъсвани в зародиш.

А при една от контраатаките на тима Александър Христов покачи на 3:1 в полза на Отборчето. Това стана в 22-ата минута. „Хаштаговете“ обаче не се предадоха и отново Шаламанов върна разликата от един гол. Така завърши и първата част. Втората не бе по-различна. Двата тима играха стабилно в защита, а атаките им градяха умно. Все пак, по-съобразителният тим отново бе Отборчето и Христов вкара втория си гол за 4:2. Но и това не смути #TwitterРитане. Новата звезда на тима Шаламанов вкара своя хеттрик и пак интригата бе на лица. Попадението му 40-ата минута бе много красиво и със сигурност ще попадне сред номинациите за „Гол на месеца“ за октомври. До края имаше доста време, но Отборчето игра много разумно и запази резултата в своя полза. Тимът успя да сведе до минимум грешките и обърна сериозно внимание на защитата, за сметка на нападението. Все пак #TwitterРитане имаше своите шансове. Но явно те ще останат за следващия мач. Така Отборчето спечели с 4:3 и гледа смело напред към следващото предизвикателство.

Статистика след #TwitterРитане – Отборчето

„Черните орли“ укротиха Пантера

Отборът на Black Hawk успя да укроти АФК Пантера с 9:2 в 3-я кръг от SPL. Резултатът на „Царско село“ обаче не отговаря изцяло на показаното на терена. Да, „черните орли“ имаха предимство в по-голямата част от двубоя, но и Пантера се отличи с красиви изпълнения. Именно тимът на Антъни Диков нанесе първият удар в двубоя. Точен бе Никола Тодоров – Колеца в 5-ата минута. Това даде увереност на АФК Пантера и те продължиха да организират добри атаки. Нов гол обаче не падаше. Постепенно Black Hawk напипа своя ритъм и започна да обсажда вратата на Пантера. Тимът на Тони Димитров обаче направи много пропуски. Все пак логичното се случи в края на полувремето. В 24-ата и 25-ата минути набързо защитата на Пантера рухна и Павел Здравков и Иван Иванов дадоха преднина на „черните орли“ от 2:1.

Така дойде време и за почивка, която Black Hawk и Пантера едвам изчакаха да свърши, за да подновят битката. Мачът отново вървеше с предимство за тимът на Тони Димитров, но и Пантера имаше своите шансове. Но именно капитанът на „черните орли“ вкара за 3:1 в 37-ата минута. Това сякаш разконцентрира Пантера и тимът се хвърли да връща головете. Това обаче се оказа пагубно за тях, тъй като бързите футболисти на Black Hawk се разправиха със защитата на Пантера в последните минути на двубоя. Иван Иванов на два пъти, Тони Димитров, Георги Михов, Александър Йорданов и Асен Стойчев бяха точни за Black Hawk, с което подпечатаха успеха на тима. Накрая Антъни Диков вкара почетния гол за Пантера.

Статистика след Black Hawk – АФК Пантера

Красно село си поигра с огъня, но не се опари от Чуковете

Красно село надигна глава след тежката загуба от СЗК във втория кръг. „Кварталните“ се справиха с АФК Чуковете, въпреки че трябваше сериозно да потреперят за 5:4. Водени от Радован Събев, Красно село тръгна много мощно в мача. Комбинациите на тима се получаваха, а положенията пред вратата на „миньорите“ валяха едно след друго. Стоян Огнянов откри резултата във втората минута. Събев и Сашо Рангелов пък покачиха на 3:0 с попадение съответно в 10-ата и 11-ата минути. Но „кварталните“ не спряха. Огнянов вкара втория си гол в мача за 4:0, а Драгомир Константинов наниза още едно попадение в 16-ата минута. Това сякаш успокои Красно село, които предоставиха инициативата на съперника. В същото време трябва да се отбележи, че Чуковете не паднаха духом, въпреки ужасяващото начало на двубоя.

До края на първото полувреме Иван Комитов върна два гола – в 18-ата и 25-ата минути. Красно село се опита да реагира в началото на второто полувреме, но тимът изтърва някои удобни шансове. Вместо това Комитов пък реализира своя хеттрик в 31-ата минута и изведнъж разликата стана само два гола. Красно село заигра по-концентрирано затвори пътищата към вратаря Лъчезар Маринов. Но Чуковете не се предадоха. Ситуацията на терена се нажежи, след като Даниел Васев направи 4:5 в 44-ата минута. До края Чуковете се хвърлите в неистови атаки, но те не доведоха до успех. Така Красно село си поигра с огъня, но все пак спечели 3 точки.

Статистика след Красно село – АФК Чуковете

„Черните дяволи“ боднаха Чуковете

Тимът на Black Devils постигна първа победа за сезона. Момчетата на Влади Методиев се наложиха категорично над АФК Чуковете с 11:5 в съботния следобед на „Лозенец Спорт“. В този мач „черните дяволи“ не оставиха съмнение, че добрите дни са пред тях. Още до 10-ата минута Мартин Благоев, Огнян Костов и Кристиян Дейков нанизаха три попадения за тима. Все пак Чуковете периодично се опитваха да затруднят Марк Омайски и при една от атаките си успяха – Цветелин Косьов се записа сред голмайсторите в 12-ата минута.

Но малко след като Антонио Начев наниза две попадения и рязко резултата стана 5:1 за „черните дяволи“. Чуковете се окопитиха и до края на почивката Иван Комитов и Симеон Цанов вкараха по един гол. На полувремето „миньорите“ се съсредоточиха и втората част стартира силно за тях. Отново Комитов върна интригата в мача с гол в 28-ата минута. Но сили за повече Чуковете нямаха.

Вместо това „черните дяволи“ наложиха своята воля и вкараха цели 5 гола. По два пъти се разписаха Благоев и Дейков, а едно попадение добави капитанът Влади Методиев. В последните минути Ники Трифонов реализира почетен гол за Чуковете, а Благоев оформи крайното 11:4 за Black Devils.

Статистика след Black Devils – АФК Чуковете

СЗК Юнайтед съсипа Акулите

Отборът на СЗК Юнайтед постигна най-убедителната победа от началото на сезона в SPL. „Сините“ удариха със 17:1 АФК Акулите в събота вечер на „Царско село“. Двубоят стартира с гол на Манолов в 2-ата минута. Акулите обаче веднага изравниха. Пламен Марков вкара почти от центъра след объркване в защитата на СЗК. Но общо взето, това бе всичко по-интересно, което тимът успя да предложи в този мач. „Сините“ наложиха своята воля и темпо и бяха пълни господари на терена.

Само до почивката резултатът бе 8:2. Точни бяха Велизар Иванов, отново Манолов, Димитър Стойчев на три пъти и Мартин Софрониев на два пъти. Класата на СЗК просто бе много по-голяма и това явно тежеше на Акулите, които не успяха да се справят с трудната задача. Вместо това те получиха още голове. През второто полувреме точни бяха Стойчев (4 пъти), Кристиян Илиев (4 пъти) и Крис Беров. Трябва да се отбележат и силните изяви на вратаря Симеон Алексиев, който спаси Акулите и от още по-голям разгром.