spl обзор 2

ОБЗОР – 2 кръг

„Лошите момчета“ подрязаха крилата на „ястребите“

Тегавите домакинстваха на Black Hawk на „Лозенец арена“ в съботната вечер. Двубой със страхотен заряд, който донесе много емоции на всички присъстващи. Мачът започна добре за „ястребите“, които съумяха да открият резултата в 10-ата минута чрез Ефтимов. Тегавите отговориха подобаващо чрез вътрешния си халф – колоритният Стелиян Петров – Стенли.

След изравняването на резултата, на терена царстваха единоборствата и дори се стигна до спречквания между играчите, които главният рефер успокои декорирайки някой футболисти в жълто. Полувремето завърши 1:1. След почивката Тегавите излязоха по-мотивирани от всякога да докажат, че са по-добрия тим на терена и натиснаха здраво газта.

Владимиров, Петров и Пешев отбелязаха общо 4 гола в противниковата врата и въпреки усилията и хвърлените нерви на терена „ястребите“ не успяха да се противопоставят на ударното нападение на съперника. Така двубоят завърши при резултат 5:1 в полза на „лошите момчета“, които стъпиха здраво на първата позиция във временното класиране. „Ястребите“ пък, въпреки загубата, остават доста сериозен отбор, който определено ще обърка доста сметки на останалите отбори.

Статистика след Тегавите – Black Hawk

„Бирите“ опияниха черните дяволи

ФК Биролом срещна във втория кръг сериозния тим на Black Devils, което бе предпоставка за истинско футболно шоу. Двубоят започна с много открит футбол и двата отбора желаеха победата на всяка цена. Головете заваляха в 12-ата и 13-ата минути. С две бързи атаки „бирите“ взеха комфортна преднина от два гола, а реализатори бяха Славчев и Павлов. „Дяволите“ обаче веднага взеха мерки.

Лятната покупка Благоев намали, а няколко минути по-късно Карагьозов изравни. Бироломци показаха психическа устойчивост и отново поведоха в 22-ата минута с гол отново на Славчев. Гостите естествено отново отговориха подобаващо. Този път с два гола отново Карагьозов и капитана Влади Методиев обърнаха напълно мача в своя полза на полувремето. На почивката бироломци направиха разбор и излязоха за втората част в изцяло нов облик. Ключовата ситуация в двубоя стана няколко секунди след началото на втората част. Тогава Петър Кръстев спъна Боян Христов в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа.

Играчът на Black Devils не успя да сдържи нервите си и дълго протестираше. Това не доведе до нищо добро, след като той бе изгонен за бурните си протести. Иначе Иван Павлов вкара успешно дузпа. В рамките на десетина минути, „бирите“ нанизаха още 3 гола във вратата на своя съперник, а автори бяха отново зашеметяващият в мача Славчев и колегата му в атака Павлов.

Отново палачинката се завъртя и на ход бяха дяволите Карагьозов и Георгиев нажежиха последните минути от двубоя намалявайки преднината на „бирите“ само на един гол. Все пак защитата на ФК Биролом издържа и те се поздравиха с първи три точки от таз годишната кампания. За Black Devils остана второ по ред разочарование, но съставът на Влади Методиев е способен да избухне и да преодолее всякакви кризи.

Статистика след ФК Биролом – Black Devils

СЗК пречупи „кварталните“

СЗК Юнайтед посрещна Красно село в едно от дербитата на втория кръг в SPL. И двата тима са сериозни претенденти за титлата този сезон и съперничеството между тях се очакваше с интерес. Домакините играеха на високи обороти и бяха по-активния тим, което им донесе преднина от два гола. Илиев бе точен в 12-ата минута, а Зафиров в 23-ата. Красно село опитваха да отговорят, но съперникът бе доста добре организиран и не позволи изненади. Така завърши първата част.

След почивката гостите стигнаха до попадение, с което да намалят резултата. Голът падна в 38-ата минута, а голмайстор бе Иванов от СЗК Юнайтед. . Топката рикошира от него и влетя в мрежата. Красно село не успяха да се възползват от временното объркване в съперника и изцяло предоставиха инициативата в мача. Стойчев, Иванов и Георгиев направиха резултата 5:1. Гостите отговориха с гол на позагубилият се този мач голмайстор на тима Рангелов. Все пак последната дума в мача имаше отново отборът на СЗК Юнайтед. Манолов сложи край на спора в 48-ата минута оформяйки крайното 6:2. Така СЗК Юнайтед записват първи точки, а Красно село е принуден да преглътне нещо, с което тима не е свикнал – загуба в мача.

Статистика след СЗК Юнайтед – Красно село

#TwitterРитане подчини амбициозните Джентълмени

Джентълмените посрещнаха коравите момчета от #TwitterРитане в полите на Витоша в неделната вечер. Мач изправящ дава доста стабилни тима с добри изпълнители и много хъс за игра. Първите 20 минути от двубоя можем да опишем само с две думи – здрава битка. Борбата се водеше за всеки чим трева от терена, но интересни ситуации липсваха. До тази преломна 20-ата минута, когато гостите от #TwitterРитане отбелязаха чрез Шаламанов.

Голът сякаш отприщи гостите и те нанизаха още два до края на полувремето, а точни бяха Найденов и Мънин. След почивката отново гостите имаха възможността да отбележат, а точен бе Найденов. Времето течеше, а Джентълмените бяха в дълбок сън, от който отново трябваше да ги вади техният капитан Асен Йочев. Той отбеляза след безкомпромисен удар от бялата точка. #TwitterРитане веднага се отърси след дузпата отсъдена в техен ущърб и Шаламанов отново повдигна настроението на съотборниците си с нови два гола.

Резултатът стана 6:1 в 46-ата минута. От тук нататък домакините сякаш ядосани от този трагичен за тях развой на мача хвърлиха всичко в атака. Тактиката даде резултат. За две минути те отбелязаха три гола дело на Костов, Гергов и Ангелов. Но за повече нямаше време и мачът завърши 6:4 за #TwitterРитане. Джентълмените пропиляха възможността за нови три точки след летящия стар в първия кръг, докато техният съперник отново е на правия път.