spl обзор 12

ОБЗОР 12 КРЪГ

„Ястребите“ излъгаха „дяволите“

Истински дерби мач между Black Devils и Black Hawк, два от тимовете в лигата, които не успяват да задържат постоянство в изявите си. Мачът започна с преимущество в началните минути на гостите, което те материализираха в 5-та минута, с гол на голмайстора си Тони Димитров. “Дяволите” нямаха намерение да се дават толкова лесно и легендарния Ерик Прасков изравни с гол в 16-та минута. След размяната на головете последваха нови силни минути за „ястребите“. Димитров отново, а след него и Харизанов, позволиха на тима им да дръпне с два гола аванс на почивката.

След подновяването на играта, домакините отново отговориха с гол на Прасков. Мачът бе оспорван , но две минути на разсеяност костваха нови два гола във вратата на “дяволите”. Димитров наниза своя хеттрик ,а Костадинов си отбеляза автогол. Мачът сякаш бе решен , но Ерик Прасков отново показа топ футбол и наниза нови два гола на сметката си. За съжаление на зрителите станали свидетели на това голово шоу, времето на двубоя изтече и мача завърши с победа 5:4 в полза на Black Hawk, които се връщат на победния път. “Дяволите” отново се представиха отлично, но напускат терена с празни ръце и вече гледат към купата, която ще даде шанс на отбора им за трофей!

Статистика след Black Devils – Black Hawk

„Лошите момчета“ ограбиха „аристократите“

В късния неделен ден се състоя мачът между тимовете на ФК Джентълмените и Тегавите, като везните бяха изцяло в полза на „лошите момчета“. „Аристократите“ показваха страхотни игри, но липсата на късмет ги лишаваше от победите, които така желаят. Двубоят започна в нормалното си русло за такъв мач с малко по-твърда игра, но все пак всичко това в добрия тон, към който се придържа лигата. Двата тима играеха бърз футбол, но до гол се стигна едва в 15-та минута, когато маестрото в центъра на терена за Тегавите Стелиян Петров се разписа с плътен шут. Играта на Стенли тръгна и той набързо наниза още две попадения до края на полувремето, оформяйки своя хеттрик в двубоя. Домакините се опитаха да отговорят на ударите и успяха да стигнат до дузпа в тяхна полза за нарушение в наказателното поле .

Провинилият се бе Каерски, който влезна неразчетено в краката на противниковия нападател. Зад топката застана капитанът на „аристократите“ Асен Йочев, който не успя да отбележи заради страхотната намеса на другия капитан Дичин. Така първата част завърши с класическото 3:0 в полза на Тегавите. През втората част Джентълмените настъпиха газта и впрегнаха всичките си сили в атака, но великолепните изяви на вратаря и капитан на Тегавите Павел Дичин, отчаяха нападателното дуо Йочев – Димитров. Все пак домакините стигнаха до попадение в 40-та минута, като Йочев най-накрая успя да преодолее вратаря на съперника. До края гостите забавиха темпото и успаха мача, което им донесе и трите точки. Така Тегавите продължават слалома в челото, докато Джентълмените отново са разочаровани от резултата, но не и от играта си.

Статистика след ФК Джентълмените – Тегавите

„Бирите“ нагънаха и „хаштаговете“

#TwitterРитане прие ФК Биролом в интересен сблъсък от програмата на SPL. Мачът започна великолепно за гостите, които откриха в 9-та минута с попадение на Христо Костов. След гола обаче играта и на двата отбора се закучи, което не означаваше, че показваният футбол не бе от най-високо ниво. И двете защитни формации обаче свършиха страхотно работата си. Така с минимална преднина за „бирите“ двата тима се прибраха на почивка. След подновяването на играта, подобно на първата част, Биролом избухнаха в рамките на две минути с попадения на наказателното дуо Попов – Павлов.

„Хаштаговете“ изоставаха сериозно в резултата, но една от чертите на отбора е, че те не се отказват никога. Демирев върна едно попадение в 34-та минута, а малко по-късно неразчетена намеса на Захари Ангелов от Биролом напече положението в последните минути, отбелязвайки си автогол. До края домакините натиснаха сериозно, но не успяха да отбележат така исканото от тях изравнително попадение, а вместо това в последните секунди от мача допуснаха четвърти гол в своята врата, който бе отново дело на головата машина Попов. Така Биролом взеха още три точки и се затвърдяват в горната част на таблицата. #TwitterРитане се бори отново мъжки, но не постигна желания резултат.

Статистика след #TwitterРитане – ФК Биролом

СЗК разби „миньорите“

Един от фаворитите за шампионската титла – тимът на СЗК Юнайтед прие колебливия и ужасно представящ се този сезон, тим на Чуковете. Двубоят започна с натиск на домакините и те бързо поведоха в резултата. Още в 5-та минута Илиев бе точен за 1:0. Ранният гол във вратата на стража Стайков не смути Чуковете и те успяха да се върнат в мача още в следващата минута, когато капитанът Васев изпълни хитро ъглов удар, а рикоширалата топка матира вратаря Милев. Играта на терена се изравни като и двата тима имаха шансове за гол. Чак в края на полувремето след неразбирателство в отбраната на „жълтите“, СЗК отново излезе напред в резултата с втори гол на Илиев. На полувремето резултатът бе 2:1.

След почивката домакините излязоха мотивирани да грабнат победата и качиха значително оборотите. Темпото, което подхванаха бе непосилно за техния съперник, хвърлил повечето си сили през първата част. Головете започнаха да се редят един след друг. Стаменов, Спасов, Илиев, Вановски и Атанасов нанизаха общо още 8 попадения в съперниковата врата. Чуковете бяха в несвяст и не успяха да реагират адекватно. Така двубоят завърши с разгромното 10:1 за тима на СЗК, който отново повежда таблицата в SPL. „Миньорите“ бяха надигнали глава след двете поредни победи, но не успяха да преодолеят класата на съперника и промилите алкохол в кръвта си след студентския празник.

Статистика след СЗК Юнайтед – АФК Чуковете

Отборчето писа петица на пиратите

Тимът на Пират домакинстваше на Отборчето в 12 кръг на SPL. Двата отбора започнаха настървено мача, но повече разум имаше в действията на гостите от Отборчето, които с няколко хубави комбинации пробиха защитата на съперника. Те успяха да открият резултата чрез Мартин Василев в 12-та минута. Последваха минути, изпълнени с битка и нерви по терена, като до нов гол се стигна чак в 25-та минута. Попадението бе отново на сметката на гостите, които приключиха първата част със солиден аванс от две попадения.

След подновяването на играта Отборчето отново бе по-добрият тим на терена и отбеляза трето попадение дело на Василев. Домакините нямаха ден като дори една от звездите на тима Дейвид Арабаджиев не успя да се разпише в противниковата врата. Вместо това гостите нанизаха още две попадения чрез Стойков и Ранджев. Така крайният резултат бе фиксиран 5:0 за Отборчето, които продължават да гонят лидерите, докато “пиратите” са затънали на дъното в таблицата.