spl обзор 11

ОБЗОР 11 Кръг

Биролом шокира СЗК

Непобеденият до момента тим на СЗК Юнайтед посрещна амбициозните момчета от ФК Биролом. Мачът започна с много равностойна игра като за да падне първото попадение бяха необходими 18 минути. Голът бе на сметката на „бирите“, а точен бе Мартин Попов. Две минути по-късно отново Попов направи безпомощен стража на домакините покачвайки на 2:0. Домакините се съвзеха и върнаха един гол чрез Манолов. Тогава обаче отново страхотният Попов прониза мрежата на съперника и оформи резултат на полувремето – 3:1.

След почивката тимът на СЗК даде сериозно предизвикателството и намали с гол на Цветомир Попов. Развихрилият се Марто Попов от Биролом обаче отново попари съперника с нов гол. До края остана време само за още едно попадение за тима на СЗК дело на Стаменов. Така бироломци нанесоха първата загуба за тима на домакините и поднесоха голямата изненада на кръга. Загубата свали СЗК от върха като „сините“ вече заемат второто място за сметка на ГДБОП. Биролом продължава възхода си и гледа към челната тройка.

Статистика след СЗК Юнайтед – ФК Биролом

„Униформените“ закопчаха и „лошите момчета“

Невероятно играещият тим на ГДБОП домакинстваше на Тегавите в истински дерби мач от висшата лига на SPL. Домакините бяха в страхотна форма и сблъсъкът се очертаваше като доста любопитен. Мачът започна добре „униформените“, които откриха още в 6 минута чрез Каландадзе. Тегавите даваха сериозен отпор, но натискът на ГДБОП бе осезателен и те стигнаха до втори гол след нещастен рикошет в крака на Влади Пешев. Двубоят бе една от класиките в SPL.

„Униформените“ стигнаха и до трето попадение чрез Шаламанов. Така на полувремето резултатът бе класически 3:0. След почивката гостите успяха да намалят чрез свръхзвуковия нападател Пламен Пенев. ГДБОП натиснаха, за да довършат започнатото и успяха да отбележат още два гола. Те бяха дело на Йонев и Стоев. До края остана време за още един гол на сметката на Тегавите. Стелиян Петров бе точен оформяйки крайното 5:2. ГДБОП се изкачи на върха в класирането след тази победа, докато Тегавите остават в подножието чакащи своя миг за атака на призовите места.

Статистика след ГДБОП – Тегавите

„Миньорите“ взеха дербито на дъното

Последните два тима в класирането се изправяха един срещу друг в директен двубой. Чуковете надигнаха глава след последната си изява взимайки победата от „хаштаговете“ и очакванията бяха да се хвърлят с всички сили в този сблъсък срещу Пират. Пиратите от своя страна играеха красив футбол, но изпускаха точките в мачовете си. Двубоят започна с два бързи гола за тима на Пират. Голмайстор бе Йорданов. Отговорът на съперника не закъсня и капитана Васев върна двете попадения изравнявайки.Динамиката на двубоя бе много голяма и Кръстев в 15 мин отново изведе пиратите напред.Минута по-Късно миньорите изравниха чрез атомната мравка Иван Комитов.Пиратите веднага отново поведоха с гол на плевенската суперзвезда Дейвид Арабаджиев.Чуковете върнаха гола в края на полувремето чрез стената в защитата на тима Марто Първанов. Така полувремето завърши 4:4.

След подновяването на играта ситуацията на терена не се промени.Арабаджиев отново поведе пиратите на абордаж. „Миньорите“ се разяриха и последва голова серия от тяхна страна .Началото даде Цанов на два пъти а колегите му Васев и Комитов също записаха по още две попадения.Пиратите изоставаха с пет гола и нямаше какво да губят. Пенев и Кръстев намалиха за 10:7. Либерото в състава на домакините Цанов обаче отговори в 46 минута с нов гол.минута по-късно Пиратите върнаха чрез Арабаджиев,а финал на спора сложи капитана на жълто черните Васев оформяйки крайното 12:8.Миньорите показаха зъби и грабнаха втора поредна победа изкачвайки се на завидното 8 място с малко повече самочувствие. Пиратите остават на дъното, но ще се борят това да се промени.

Статистика след АФК Чуковете – АФК Пират

Отборчето би Black Devils в голово шоу

Отборчето постигна важна победа в 11-я кръг на SPL. Тимът спечели головото шоу срещу Black Devils с 10:6 в полите на Витоша. Румен Тошев откри за Отборчето още в 7-ата минута. „Черните дялови“ обаче не харесаха това и Кристиян Дейков изравни резултата в 10-ата минута. А малко след това отново Пъки направи пълен обрат за тима си. Така минутките от първото полувреме се нижеха бързо, но нов гол не падаше. Двата тима показаха страхотна игра и на терена имаше много единоборства. Ангел Милев от Отборчето успя да изравни резултата все пак в 14-ата минута. Последваха още равностойни минути на терена. И двата отбора искаха победата и трите точки, които щяха да стабилизират отборите им. Точно преди почивката капитанът на „дяволите“ Влади Методиев даде преднина на своите.

На полувремето, което завърши 3:2 за Black Devils, играчите на Отборчето направиха нужните корекции. И през второто полувреме те разкриха пълния си потенциал. Последователно 5 гола реализираха Димитър Ранджев, Румен Тошев, Мартин Василев, Стилиян Ранджев и Ангел Милев. Това удари сериозно по амбициите на „дяволите“ за нещо повече в този мач. Все пак те отново показаха непримиримост. Дейков, Благоев и Стойнев набързо мушнаха три гола връщайки интригата в мача. Тя обаче бе безапелационно убита от Румен Тошев, Стилиян и Димитър Ранджеви, които с три попадения в края оформиха крайното 10:6 в полза на Отборчето. Тимът стъпва твърдо в средата на класирането, а Black Devils ще чака по-добри дни.

Статистика след Black Devils – Отборчето

„Ястребите“ не можаха да отлетят от Красно село

Красно село продължа със стабилните си изяви в SPL. Този път жертва на „кварталните“ бяха Black Hawk. Мачът на „Царско село“ завърши с успех на Радован Събев и компания с 2:1. Първото полувреме бе страхотно като двата отбора демонстрираха много красив футбол с бързи атаки. Първият удар в мача нанесе моторът на „ястребите“ Иван Иванов. Той успя да се разпише в 6-ата минута, а голът даде самочувствие на Black Hawk. Тимът продължи да натиска в търсене на ново попадение. То обаче не падна. Вместо това, тимът на Красно село се окопити и започна постепенно да изравнява играта. Към края на полувремето вече „кварталните“ дори имаха надмощия. То бе материализирано от нападателя Александър Рангелов, който изравни минута преди почивката. Голът даде нужното спокойствие на Красно село.

Второто полувреме започна както завърши първото. Black Hawk владееше повече топката, но по-чистите положения се откриха пред Красно село. Трябва да се отбележи, че вратарите на двата отбора бяха на високо ниво. Така победителят в мача оставаше неизвестен, а минутките течаха бързо. Все пак Красно село нанесе решителния удар в двубой. В прегръдките на своите отново бе Рангелов, който реализира за 2:1 в 42-ата минута. Това се оказа и победното попадение за „кварталните“. До края „ястребите“ натискаха, но без успех. Така Красно село остава сред лидерите в SPL, а „ястребите“ допуснаха нова разочароваща загуба.