spl обзор 10

ОБЗОР 10 Кръг

„Лошите момчета“ излъгаха Отборчето

В петъчната вечер Тегавите и Отборчето се изправиха един срещу друг в битка за трите точки. Двата тима демонстрират стабилен футбол и са едни от най-постоянните отбори в лигата. Двубоят започна с преимущество за отбора на Тегавите, но съперникът им ги хвана на контраатака и при една такава ситуация Румен Тошев реализира с плътен удар правейки безпомощен вратаря Дичин. Домакините хич не харесаха това, че вече бяха догонващи в резултата и бързо качиха оборотите. Каерски и Пенев обърнаха мача само за две минути, а Пешев затвърди преднината на „бяло-черните“. Така изтече първата час, а резултатът бе 3:1.

След почивката Отборчето излезе с нови сили и тимът показа страхотен контрол на топката и прекрасни технически умения, което доведе до намаляване на резултата, а голмайстор бе Цонев в 35 минута. Разликата в резултата бе 1 гол и на терена бе като във врящ казан. Страстите охлади Каерски от Тегавите реализирайки своя втори гол в мача. Попадението на успокоението обаче издържа само минута, защото Митко Ранджев бързо върна напрежението върху съперника. Гостите бяха близко до изравняването, но колосът на съперниковата врата Павел Дичин отчая играчите на Отборчето. Точката в мача сложи головата машина на Тегавите Пламен Пенев в 48 минута. Така двубоят завърши 5:3. Тегавите атакуват върха с тази победа, а Отборчето остава в средата на таблицата.

Статистика след Тегавите – Отборчето

„Кварталните“ охладиха ентусиазма на „аристократите“

Красно село посрещна Джентълмените в двубой от SPL. Двата тима не бяха се срещали до сега и се очакваше непредсказуем сблъсък. Домакините натиснаха още от първия съдийски сигнал и буквално нагънаха обърканите Джентълмени, които обаче не се предадоха и се справиха доста добре в защита. Барикадата падна чак в 20 минута, когато Събев откри резултата. След като счупиха каръка кварталните нанизаха още два гола чрез Механджиев и Рангелов.

Така полувремето завърши при резултат 3:0. След подновяването на играта Красно село продължи да бележи. Рангелов се разписа отново в 26 минута. Аврамов и Касабов пък добавиха нови две попадения правейки резултата разгромен 6:0. „Аристократите“ даваха всичко от себе си, но играта не им спореше и дори сърцето на отбора, капитанът Йочев не можа да измъкне своите момчета от разгрома. Джентълмените все пак отбелязаха почетното си попадение в последните секунди от мача, а автор на гола бе Емилиян Методиев. Така Красно село окупира третата позиция в класирането, а Джентълмените все още остават в дъното на таблицата.

Статистика след Красно село – ФК Джентълмените

„Униформените“ закопчаха и „дяволите“

Black Devils бе домакин на ГДБОП в интересно съперничество в мач от програма на SPL. „Униформените“ започнаха убийствено мача като почти не даваха шансове на своя съперник да играе с топката. Головете логично дойдоха рано-рано. Матеев откри маратона в 7 минута, а Соколчев добави още две като вторият му гол в мача бе истински шедьовър, поемайки топката на гърди и със страхотен контрол и умения Соколчев изработи попадение достойно за гол на месеца. Щафетата продължиха Йончев и Йонев. Така резултатът след първата част бе разгромното 5:0 в полза на ГДБОП. След почивката доминацията на „униформените“ продължи с пълна сила пред погледите на смаяните „дяволи“. Йончев и неукротимият Соколчев покачиха до 9:0. След сериозната преднина гостите дръпнаха ръчната, което позволи на „дяволите“ да върнат едно попадение чрез Марто Благоев.

Радостта от едничкия гол веднага бе помрачена от Милошев, който се разписа за 10:1. „Дяволите“ отбелязаха и втори гол дело на Костадинов, но естествено отново отговора на съперника бе смазващ. Матеев на два пъти и Йончев отбелязаха за 13:2. Интригата в мача отдавна бе убита и до края остана време само за още един почетен гол в полза на „дяволите“. Негов автор бе Станимиров. Така „униформените“ затвърдиха невероятната си форма и вече заемат втората позиция в класирането гледайки към титлата. Black Devils претърпяха доста сериозен удар по амбициите на отбора, но малшансът и страхотната игра на съперника не позволиха да грабнат нещо от мача.

Статистика след Black Devils – ГДБОП

„Ястребите“ отново полетяха в небето

Black Hawk прие Фк Биролом в дерби мач от програмата на SPL. И двата тима имаха колебливи изяви в последните си двубои, но бяха твърдо решени да грабнат трите точки в този мач. Първият съдийски сигнал бе даден и момчетата от Биролом бяха по-съобразителни да отбележат ранен гол. Автор бе фурията Иван Павлов. Домакините веднага се опитаха да върнат попадението и сериозно нагънаха своя противник, който се отбраняваше отлично. Изравнителният гол дойде чак в 22 минута, когато рикошет в крака на Христов от Биролом излъга стража на „бирите“ и ремито бе факт. Окрилените „ястреби“ успяха да обърнат изцяло развоя в своя полза в 25 минута, когато Иванов се разписа за 2:1. Така завърши и първата част.

След почивката „бирите“ отново тръгнаха по-добре и Калин Крумов изравни с доста късмет и неразчетена намеса на вратаря на „ястребите“. Black Hawk веднага взе нещата в свой ръце и натисна съперника по подобие на първото полувреме. Резултатите не закъсняха. Стойчев, вратарят Йорданов и Ефтимов покачиха за 5:2. До края остана време само за още едно попадение, то бе за Биролом, а голмайстор отново стана Павлов. Така „ястребите“ взеха много важни точки и прекъснаха черната си серия, докато за ФК Биролом остана разочарованието.

Статистика след Black Hawk – Фк Биролом

„Миньорите“ счупиха каръка

Стабилният тим на #TwitterРитане прие закъсалите Чукове в неделната вечер на терена „Царско Село“. Двубоят започна великолепно за „хаштаговете“, които още в петата минута откриха резултата в своя полза. Голмайстор бе Демирев, който с красив плътен шут не остави шансове на противниковия страж. След попадението домакините изпуснаха още няколко изгодни положения. „Миньорите“ се бореха храбро, но не успяваха да стигнат до опасности пред противниковата врата. Все пак имаха и едно чисто положение, което Комитов изпусна на празна врата. „Миньорите“ направиха няколко ключови смени към края на полувремето. Така в 23 минута влезлият Ефтимов изравни резултата.

При равенство 1:1 завърши първата част. След подновяването на играта „жълто-черните“ излязоха по-мотивирани и показаха бърз и комбинативен футбол. Стигна се до 41 минута, когато отново Ефтимов се разписа за 2:1 правейки с това попадение пълен обрат в мача. #TwitterРитане нямаше намерение да оставя мача в ръцете на съперника и при една добре организирана атака, звездата на тима Шаламанов изравни. До края оставаха няколко минутки, а равенството бе най-справедливият резултат, но развихрилият се Ефтомов премина през цялата защита на съперника поднасяйки топката на крака на Ленков, за който оставаше най-лесното да се разпише и да подпечата трите точки за Чуковете. Така „миньорите“ взеха победата с 3:2 и записаха първа победа в първенството. #TwitterРитане загуби мача, но не и реномето си на труден за преодоляване тим.

Статистика след #TwitterРитане – АФК Чуковете

СЗК се разправи с „пиратите“

Отборът на СЗК Юнайтед размаза с 12:2 АФК Пират в петъчната вечер на „Царско село“. Лидерите в класирането обаче трябваше да се потрудят за успеха, въпреки че бяха абсолютен фаворит преди мача. А Пират имаше и кадрови проблеми в състава си най-вече заради отсъствието на мениджъра Митко Митев. Все пак защитата на гостите геройски се държа до 14-ата минута, когато Стойчев откри резултата. Това леко успокои СЗК, но в същото време Пират продължи да играе стабилно в отбрана. Към края на първата част, гостите направиха някои контраатаки, а при една от тях получиха правото да изпълнят свободен удар в близост до вратата на СЗК. Зад топката застана фурията в нападението Цветан Кръстев, който хитро мушна топката под стената за 1:1. До края на полувремето оставаха няколко минутки и бе важно за „пиратите“ да удържат хикса. Само че Гласков мислеше по друг начин и реализира втори гол за „сините“.

Това прекърши амбициите за Пират, въпреки приказките на почивката, че тимът трябва да се опита да продължи в същия дух. През втората част СЗК видя, че мачът няма да е лесен и вдигна оборотите. Това доведе до 4 попадения в тяхната сметка. Автори на головете бяха Вановски, Гласков, Иванов и Стойчев. АФК Пират вече се бе доста поуморил и скоростта в тима съвсем изчезна. Все пак Цветан Кръстев вкара втори гол за отбора, но това само разяри СЗК. До края на мача „сините“ се забавляваха на терена за сметка на пиратите. Точни за крайното 12:2 бяха Стойчев, Иванов и Вановски, които вкараха по два гола. Така СЗК продължава да е лидер без дори 1 загубена точка. АФК Пират пък трябваше да преглътне тази тежка загуба, която все пак не бе толкова неочаквана.