spl обзор 1

ОБЗОР – 1 кръг

„Ястребите“ накълваха Отборчето

На терена на Царско село един срещу друг се изправиха тимовете на Отборчето и Black Hawk. Мачът започна доста динамично с много атаки от страна на двата тима, но и прекрасни изяви на защитните валове. Все пак тимът на Отборчето успя да вземе териториален превес над съперника си и стигна първи до попадение. А то бе на сметката на Александър Христов. Окрилен от гола, тимът на домакините натисна съперника си и стигна до удвояване на резултата чрез Маринов. Така до края на първата част не се стигна до нищо по-интересно.

След почивката „ястребите“ водени от Тони Димитров тръгнаха на щурм да обръщат мача. Именно той започна сензационния обрат вкарвайки в 26-ата минута. Веднага след него точен за пълния обрат с две попадения бе Асен Стойчев. След него в 33-ата Иванов даде преднина от два гола на „ястребите“. Тимът на Отборчето бе слисан от бързия обрат, но не се даде без бой. Тимът върна едно попадение отново чрез Христов. Но веднага Стойчев отново разби надеждата за нов обрат, вкарвайки гол за своя хеттрик. Двубоят се изостри и веднага Христов върна гола.

Мачът бе гол за гол – игра на нерви. Но сякаш тези на Black Hawk бяха по-здрави и Иванов наниза две попадения правейки разликата сериозна. Сърцатите момчета от Отборчето отново отговориха чрез Ранджев. Така времето изтичаше, а точката в този мач сложи Тони Димитров от Black Hawk в 50-ата минута фиксирайки крайния резултат 8:5 за „ястребите“. И двата тима показа хъс за победа и добра игра и определено следващите им мачове ще бъдат доста интересни.

Статистика след Отборчето – Black Hawk

„Аристократите“ с летящ старт

Black Devils посрещна Джентълмените в един безкрайно интересен двубой от програмата на SPL. Двата тима не са съвсем непознати, тъй като са играли и през миналия сезон един срещу друг но Black Devils играха под името Lemur United. Естествено и в двата отбора през лятото бяха привлечени много нови футболисти и се очертаваше един доста зрелищен мач. Водените от един от най-сърцатите капитани в лигата – Асен Йочев Джентълмените започнаха ударно мача с гол още в първата минута дело Емилиян Методиев.

Домакините от Black Devils  веднага намериха подходящия отговор на предизвикателството и Краси Костадинов изравни няколко минути по-късно. Мачът бе динамичен и напрегнат. Стоянов от „аристократите“ отново изведе своите напред в резултата, а Николов удвои преднината им. Black Devils не бяха се предали и Краси Костадинов отново намали за 2:3. Краят на полувремето наближаваше и беше време и капитанът на „аристократите“ Асен Йочев да се намеси с гол в 24-ата минута. Естествено отговорът бе мигновен в последната 25 минута привлеченият през лятната пауза от миналогодишния шампион Баджанаците – Мартин Благоев намали за 3:4 на почивката.

След подновяването на играта домакините бяха натиснали сериозно газта, което доведе до безброй положения пред вратата на Джентълмените. При едно от тях защитата и вратаря капитулираха, а резултатът бе изравнен. Голмайстор за „черните дяволите“ бе отново Благоев, който оправда дадената за него трансферна сума, която се пази в строга тайна от мениджъра на тима Влади Методиев. Така играта се успокои чак до 44-ата минута, когато последваха силните минути на Джентълмените първо Богомил Ангелов, а след него Симеон Ангелов отбелязаха по едно попадение, с което на практика решиха мача в полза на своя тим. Така Джентълмените направиха мечтано начало на сезона, докато за Black Devils остана насладата от добрата игра.

Статистика след Black Devils – ФК Джентълмените

Шампионско начало за Красно село

Шампионът от SPL1 Красно село се изправи срещу солидния тим на ФК Биролом още в първия кръг на тазгодишната кампания. Преди началото на мача той бе сочен за едно от дербитата на кръга имайки предвид уменията на двата състава. Мачът започна с доста силна игра, красиви атаки и още по-солидно представяне на защитите на отборите. Все пак Красно село успя да излъже противника и да отбележи първи гол чрез капитана на тима Радован Събев. Деветката на кварталните с топовен изстрел прониза вратаря Пламен Петкански.

След попадението до опасности пред двете врати се стигаше трудно, а и вратарите бяха на страхотно ниво. Двата тима се оттеглиха на почивка при минималното 1:0 за красноселци. След почивката „бирите“ натиснаха и изравниха с попадение на гуруто в нападението Иван Павлов. След попадението в състава на „бирите“ настана смут, който никой от присъстващите на терена не можеше да си обясни и сякаш момчетата на Павел Тодоров спряха да играят, което противникът им използва максимално.

Красно село буквално за десетина минути направи на пух и прах защитата и вратаря на „бирите“. Всичко започна от Огнянов, а след него се наредиха с попадения Рангелов на два пъти и отново Събев. Гол отбеляза и вратарят на Красно село Лъчезар Маринов. Въпреки краха в отбора на ФК Биролом, Мартин Попов отбеляза дежурния си гол, но за съжаление в този мач той бе без значение. До края ФК Биролом не успя да се противопостави на своя противник, който не спираше да бележи. Точни за тима бяха и отново Рангелов и централния защитник Константинов. Така мачът завърши с убедителна победа 9:2 в полза на Красно село, който не крият амбициите си за купата. За „бирите“ остана разочарованието от тежката загуба.

Статистика след Красно село – ФК Биролом

Тегав мач и тежка загуба за #TwitterРитане

Тегавите се изправиха срещу тима на #TwitterРитане в спор за трите точки на старта на кампанията. Двубоят започна с подчертано превъзходство на Тегавите, което доведе до два бързи гола на Пенев и Владов още в началните минути.

Гостите от #TwitterРитане съумяха да намалят в 8-ата минута чрез Христо Шаламанов, но това само ядоса „лошите момчета“ и последва наказателна акция поведена от Петров подкрепена от Пенев и завършена от Каерски. Така резултатът до полувремето набъбна до 5:1 в полза на Тегавите. След подновяването на играта отново Петров, Владов и Митов не оставиха шанс на противника си правейки резултата 10:1. Все пак гостите отбелязаха още два почетни гола дело на Шаламанов и Недков.

Така се оформи крайното 10:3 в полза на Тегавите, който са един от основните претенденти за титлата този сезон, която им се изплъзна миналата година и те завършиха на второ място. За тима на #TwitterРитане този мач не е мерило, имайки предвид, това което показаха миналата година и прекалено многото титулярни играчи липсващи в отбора.

Статистика след Тегавите – #TwitterРитане

Santos отвя сърцатия тим на Цикура

В една от интересните срещи на кръга, коравият тим на ФК Цикура посрещна Santos. Очертаваше се доста интересен двубой предвид пределната мотивация на двата отбора. Мачът започна по-добре за гостите от Santos. В 9-ата минута те първи съумяха да реализират попадение чрез Борис Добрев. ФК Цикура подходи спокойно след попадението и бързо се върна в мача реализирайки за 1:1, а голмайстор беше капитанът Митко Александров.

След изравняването на резултата сякаш нещо се пречупи в тима на ФК Цикура, което доведе до поредица голове в тяхната врата. Santos бяха пълен господар на терена и бележеха при всяка удобна ситуация. С голове се отличиха Гайтанов, Иванов на два пъти и Александров. След голеадата бе време за почивката, която играчите на ФК Цикура чакаха с нетърпение. В началото на второто полувреме обаче игровата ситуация не се промени и Santos бе нагънал противника. Това доведе до още попадения. С още три гола се отличи Добрев, с едно Алиев и с още цели пет Александров, който отбеляза общо шест във вратата на своя противник. Домакините от ФК Цикура отбелязаха още два гола на утехата дело на Димитров и отново Александров. Така се оформи крайното 14:3 в полза на Santos. ФК Цикура бързо трябва да се отърси от тежката загуба и да се върне към добрите игри от миналия сезон, докато Santos дава сериозна заявка, че ще е фактор в надпреварата за титлата.