Обзор SPL 22.02-23.02

Златните Момчета – Моneygram 5:0 – служебен резултат

Отборчето – АФК Вазов 2:1

След като в предишния кръг постигнаха впечатляващ успех над Аспирините, от АФК Вазов се очакваше да нямат проблеми с намиращия се в зоната на изпадащите тим на Отборчето. Изненадите в SPL обаче са често срещано явление и в крайна сметка трите точки отидоха в ръцете на Димитър Ранджев и компания с 2:1.

Именно капитанът Ранджев положи и основите на важния успех с попадението си в шестата минута. Въпросният се ориентира в хаотичната отбрана на „сините“ и с добър изстрел наказа стража Веселин Иванов. Отборчето побърза да затвърди своето лидерство и с още едно попадение, което този път беше дело на Емилиян Георгиев (15″).

Оттам насетне по-голямото предимство в мача беше за АФК Вазов. Символичните гости обаче нямаха ден в атака и пропускаха всичко възможно пред Николай Георгиев. Малшансът за тях приключи с головия изстрел на Андриян Кръстев в 45-ата минута. Той обаче се оказа и единственият свеж лъч за отбора през този двубой и така те трябваше да се задоволят със своята седма загуба от началото на кампанията.

От своя страна Отборчето повярва в своето спасение и вече е на само две точки дистанция, за да подобри значително своето класиране.

Реал Мадрид – Торпедо 4:0

След като в предишния кръг бяха свалени от първото място, организираните фенове на Реал Мадрид в България, бързо трябваше да се завърнат към победите. Особено, ако искаха да продължат здравата си битка за титлата. Донякъде „кралете“ имаха късмет със съперника си през този уикенд, тъй като срещу тях се изправи разколебаната селекция на Торпедо, намираща се в поредица от мачове без успех. Именно това спомогна и за изразителната селекция на „лос меренгес“ с 4:0.

По този начин „кралете“ събраха актив от 36 точки, класиращ ги на второ място в SPL. Първият Bombeta обаче е с пункт повече и мач по-малко, което не е никак добра новина за мадридистите.

Иначе победата им над Торпедо стана факт след изключително силно второ полувреме. Първата част беше сравнително равностойна, като и двата тима пропуснаха своите положения за гол. Надмощието обаче не бе толкова поделено след паузата, когато „белите“ реализираха четири безответни попадения.

Георги Георгиев откри в 27-ата минута, а 60 секунди след това топката отново посети мрежата на Димитър Манов, само че този път след плътен шут на Борислав Стоянов. Довършването на Торпедо продължи във финалните етапи от мача. В 41-ата Александър Христов направи резултата класически, а Борис Стоянов, с втория си гол в мача, фиксира крайното 4:0. С това си свое представяне, последният грабна и приза „Играч на мача“.

Bombeta – Тегавите 4:1

Bombeta постигнаха значим успех в неделната вечер. „Червено-черните“ спечелиха дербито на кръга срещу Тегавите с 4:1 и по този начин се изкачиха на върха във временното класиране. Селекцията на Йордан Стоилков както винаги беше подкрепяна от верните си фенове и не ги разочарова, дарявайки си с победа над един от най-коравите тимове в Sofia Premier League.

Първи мощен приток на положителни емоции застигна тима в 15-ата минута, когато Милен Тодоринов се пребори за добра позиция и с красив удар не остави никакъв шанс на Павел Дичин. Попадението ядоса техния съперник и до почивката резултатът бе изравнен. Стелиян Петров демонстрира както мощна физика, така и техника от висока класа, за да вкара в 22-ата за 1:1.

Именно второто полувреме беше частта, през която „бомбетата“ заслужиха своята победа. В 29-ат минута Ивайло Добрински се оказа на точното място, в точния момент и отново дари своите с преднина. Оттук насетне голямата звезда на символичните домакини се казваше Виктор Илиев. Той увеличи до 22 попаденията си през тази кампания, след като наказа на два пъти Тегавите за финалното 4:1.

Макар и два от грубите тимове в лигата, дербито приключи сравнително мирно, с по един жълт картон за двете селекции и общо 17 отсъдени нарушения.

Поражението отдалечи Тегавите от позиция в Топ 3, като имат два мача повече и шест точки по-малко от Войводите, които почиваха в този кръг.

Oбзор на срещите от предишния кръг на SPL!