splобзор3

ОБЗОР 3 КРЪГ

„Поетите“ с инфарктна победа

Два от много сериозните отбори в SPL се изправиха един срещу друг в дербито на кръга. Срещата започна по-добре за тима на Вазов, който имаше преимущество в началните минути на двубоя, което позволи на Тодоров да открие резултата в полза на „сините“. След гола Вазов затвърди добрата си игра през първата част с нов гол дело на Маджаров. Така полувремето завърши при резултат 2:0. След почивката гостите от Суходол натиснаха газта и резултатите не закъсняха. Николов намали, а Стоянов с две попадения обърна мача в полза на суходолци. Дербито се нажежи, а следващият гол, които бе отбелязан си заслужи мястото може би не само в класацията за месеца, а и за годишната класация за най-красив гол. Той бе дело на стража на Вазов – Мариян Андреев, който от собствената си врата успя да порази противниковата и отново да изравни резултата. След фамозното изпълнение на своя страж „поетите“ отбелязаха и нов гол за 4:3, който бе дело на Додов. Суходолци бяха шокирани, но не се отказаха и Николов отново изравни в 46 минута. Двубоят вървеше към хикс, когато Маджаров в последните секунди отбеляза и по този начин даде победата на Вазов след доста драматична среща. Реал Суходол отново играха чудесно, но малшансът не им позволи да се поздравят с точки от мача.

„Лошите момчета“ и „кварталните“ не се победиха

Тегавите се изправяха срещу старите си познайници – тимът на Красно село в късния петъчен двубой от програмата на SPL. Двата тима имаха история в това съперничество като тимът на Красно село имаше превес с 2 на 1 победи над противника си. Двубоят започна оспорвано и естествено доста нервно. Първият гол в мача падна в 12 минута и той бе на сметката на Красно село, а реализатор стана Радо Събев. Тегавите веднага отговориха на предизвикателството и Вели Пешев изравни няколко минути по-късно. До края на полувремето не оставаше много време, когато след карамбол и неспокосана намеса на Йорданов Тегавите си отбелязаха автогол, който ги остави с пасив от едно попадение на полувремето. След почивката „лошите момчета“ бързо се върнаха в играта след нещастно допуснатия гол като виновен за това бе Шопски, който заши страхотна тупалка и не остави шанс на вратаря Маринов. Паритета на терена бе възстановен, но така бе до 40 минута, в която Попов от Красно село отново изведе своите напред в резултата. Последните десет минути бяха доста напрегнати като играчите се изнервиха и дори имаше леки спречквания межу тях. Така се стигна до последната 50 минута, в която грешника от първата част за Тегавите Йорданов вкара за 3:3 и напрактика раздели точките между двата тима, защото за повече екшън нямаше време.

„Тайфуните“ пометоха „аристократите“

Джентълмените посрещнаха навлизащия във форма тим на Торнадо, който показа леки колебания в първите си двубои, но тимът бързо се отърси от несигурността си и вече влиза в познатото си русло. Мачът започна с доста добра игра от Джентълмените, които успяха да вкарат два бързи гола на съперника си чрез Найденов и да поведат със солиден аванс. Торнадо дълго време през първата част търсеше себе си и успя да намери пътя към вратата на „аристократите“ чак в 20 минута, в която Пулев намали, а в края на полувремето Марков изравни и направи втората част доста обещаваща. След почивката „тайфуните“ почнаха великолепно с гол на Гущеров, а окриленият Пулев реализира още три и завъртя мача изцяло в полза на своите. Джентълмените бяха шокирани, но малката стрела в тима Павел Димитров успя да върне един гол в 48 минута. За съжаление това бе недостатъчно за нещо повече от почетна загуба, а точката в мача сложи Антонов в последната минута от двубоя подпечатвайки победата за тима си.

„Хаштаговете“ с важен успех над „дяволите“

Black Devils се изправи срещу #TwitterРитане в спор за трите точки като мачът бе доста завързан имайки предвид от трудното начало на сезона от страна и на двата тима. Двубоят предложи доста равностойна игра като предимно отборите разчитаха на своите защити и по- малко гледаха към съперниковата врата. Все пак гостите бяха по-съобразителни и успяха да реализират два бързи гола дело на Дончев и Андреев. „Дяволите“ не успяха да отговорят на предизвикателството до края на първата част и тя завърши при резултат 2:0. След подновяването на играта тимът воден от Любо Станимиров намали с гол в 30 минута дело на Димитров. На терена стана напечено, като крехката преднина от едно попадение за гостите не им осигуряваше необходимото спокойствие. #TwitterРитане взе надмощие над съперника в последните минути чисто териториално, което позволи на Иванов да реализира гола на спокойствието и да направи резултата 3:1. До края на мача „дяволите“ нямаха сили за обрат и двубоят завърши в техен ущърб. „Хаштаговете“ се поздравиха с първа победа за сезона, която бе много важна за самочувствието на тима.

„Комунистите“ с трета поредна грешка

АФК Бай Тошо се изправи срещу тима на Връбница-1 в двубой от SPL. Двата тима бяха на двата полюса като комунистите търсеха първата си победа през сезона, а Връбница продължаваше с великолепното си представяне и бе лидер в таблицата. Мачът бе много борбен със здрави влизания и мъжка игра. Резултатът се запази нулев чак до 18 минута, в която „комунистите“ откриха с попадение на плевенския магьосник Цветан Кръстев. След попадението тимът на Тошо се затвори в по-задни позиции, но контраатаките им бяха убийствени и само липсата на точност и великолепните изяви на стража Ковачки лишиха домакините от натрупването на солиден аванс през първата част. Така при минималното 1:0 завърши полувремето. След подновяването на играта тимът на Връбница бе по-мотивираният тим и бързоногият Гогов изравни за 1:1 след чудесна контраатака. След изравняването „комунистите“ се смутиха и тима заигра ужасно в защита, което позволи на Гогов да обърне развоя на мача с ново попадение за Връбница. Домакините вървяха към нова загуба и хвърлиха всичко в атака, но хитрият им съперник се отбраняваше умело. Точката в мача сложи Петър Стоянов заковавайки стража Колев със премерен шут и пращайки поредните 3 точки на сметката на Връбница, които се превръщат в сериозен претендент за титлата в SPL този сезон. Бай Тошо за трети път капитулира, но в тима има достатъчно класни играчи, че да обърнат развоя на сезона.

Два автогола и драма между бомби и бири

Bombeta приеха ФК Биролом в сблъсък от SPL. Двубоят започна с превъзходство на домакините, които откриха резултата още в 9 минута с попадение на Тодоринов. Гостите не се стреснаха и успяха да изравнят играта като дори натиснаха своя съперник. Принудени да се защитават „бомбите“ си отбелязаха нелеп автогол дело на Димитров и така резултатът бе изравнен. Двата тима се оттеглиха на почивка за глътка въздух и изясняване на схемите на игра. След почивката отново „бомбите“ имаха възможността да поведат с гол на Илиев. Мачът се закучи и положенията секнаха. Все пак „бироломци“ успяха отново да изравнят в 46 минута с гол на Ангелов. По всичко изглеждаше, че двата тима ще поделят точките помежду си, но Ицо Димитров от Bombeta отново се прояви с гол, за съжаление обаче той отново бе в собствената му врата. Така след много равностоен мач, драма и два автогола Биролом грабна точките и се поздрави с победа.