splобзор2

„Лошите момчета“ излъгаха „тайфуните“

Торнадо прие Тегавите във мач от втория кръг на SPL. Двата тима имаха апетит към трите точки, но кой щеше да ги грабне предстоеше да се разбере. Гостите почнаха по-обещаващо мача и с гол в 7-ата минута дело на Вели Пешев откриха резултата. „Тайфуните“ обаче не се стреснаха и след доста комбинативна игра изравниха в 16 минута с попадение на Гущеров. Полувремето вървеше към своя край, когато отново най-съобразителен бе Вели Пешев от Тегавите и с прецизен шут отново даде преднина на своите секунди преди края на първата част. След почивката Торнадо отново показа силния дух на тима и под ръководството на своя капитан Лъчо Арсов, тимът отново се добра до равенството с гол на Митко Димитров. Двубоят се кротна от към голови положения, но на зеления килим кипеше от борба. Тегавите поеха инициативата в последните минути на двубоя и Стелиян Петров – Стенли избухна със страхотен гол давайки преднина на своя отбор. Домакините се опитаха да изравнят за трети път но титаничният страж на “лошите момчета” Павел Дичин не допусна това и Тегавите грабнаха точките и победата. За „тайфуните“ остана разочарованието от загубата, но не и от играта на тима.

„Поетите“ записаха нова победа

„Дяволите“ приеха „поетите“ в двубой от SPL. И двата тима желаеха победата като отборите бяха на противоположните полюси след първия кръг. Вазов грабнаха победата на старта на първенството, а „дяволите“ загубиха. Мачът започна великолепно за Вазов като за 17 минути тимът воден от Ангел Тошев взе солидна преднина от три попадения. Сред голмайсторите се записаха Маджаров, Попов и Кръстев. Black Devils трябваше да се раздвижат и го направиха. Карагьозов и Димитров намалиха за 2:3 до края на полувремето. След почивката Вазов натиснаха съперника си и Кръстев наниза нов гол, а Попов се отчете с нови два. Димитров отново намали, но това само ядоса съперника и Кръстев и Маджаров довършиха започнатото, фиксирайки крайното Black Devils – АФК Вазов 3:8.

„Аристократите“ капитулираха край Красно село

Жадният за успехи тим на Красно село прие скромния, но сърцат тим на Джентълмените. Гостите отново бяха лишени от услугите на капитана си Асен Йочев, който отново застана под рамката на вратата по подобие на първия кръг, но всички знаеха, че това не е неговото амплоа и нападението на тима ще изпитва сериозни трудности. Красно село започна ударно с два бързи гола дело на маестрото в центъра на терена Стоян Огнянов. След двете попадения „аристократите“ поизравниха играта, но не успяха да преодолеят защитата на съперника. Така първата част завърши при резултата 2:0. След почивката Красно село тотално доминираше над противника си и логичното се случи. Головете във вратата на Джентълмените заваляха. Събев и Крекманов се отчетоха с по две попадения, а Попов и Пашов добавиха по още едно. Резултатът набъбна до 8:0, което принуди сърцатият Асен Йочев да хвърли ръкавиците и да поведе нападението на „аристократите“. Това решение не бе много разумно и само след няколко минути той получи травма, която ще го лиши от участие за неговия тим може би за няколко седмици. Така Красно село взе първата си победа за сезона и набира скорост към върха.

Бомба избухна в двора на „комунистите“

Старите познайници тимовете на Бай Тошо и Bombeta се изправиха един срещу друг още във втория кръг на надпреварата. „Комунистите“ имаха превес в дербитата между тези два отбора като миналия сезон те записаха две победи над противника и едно равенство. „Комунистите“ излизаха за двубоя с експериментален състав, поради липсата на някой от титулярите на тима. Bombeta съшо бяха претърпели промени през паузата като имаха и някой нови попълнения в състава си. Двубоят започна равностойно, както се очакваше като пропуски пред двете врати не липсваха. Голът бе мираж чак до 21 минута, когато Тодоринов от „бомбите“ откри резултата. Първата част завърши при този резултат. След почивката „бомбите“ отново изненадаха съперника си и Перфанов удвои. „Комунистите“ се размърдаха и заиграха на бързи обороти, което доведе до резонния гол на плевенската перла на тима Цветан Кръстев. Увлечени в опити за изравняване на резултата червените изоставиха защитата си, а остриетата на бомбите се възползваха перфектно от това. Милков и Александров добавиха нови два гола на сметката на своя тим и направиха резултата 4:1. Последва и ответна реакция от съперника – Фусков върна един гол след разбъркване в полето на гостите. Последният щрих в мача сложи отново Александров от Bombeta фиксирайки крайното 5:2. „Бомбите“ тръгват по перфектен начин в надпреварата, докато комунистите записват втора поредна загуба.

Бира заля „хаштаговете“

#TwitterРитане прие катастрофално започналия сезона тим на ФК Биролом в спор за трите точки. „Бирите“ обаче започнаха перфектно мача, като Атанасов наниза хеттрик за първите 20 минути от мача, на което „хаштаговете“ не успяха да се противопоставят по никакъв начин. Така „бироломци“ затвориха първото полувреме с класически резултат в своя полза. След почивката изгря звездата на железния защитник на бироломци Калин Крумов, който избухна с 4 поредни попадения в съперниковата врата. Тимът на #TwitterРитане бе тотално демотивиран от резултата и гледаше мача от първия ред. Точката на двубоя сложи отново Атанасов оформяйки крайното 8:0 в полза на Биролом.

Връбница с нова победа в шампионата

Момчетата от Връбница се изправиха срещу перфектно започналият с победа сезона тим на Реал Суходол. Гостите от Суходол реализираха още в 13 минута чрез Тодоров и шокираха съперника си. Връбница веднага отговори на предизвикателството и седем минути по-късно Гогов върна паритета в резултата. Така първата част завърши при равенство 1:1. След подновяването на играта момчетата от квартала поеха инициативата и тандемът Гогов Петров се отчетоха с нови четири попадения във вратата на съперника си. Гостите имаха сили само за още едно почетно попадение дело на Момчилов в последната 50 минута от двубоя. Така Връбница записва втора победа от началото на сезона, а тимът на Реал Суходол претърпява първото си поражение в лигата.