обзорspl27

ОБЗОР 27 Кръг

Суходол тръгна мощно в плейофите

Реал Суходол се изправи срещу Bombeta, като трите точки бяха задължителни и за двата тима. Но само един щеше да ги вземе. Суходолци почнаха по-силно мача и взеха стабилна преднина от 4:0 до 21-ата минута. Точни бяха Лъчезар Момчилов, Любомир Николов и Валери Попов, а Момчил Стоилов се отбеляза автогол. Преди почивката пък Христо Димитров върна един гол за „бомбите“. Втората част бе доста по-равностойна, като Bombeta опитаха натиск, но Реал Суходол бе затворил постъпите си към вратата добре. Все пак до попадение се стигна, но то бе автогол на Камен Тодорв в 40-ата минута. Веднага след това Кристиян Иванов направи 5:2 и успокои Реал Суходол. В края на мача Момчил Стоилов оформи крайното 5:3 за Реал Суходол.

Тегавите преобърнаха мечтите на Красно село

Красно село и Тегавите бе едно от дербитата в първия плейофен кръг в SPL. Мачът стартира предпазливо като и двата тима гледаха да не сбъркат. Все пак лек превес имаха „кварталните“ в тази първа част и той се материализира, в 12-ата минута чрез Радо Събев. До почивката Красно село имаше някои моменти, но не можа да вкара още. Тегавите също показаха зъби, но най-вече през втората част. Тя започна с изравнителен гол на Стелиян Петров. Двата тима се отвориха и втората част мина в много бързо темпо и доста положения пред двете врати. Красно село удряше гледа след греда, докато Тегавите атакуваха много опасно и добри намеси в защита и вратаря Стефан Крекманов лишаваха тима от нов гол. Но в последната минута Тегавите все пак го постигнаха. Той бе дело на Васил Василев. Така Тегавите печелят това спиращо дъха дерби и объркват плановете на Красно село сериозно.

Връбница видя сметката на Вазов

Връбница-1 излезе за задъжителна победа срещу Вазов, която да ги изстреля на върха в класирането. „Черните“ почнаха добре мача и Стоян Илиев откри за тях още във втората минута. Никола Петров обаче си вкара автогол и така резултатът бе изравнен. Но до почивката дойдоха минутите на Петър Петров. Той реализира два гола за Връбница и тимът поведе с 3:1. След почивката асът на „черните“ изпъкна с нови две попадения и на практика реши нещата. Все пак Влади Петров вкара хладнокръвно за 2:5. Но до края имаше време само за Стоян Илиев, който оформи крайното 6:2 за Връбница.

Бай Тошо отмъсти на Джентълмените

АФК Бай Тошо се изправи срещу ФК Джентълмените в протоколен мач. „Комунистите“ бяха взели Малката купа в SPL, но искаха успеха, тъй като преди няколко седмици те паднаха от „аристократите“ в редовния сезон. Сега, отмъщението на Тошо стартира Боби Фусков в 9-ата минута. Последваха два гола на Божидар Божков и резултатът стана 3:0. Но Джентълмените се върнаха в мача до почивката след гол на лидера Асен Йочев. През втората част „аристократите“ продължиха да настояват и стигнаха до нов гол дело на Богомил Ангелов. Тошо обаче реарига като ужилен и Дани Васев и Божидар Божков донесоха успеха на тима с 5:2.