ОБЗОР SPL

ОБЗОР 14 Кръг

„Лошите момчета“ взеха дербито с „поетите“ в кървав двубой

Първенството започна отново и през този уикенд вече имахме едно невероятно дерби. Играеха Тегавите и АФК Вазов. И двата отбора имаха сериозни претенции за тазгодишната титла и те трябваше да бъдат защитени тази вечер. В самото начало на срещата Велислав Пешев стреля от дистанция и откри резултата. Светлин Маджаров и Цветомир Попов бяха изключително концентрирани и в рамките на няколко минути обърнаха в полза на „поетите“. В самия край на полувремето Владимир Маринов се отскубна от противниковата защита и изравни. В тридесет и седмата минута, човекът, който направи един изключително силен мач, Владислав Владимиров си спря брилянтно топката и с диагонален удар даде преднина на „лошите момчета“. Малко след него Васил Василев удвои разликата и подпечата победата на домакините. В последните минути се игра прекалено малко футбол. Нарушенията бяха прекалено много, а картоните бяха раздадени на почти всички играчи. С тази трудна, но заслужена победа Тегавите заеха четвъртата позиция в класирането.

Реал Суходол изнесоха рецитал

В един от интересните сблъсъци този уикенд се изправиха един срещу друг ФК Джентълмените и Реал Суходол. Двата отбора имаха един мач помежду си и „суходолци“ бяха спечелили убедително. Още в началото на мача Любомир Николов изведе отбора си напред след чудесно попадение. Малко след него Камен Тодоров удвои и успокои играта на гостите. В края на първото полувреме Филип Василев и Валери Попов вкараха нови два гола за „суходолци“ и почти със сигурност добавиха трите точки към актива им. През втората част играта на гостите не се промени. Те задържаха топката с увереност и при една от атаките им Кристиян Иванов оформи крайното 5:0 в тяхна полза. Иванов успя да си изкара и единствения жълт картон в двубоя. Реал Суходол намериха верния път, и макар да направиха няколко разочароващи мача за Купата, те знаеха какво е нужно за да подобрят играта си и заслужено вече са само на точка от първото място в първенството.

„Бомбите“ не срещнаха съпротива от „бирите“

Един невероятен сблъсък ни очакваше в късната неделна вечер, а именно Bombetа и ФК Биролом. „Бирите“ бяха спечелили последното дерби с минимална разлика и по всяка вероятност „бомбите“ искаха да си върнат за загубата. Още в началото на мача Милен Тодоринов беше най – съобразителен в наказателното поле и даде ранен аванс на домакините. Малко след него Велизар Василев и Виктор Илиев, които заформиха едно невероятно дуо в атака, направиха резултата класически. Докрая на полувремето не станахме свидетели на повече попадения, но определено домакините държаха играта под техен контрол. Още в началото на втората част Василев и Тодоринов вкараха нови два гола и показаха, че се забавляват на зеления килим. Симеон Симеонов излезна от вратата си за да изпълни дузпа и добави името си сред голмайсторите. Тодоринов и Илиев в последните минути на мача добавиха още две попадения и оформиха крайното 8:0 в полза на домакините. С тази победа Bombeta излезнаха на първо място във временното класиране и показаха, че никога не трябва да бъдат подценявани.

Летящите Холандци взеха дербито с „хаштаговете“

Последният мач от SPL за тази седмица беше Летящите Холандци и #TwitterРитане. И двата отбора играха много стабилно през изминалите мачове и днес се очакваше битката да бъде много зрелищна. Яни Дончев стъписа домакините в началото на мача два бързи гола. На „холандците“ им трябваха няколко минути да се мобилизират, но върнаха двата гола още преди края на полувремето. Виновниците бяха Димитър Джегалски и Стоян Тарънски. През втората част лидерът на домакините Павел Димитров изведе отбора си напред с невероятно попадение. Малко след него Джегалски удвои аванса. За съжаление Димитров си отбеляза злополучен автогол и върна гостите в срещата. В последната минута отново той изкупи грешката си и донесе победата на домакините. Крайният резултат беше 5:3 в полза на Летящите Холандци. С тези извоювани три точки те заеха осмата позиция във временното класиране.

ОБЗОР 13-1 Кръг