ОБЗОР SPL

ОБЗОР 22 Кръг

Красно село тресна пременения Бай Тошо

Едно от дербитата на кръга в SPL противопостави Красно село и АФК Бай Тошо. Двата тима изиграха страхотен мач през есента, като тогава „кварталните“ грабнаха победата след много емоционална и умела игра. Сега, въпреки че Бай Тошо бе в доста пременен състав, не се очакваше нищо по-различно. През първата част „комунистите“ играха много свежо и спираха всички атаки към вратата си. На обратния полюс Дани Васев откри за Бай Тошо още в петата минута. Красно село се опита да упражни натиск, но атаките на тима бяха спирани рано. Все пак по няколко пропуска направиха Радован Събев и Димитър Пенев, като вторият дори разтресе гредата на Пламен Петкански. Все пак чак в самия край на полувремето хубава атака на Красно село завърши с точен удар на Филип Аврамов. Второто полувреме бе много равностойно в първите минути. По-опасните атаки бяха на сметката на Тошо, като само добрите намеси на защитата и вратаря Христо Милев – Звяра спряха поривите на „комунистите“. И максимата „като не вкараш, ще ти вкарат“ изпълни Андрей Попов, който направи 2:1 за Красно село в 35-ата минута. Бай Тошо обаче не се отказа и продължи да атакува мощно и да подлага на разстрел Звяра. Прякорът му обаче не е случаен и стражът вадеше всичко. Мачът се реши някъде около 42-ата минута, когато Стоян Огнянов завърши образцова контраатака на Красно село. В края имаше време и за втория гол на Филип Аврамов за крайното 4:1. Красно село взима важни три точки по пътя към върха, докато за Бай Тошо бъдещето изглежда светло.

Реал Суходол разнищи холандците

Реал Суходол искаше не само да спечели три точки срещу Летящите холандци, но и да го направи със стил. Момчетата търсеха победата на всяка цена в лютата битка за първото място в SPL, докато за холандците оставаше надеждата, че ще могат да се преборят за Малката купа в плейофите. Срещата обаче стартира добре за Реал Суходол, които дръпнаха с 2:0 до деветата минута. Попаденията вкараха Валери Попов и Любомир Николов. След това Летящите холандци успокоиха темпото и се държаха добре на терена. Те дори успяха да се върнат в мача. Това стана чрез Ники Фургов в 21-ата минута. Но след това всичко сякаш рухна за момчетата на Павел Димитров. Още до почивката резултата набъбна до 5:1. Точни бяха Станой Бранков, Валери Попов и Кристиян Иванов. През второто полувреме на терена имаше само един отбор – този на Реал Суходол. Тимът разнищи противника с като вкара 6 безответни гола. Три от тях бяха дело на Любо Николов, а по един път се разписаха Александър Тодоров, Станой Бранков и Кристиян Иванов. Така Реал Суходол доказа, че е страшилище за съперниците си, докато Летящите холандците изиграха един от най-слабите си мачове.

Вазов с три точки на чист въздух

Неделният следобяд предложи сблъсък от SPL между АФК Вазов и ФК Джентълмените. Домакините имаха ужасяваща пролет, като за момента успехите на „сините“ бяха много малко. Тимът не е сигурен и за мястото си в Топ 6. ФК Джентълмените бяха в дъното на класирането, но искаха да изненадат неприятно своя съперник. Трябва да се отбележи, че мачът се игра на откритото игрище на „Царско село“, като това бе първи сблъсък на този терен в историята на SPL. Към новите условия в началото по-добре се адаптираха Джентълмените. Павел Савов успя да открие в 8-ата минута. Постепенно обаче Вазов напипа ритъма си и започна да изгражда умело атаките си. При една от тях в 19-ата минута Цветомир Попов успя да изравни. След почивката „поетите“ бяха друг отбор и натиснаха своя съперник. Александър Тодоров направи 2:1 в 27-ата минута, а Попов реализира за 3:1 в 34-ата минута. Но в 41-ата минута дори играч като Матайс Де Лихт от Аякс щеше да е безпомощен след страхотно изпълнение на мениджъра на „аристократите“ Асен Йочев. С това попадение той върна своите с пълна сила в мача. АФК Вазов обаче реши нещата малко след това. Попов оформи своя хеттрик, а Миро Трендафилов уцели кюшето на вратата на Джентълмените за крайното 5:2 в полза на Вазов.

Тегавите се успокоиха с глътка бира

Едно от старите съперничества в SPL ФК Биролом – Тегавите бе наред да се играе в 22-я кръг в SPL. „Бирите“ и „лошите момчета“ имат много мачове в лигата, по-често те са завършвали с успех на „белите“, но тимът на Павел Тодоров винаги е готов за изненади. Двубоят за хората му обаче стартира много лошо след като Владимир Владов откри за Тегавите с гол от съблекалните още в 50-ата секунда. Това като че ли стъписа малко Биролом и тимът не успя да реагира в следващите няколко минути. От това се възползва Стелиян Петров – Стенли, които удвои преднината на тима с в 4-ата минута с елегантно изпълнение. Постепенно Биролом започва да опитва атаки и видя, че дявола не е толкова черен. „Бирите“ дори успяха да изравнят след две попадения на Йордан Атанасов до 15-ата минута. Головото шоу преди почивката обаче продължи с ново попадение на Стелиян Петров. В 25-ата минута Калин Крумов – Кико с безпощаден удар махна усмивката от лицето на вратаря Павел Дичин. Тегавите бяха стъпили на криво в последните си няколко мача и със сигурност искаха победата, която на първо време да ги доближи до лидерите. За това тимът стегна редиците през втората част и доказа, че е по-класният отбор. Неудържимият Стелиян Петров вкара за 4:3 в 33-ата минута, а Владимир Владов успокои своите в 40-ата, правейки 5:3. Петров продължи да лети по терена и защитата на „бирите“ го изпусна още един път. Това стана в 45-ата минута, когато Стенли реши мача. В края все пак Биролом реализира още едно попадение, но то бе почетно – точен бе Петър Димитров. Така Тегавите взимат важни три точки, докато Биролом започва да намира себе си в последните мачове. Сега остава да дойдат и положителните резултати.