ОБЗОР SPL

ОБЗОР 23 кръг

СЗК излъга ГДБОП в супердербито

Супердербито в SPL противопостави ГДБОП и СЗК Юнайтед. Това бяха двата отбора, които показват най-стабилни и постоянни игри от началото на сезона. Те се изправиха един срещу друг в петъчната вечер на полите на Витоша на „Царско село“. Шоуто обещаваше да е бляскаво, а публиката нямаше търпение за първия сигнал на рефера Стоян Гиздов. Двата тима се вкопчиха здраво още от първите секунди. Още тогава си личеше, че тактическата битка ще властва, а двата тима ще дебнат и за грешки в противниковите отбори. „Униформените“ имаха превес в първите минути на мача и стигнаха до някои положения, които обаче бяха пропилени. Постепенно и СЗК набра скорост и изравни играта след 12-ата минута. „Сините“ също пропуснаха положенията си и така логично първата част завърши при резултат 0:0.

След глътка водя, няколко нахъсващи думи бе време за второто полувреме. То не започна по-различно от първото. Тактическото надлъгване продължи до 34-ата минута. Тогава след изпълнение на корнер на Димитър Стойчев, Слави Стоянов се изплъзна от пазещия го Виктор Йончев. Първият му удар бе спасен от вратаря Анри Нинов, но при добавката той откри резултата. Но ГДБОП не отказа. „Униформените“ заиграха още по-добри и натиснаха своя противник. Тимът обаче нямаше късмет пред гола, като пропуски направиха Соколчев и Шаламанов. СЗК пък се защитаваше много добре и не поемаше никакви рискове. Така СЗК спечели страхотния мач, който мина без нито един жълт картон. Двата отбора заслужават само адмирации за представянето си на терена и доказаха, че класата им е огромна.

Статистика след ГДБОП – СЗК Юнайтед

ГДБОП надви Отборчето

Отборите на ГДБОП и Отборчето се изправиха един срещу друг изцяло пременени в неделя вечер на Царско село. Мачът предвещаваше да е изключително интересен предвид факта, че двата тима завършиха 2:2 през есента. Срещата стартира с натиск на „униформените“ и Мартин Самарев откри още в 5-ата минута. Отборчето не се уплаши от ранния гол за съперника и продължи да играе уверено. Но мощните атаки на ГДБОП се редяха една след друга. И Любомир Милошев направи 2:0 в 22-ата минута. Докато „белите“ се отърсваха от шока Димитър Шаламанов направи и 3:0. Така завърши и първото полувреме.

През втората част Виктор Йончев направи 4:0. Това смути Отборчето. Днес не бе техният ден и каквото и да опитваха не се получаваше. Милошев пък реализира второто си попадение в 37-ата минута, а същото стори и Йончев три по-късно. Това фиксира и крайното 6:0 за ГДБОП, които се бързо отърсиха от поражението в дербито със СЗК Юнайтед. Отборчето пък ще очаква по-добри дни.

Статистика след ГДБОП – Отборчето

„Ястребите“ спряха „аристократите“ в голово шоу

Black Hawk посрещна ФК Джентълмените в любопитен мач от програмата на SPL. „Ястребите“ бяха изявения фаворит в мача, но Джентълмените отново бяха нахъсани да покажат стойностна игра и се надяваха този път късметът да е на тяхна страна. „Аристократите“ стартира по-силно мача и Ники Димитров реализира два гола във 2-ата и 11-ата минута. Иван Иванов обаче бързо върна попадението. Но Димитров бе под пара и оформи своя хеттрик в 14-ата минута. Виктор Теодосиев пък закрепи Black Hawk в мача с попадение две минути по-късно. Димитров обаче нямаше спирка и вкара още един гол в 17-ата минута. Black Hawk показа характер и с две попадения на Теодосиев тимът изравни резултата още до почивката.

Головото шоу продължи и след почивката. В първите 5 минути двата тима размениха по едно попадение. Първо Богомил Ангелов изведе Джентълмените напред, а Теодосиев изравни. Последваха минутите на Росен Янев, който преобърна нещата в полза на „ястребите“ с два гола в 36-ата и 40-ата минути. А Александър Котаров добави още един гол в 42-ата минута. Така при 8:5 „ястребите“ вече се виждаха победители. Но „аристократите“ не бяха казали последната си дума. Отново Димитров и капитанът Асен Йочев върнаха интригата в мача с пълна сила. Но бързо Янев, а накрая и вратарят Александър Йорданов осигуриха трите точки за Black Hawk.

Статистика след Black Hawk – ФК Джентълмените

Тегав хап за Красно село

Тегавите и Красно село излязоха един срещу друг в срита битка за медалите в SPL. Двата тима през целия сезон са в челото на класирането и мачът помежду им можеше да се окаже решаващ за разпределението на отличията в края на сезона. Двубоят стартира добре за „лошите момчета“, които откриха чрез Владимир Владов в 6-ата минута. Но капитанът Радован Събев върна „кварталните“ в мача с изравнителен гол. Тегавите обаче бяха по-дейният отбор на терена и Велислав Пешев отново ги изведе напред. Голмайсторът на Красно село Александър Рангелов обаче възстанови равенството отново. До края на полувремето обаче Тегавите нанесоха решаващия си удар в мача.

Иван Шопски и отново Владов направиха 4:2 още до почивката. След почивката Красно село се опита да отговори, но стигна само няколко преки-свободни удара, които този път прецизния Стефан Крекманов не можа да вкара. Точка на спора сложи Стелиян Петров, който игра с травма. Трябва да се отбележи и, че в Красно село имаше сериозни липси – защитникът Михаил Пашов и халфът Стоян Огнянов. Така Тегавите излязоха временно втори в класирането, докато „кварталните“ са четвърти с 5 точки по-малко.

Статистика след Тегавите – Красно село

Биролом взе скалпа на пет чука

АФК Чуковете и ФК Биролом кръстосаха шпаги в любопитен мач от програмата на SPL. Двата тима са в битка за малката купа в надпреварата, но „бирите“ имаха солидно предимство в точките. А не само това, но и на терена след като непредвидени липси принудиха „миньорите“ да играят с човек по-малко. Логично срещата през целия мач Биролом натискаше, но „миньорите“ се браниха храбро. Все пак в 11-ата минута Мартин Попов откри за тима. Изненадващо или не този резултат се запази до полувремето. След почивката Биролом реши да не си играе с огъня и натисна още повече, за да подсигури трите точки. Иван Павлов и Мартин Попов направиха 3:0, а малко след тях и Боян Христов се разписа.

Лошите новини за Чуковете се редяха една след друга. Не стига, че тимът трябваше да играе и с човек по-малко, но и контузия на Ники Диканчев му попречи да играе около 10 минути. Така Чуковете останаха с четирима на терена. ФК Биролом обаче доказа, че отбор, който държи на феърплея. Момчетата на Павел Тодоров и Иван Павлов също решиха да играят с човек по-малко и предизвикаха аплодисментите на организаторите и публиката. Обратно на терена Георги Гутев вкара още един гол за Биролом. Чуковете все пак се отчетоха с попадение. То бе дело на колоритния Александър Симонов. А до края имаше време и за попадение на Мартин Попов. Така Биролом взима важни три точки по пътя към малката купа, а Чуковете се отдалечават от нея.

Статистика след АФК Чуковете – ФК Биролом

Пират превзе жълтите мини

АФК Чуковете се изправи срещу АФК Пират в търсене на трите точки. „Миньорите“ имат апетити за малката купа в SPL и всяка победа щеше да е добре дошла. Но в същото време „пиратите“ се борят за своето оцеляване в елита, а след точката при 8:8 срещу ФК Джентълмените миналата седмица тимът бе доста нахъсан. И това си пролича от първите минути на мача, когато Димитър Бояджиев и Дейвид Арабаджиев на три пъти, дадоха чудене аванс от 4:0 за Пират. Чуковете отвърнаха с гол на Кирил Джоманов от дузпа, но почти веднага Венци Захариев направи 5:1. До края на полувремето „миньорите“ успяха да върнат още един гол, а той бе дело на дошлия на пожар Борислав Фусков. В началото на втората част „миньорите“ тръгнаха да обръщат нещата и Иван Миков направи 3:5.

Но Арабаджиев нямаше спирка днес и реализира нов гол за тима си. Последваха силни минути за „жълто-черните“ като Джоманов и Васев върнаха с пълна сила тима си в играта. Но отново Арабаджиев ги разплака с попадение в 38-ата минута. Миков все пак вкара за 6:7, но това бе всичко, на което тимът на Чуковете бе способен. Контузия пък извади Иван Комитов от игра и „миньорите“ завършиха мача с човек по-малко. От това се възползваха кръвожадните пирати и Арабаджиев, Бояджиев и Василев оформиха крайното 10:6 за тима си. Пират взима 3 точки, които го връщат с пълна сила в борбата за оцеляване, докато към този момент малката купа се изплъзва от ръцете на Чуковете.

Статистика след АФК Пират – АК Чуковете

СЗК би „хаштаговете“ пестеливо

СЗК Юнайтед се изправи срещу #TwitterРитане в търсене на уж лесни три точки. Абсолютният фаворит в мача и лидер в класирането излезе на терена по-малко от 24 часа след битката с ГДБОП и в тима си личеше умората. Все пак Кристиян Илиев успя да даде аванс на своите в 10-ата минута. От своя страна „хаштаговете“ играеха прилично и организираха доста добри атаки. Те обаче бяха рядкост, тъй като тимът обръщаше повече внимание на защитата си. През втората част СЗК натисна, за да не си усложнява живота излишно. Тон след почивката даде капитанът Стефан Георгиев, който направи 2:0 в 29-ата минута.

Но „хаштаговете“ не смятаха да се предават. Те тръгнаха в атака, но това им изигра лоша шега. Димитър Стойчев и отново Илиев на практика решиха мача с по 1 гол в 38-ата и 42-ата минути. Вратарят Никола Манолов обаче си реализира нелеп автогол малко след това. Но СЗК не се смути и Илиев оформи своя хеттрик, за да фиксира крайното 5:1 в полза на своя отбор. Така „сините“ продължават да се убедителни лидери, докато #TwitterРитане ще продължи битката за оцеляване.