ОБЗОР SPL

Голов трилър между Реал Мадрид и Патриот

Отборите на Реал Мадрид и Патриот участваха в истински голов трилър, като Реал взе мача след 5:3. Спектакълът започна още в 5-тата минута, след като патриотите излязоха напред в резултата благодарение на Светослав Савов, но Лос Бланкос веднага се окопитиха и зашиха три гола, дело на Александър Христанов, Генади Вучков и Владислав Ръбев. Мадрид предвкусваха лесна победа, но в края на полувремето Савов вкара втори гол и развали плановете им, а Александър Нацков през второто изравни за 3:3 и даде повод за размисъл на Реал. Те обаче реагираха светкавично и направиха 4:3 с втори гол на Робев, а Борислав Стоянов направи 5:3 и донесе победата на своя отбор след инфарктен мач. Така и двата отбора са с равен брой точки и търсят формата си.

Златните момчета на върха след обрат над Отборчето

Златните момчета вече имат три победи от три мача и се изкачиха на върха в SPL след обрат над Отборчето. Като цяло се очаквашеравностоен мач и очакванията се оправдаха. Началото беше равностойно, но Отборчето успя да излезе напред в резултатаслед красив гол на Месроп Димитров, а Румен Тошев съумя да удвои преднината на своя отбор след силен шут. След полувремето обаче „златните“ се вдигнаха и показаха характер. Първо Драгомир Костадинов реализира хладнокръвно от бялата точка, след това Румен Тошев си вкара автогол, а пълният обрат донесе Добромир Стоянов. Така Златните момчета оглавиха класирането в SPL без нито една загуба, а Отборчето е с три загуби от три мача и е на дъното на класирането.

Вазов подчини Союз

Вазов успя да подчини Союз и го победи с 8:4. Началото на мача беше равностойно, като Союз изпуснаха много чисти положения, но въпреки това успяха да излязат напред в резултата след гол на Даниел Васев. Това сякаш раздразни „поетите“ и те изравниха точно преди края на полувремето с първия от петте гола на новата перла в отбора си Атанас Георгиев. След почивката Георгиев вкара нови два гола и направи 3:1, а преди да вкара своя четвърти, Александър Тодоров се разписа. Союз отговори чрез Дейдив Арабаджиев, но Вазов не спря до тук и след още един гол на Георгиев и Тодоров, Виктор Иванов вкара за 8:2. „Поетите“ се отпуснаха и допуснаха два гола, вкарани от Емил Йорданов и Арабаджиев, но те се оказаха напълно недостатъчни и Союз все още нямат победа, а Вазов се целят във върха след безпогрешен старт.

Аспирините взеха първа победа

Аспирните записаха първа победа след като разгромиха Moneygram с 5:2. Първото полувреме беше равностойно и завърши 1:1 след голове на Спас Занев за Аспирините и Михаил Димитров за Moneygram. След него обаче на терена имаше един отбор и в рамките на 10 минути резултатът набъбна до 1:5, благодарение на головете на Атанас Димитров, Георги Георгиев и два на Димитър Георгиев, а Алекс Петров отбеляза за крайното 5:2. Така Аспирините опитаха за пръв път вкуса на победата в SPL, а Moneygram още не знае какъв вкус има тя.

Торпедо се вряза в Тегавите

Торпедо съумя да пусне бомбата и унищожи Тегавите след обрат през второто полувреме. Мачът започна доста интересно и в 2-та минута торпедотата откриха резултата след гол на Цветослав Марков, но Тегавите показаха класа и обърнаха мача до 3:1, като попаденията вкараха Кирил Иванов и на два пъти Любомир Петков. „Лошите момчета“ явно си помислиха, че срещата е приключила и са надделели над съперника си, но грешаха. През второто полувреме Торпедо включи на скорост и обърна мача след голове на Цветан Бончев, Пламен Тодоров и Владислав Петров. Така Торпедо излезе на две точки пред Тегавите и е с равни точки с втория. А техните съперници в този мач все още търсят постоянството.

Бомбетата разгромиха Войводите

Бомбетата победиха Войводите с разгромен резултат 6:1. Шоуто в мача открадна звездата на бомбите Милен Тодоринов, който заби четири гола. Благой Александров вкара един, а Станислав Каров записа и своето име след голмайсторите. За отбора на Войводите почетното попадение отбеляза Венцислав Лозанов. Така Бомбетата показаха своята класа и безспорно ще са претенденти за титлата, стига да намерят своето постоянство. Резултатът пък не бива да плаши Войводите, които остават в челната тройка.