ОБЗОР SPL

ОБЗОР 17 кръг

Красно село се измъкна срещу Black Devils

Отборите на Красно село и Black Devils се изправиха един срещу друг в мач от 17-я кръг на SPL. Двубоят предвещаваше да е доста интересен. В първия сблъсък между „кварталните“ и „дяволите“ резултатът бе 6:6 с много обрати и драми. Сега, още в 3-ата минута Красно село откри резултата чрез Ивайло Йовчев. А пет по-късно Емо Йорданов си вкара нелеп автогол, правейки преднината на „кварталните“ стабилна. То „дяволите“ успяха да реагират почти веднага и след гол на Кристиан Дейков резултатът бе намален – 1:2. Веднага след това голмайсторът на „кварталните“ Александър Рангелов направи 3:1. Събитията на терена се поуспокоиха, но това не продължи дълго. В 20-ата минута Едуард Георгиев върна своите в мача, но само две минути по-късно Рангелов вкара втория си гол в срещата. При резултат 4:2 в полза на Красно село завърши и първото полувреме.

Но Black Devils нямаше да се предадат. Още в първите секунди на втората част Дейков върна интригата в мача с пълна сила след красив гол. Красно село обаче отново поведе, а в прегръдките на своите съотборници се оказа Стоян Огнянов. В този момент двата малко намалиха темпото. Положенията пред двете врати ставаха по-редки, а когато ги имаше – намесите на вратарите или гредите спасяваха тимовете от попадение. Така бе до 40-ата минута, когато Красимир Кръстев си отбеляза автогол. Това нажежи обстановката. Black Devils се хвърлиха с всички сили да гонят хикса, но не успяха. Красно село успя да задържи преднината си и да спечели мача. С това тимът остава в челото на класирането. „Дяволите“ пък за пореден път показаха страхотна игра и силна организация, която със сигурност ще им донесе успех в следващите мачове.

Статистика след Black Devils – Красно село

СЗК огъна Чуковете

СЗК Юнайтед прие АФК Чуковете в търсене за нови три точки. „Сините“, които бяха убедителни лидери в класирането откриха резултат срещу „миньорите“ още в 8-ата минута чрез капитана Стефан Георгиев. Почти веднага след това Кристиян Илиев удвои. През тази първа част СЗК играеше с много настроение, а Чуковете бяха доста хаотични и трудно намираха път към вратата на своя съперник. И резултатът от това поведение на двата тима не закъсня. Манолов, Иванов и Илиев на два пъти предрешиха нещата в мача правейки резултата 6:0 на почивката.

През втората част СЗК намали темпото и изглежда момчетата на Стефан Георгиева решиха да запазят своите сили за предстоящите дербита. От това се възползва лидерът на „миньорите“ Даниел Васев, който добута една топка във вратата на СЗК в 38-ата минута. Към края на мача остана малко време, но двата тима си размениха по един гол. Илиев, който бе избран за играч на мача, и Младенов оформиха крайното 7:2 в полза на СЗК Юнайтед. Така „сините“ продължават да държат здраво лидерската позиция в SPL, а АФК Чуковете ще очакват по-добри.

Статистика след СЗК Юнайтед – АФК Чуковете

Тегавите биха Биролом със защитници

Отборът на Тегавите търсеше начин да излезе от миникризата след загубата от Отборчето миналия кръг. Но на пътя им беше коравият тим на ФК Биролом в 17-я кръг от SPL. „Лошите момчета“ стартираха мача по-добре и Йордан Каерски откри в 10-ата минута. Защитникът на Тегавите бе най-съобразителен в наказателното поле на „бирите“. Последваха равностойни минути, в които „черните“ имаха своите шансове, но в същото време другият бранител на Тегавите Иван Шопски реализира истинска бомба за 2:0 след пас на Каерски. До края на полувремето пък звездата Пламен Пенев реализира за 3:0.

Биролом опита да промени нещо в началото на втората част. Но отново по-активната им игра доведе до нов гол на Тегавите. Негов автор отново бе защитникът Шопски. А Пенев в 41-ата минута реши нещата правейки резултата 5:0. Все пак Мартин Попов върна един от головете малко след това. Но остана време и за третият защитник в състава на Тегавите – Влади Владимиров да се разпише. Това стана в 43-ата минута. До края обаче имаше време само за Попов да реализира от дузпа. Така Тегавите взеха важна победа с 6:2 над Биролом.

Статистика след ФК Биролом – Тегавите

„Ястребите“ разпериха крила срещу Отборчето

Black Hawk и Отборчето бе един от дерби мачовете в 17-я кръг на SPL. Двата тима бяха близко в класирането и трите точки бяха от важно значение за тях. Първият удар в мача обаче нанесоха „ястребите“. Точен бе Асен Стойчев в 7-ата минута. Последва затишие. Все пак отново „ястребите“ бяха по-дейни на терена, но и момчетата от Отборчето имаха своите шансове. Четири минути преди почивката обаче звездата на Black Hawk Тони Димитров покачи на 2:0. Това сякаш обърка „червените“ и дори след почивката те не можаха да се отърсят от шока.

От това се възползва Димитров, който реализира в 30-ата минута за 3:0, а 5 минути по-късно отново той вкара и дузпа. Отборчето показа дух и се върна в мача чрез Неов от наказателен удар. Но до края тимът на „ястребите“ не само, че удържа аванса си, но и го разви. Росен Янев реализира в 45-ата минута за крайното 5:1. Така Black Hawk взе важни три точки, които изпращат тима близко до челните места. Отборчето обаче няма да се примирят с тази загуби и със сигурност ще търсят по-добри резултати в следващите си мачове.

Статистика след Black Hawk – Отборчето

ГДБОП се настрои на вълна първенство с 8:1

Отборът на ГДБОП трябваше бързо да се настрои на вълна първенство след триумфа си в турнира за Купата на SPL. В 17-я кръг „униформените“ имаха не леката задача да играят срещу ФК Джентълмените. Тимът на Асен Йочев непрекъснато показва израстване откъм игра, но резултатите все куцаха. Все пак по-класният тим, този на ГДБОП взе аванс в мача. Точен бе Иван Стоев в 8-ата минута. А няколко минути по-късно Филип Матеев направи 2:0 в полза на носителите на Купата. „Аристократите“ се опитаха да се противопоставят, но защитата на „униформените“ бе на високо ниво.

В другата половина пък атаките на ГДБОП бяха много опасни. Стоев реализира второто си попадение в срещата в 18-ата минута. А до края на полувремето „униформените“ решиха изцяло нещата в своя полза. Голове вкараха Любо Милошев и Мартин Самарев. След почивката ГДБОП намали темпото, а си личеше, че тимът не е толкова свеж. Това бе нормално предвид тежкия финал, който отборът изигра за Купата. Все пак Стоев реализира още две попадения, а Мартин Соколев добави един за ГДБОП. Джентълмените все пак се добраха до почетно попадение. То бе дело на Емилиян Методиев в 46-ата минута. Така ГДБОП взе три точки в битката за челото, а Джентълмените могат само да вземат поуки.

Статистика след ФК Джентълмените – ГДБОП

#TwitterРитане блокира пиратите

Отборът на #TwitterРитане се изправи срещу затъналия АФК Пират в 17-я кръг от SPL. „Хаштаговете“ искаха задължителни три точки, които да стабилизират тима, докато АФК Пират за пореден път се надяваше да поднесе сензация. Мачът започна добре за „небесно-сините“, които откриха рано в 5-ата минута. Тогава Захари Попчев бе на грешното място и след рикошет топката се оплете в мрежата на Христо Цонев – Котката. До края на полувремето на терена властваше равностойната игра. АФК Пират имаше някои ситуации за гол, но си личеше, че те бяха по-скоро плод на грешки на противника. Хаосът в играта на „пиратите“ доведе до нови два гола за техния съперник. Вкараха ги Любо Найденов и Боби Димитров.

След този развой Пират сякаш се успокои и започна да играе по-рационално. Това доведе до попадение на Радослав Цветанов в 25-ата минута. През второто полувреме #TwitterРитане си взе поука от слабия край на първото полувреме. Цоков и Найденов направиха 5:1 в полза на тима си. Но капитанът Митко Митев върна надеждите на пиратите с попадение в 33-ата минута. Нещата обаче не вървяха по вкуса му, защото Димитров реализира още две попадения за отбора си в 34-ата от дузпа и 45-ата минути. В края на срещата Шаламанов Добрин Юнтаров отпразнува дебюта си за „хашгатовете“ с попадение за крайното 8:2. Така #TwitterРитане взема много важни 3 точки в битка за местата в средата на таблицата. За АФК Пират остава утехата от положителните проблясъци в срещата, но за тяхно съжаление те отново не бяха достатъчни за положителна развръзка.