ОБЗОР SPL

ОБЗОР 13 Кръг

„Кварталните“ обърнаха „поетите“

В един от най–интересните сблъсъци за този кръг се срещнаха Красно Село и АФК Вазов. Двата отбора бяха непосредствено близо в класирането и тези три точки можеха да им донесат доста по–челни позиции. В петнадесетата минута Владислав Петров откри резултата за гостите, но в ответната атака Радован Събев изравни, а пет минути след него Андрей Попов даде аванс на домакините. Така завърши и първата част. През второто полувреме и двата тима имаха много положения и шансове за попадения, но защитниците свършиха прекрасно задълженията си до заветната тридесет и пета минута, когато Стефан Крекманов увеличи аванса на „кварталните“. В късната четиредесет и осма минута Стоян Огнянов оформи крайното 4:1 в полза на Красно Село, които с тези три важни точки си гарантираха второто място. АФК Вазов паднаха до шестата позиция.

Реал Суходол завзеха върха

В късния неделен следобед се срещнаха опитния отбор на ФК Биролом и Реал Суходол. Двата отбора нямаха мачове помежду си, но играеха атрактивен футбол и зрелището беше гарантирано. В петнадесетата минута Валери Попов преодоля защитата на домакините и отбеляза красиво попадение. До края на първата част Любомир Николов си отбеляза нелеп автогол, с който изравни резултата. Мачът беше изключително спокоен и грубите нарушения бяха рядкост. Втората част започна доста интензивно и в тридесет и първата минута Николов порази правилната врата и даде аванс на „суходолци“. До края на мача имаше безброй положения, но вратарите Веселин Иванов и Тодор Тодоров показаха невероятните си умения и парираха всички удари. Така Реал Суходол успяха да спечелят срещата с минимална разлика но това им донесе ценни три точки, с които те излизат на върха във временното класиране. ФК Биролом допуснаха своята шеста загуба от началото на сезона.

„Лошите момчета“ победиха стария си познайник

В едно от най–старите дербита в историята на SPL се срещнаха отборите на ФК Джентълмените и тегавите. Двата отбора имаха безброй мачове помежду си и отлично познаваха стиловете си на игра. Първото полувреме започна фантастично за гостите и те отбелязаха цели шест попадения, виновниците бяха на три пъти Стелиян Петров, два пъти Любомир Петков и веднъж Велислав „Доки“ Пешев. Мачът изглеждаше решен, но все пак домакините успяха да отбележат три попадения малко след подновяването на играта чрез Илиян Иванов на два пъти и веднъж Павел Савов. „Лошите момчета“ бяха набрали скорост и ударното дуо в атака Петров и Петков довършиха започнатото, те вкараха по още три гола и направиха резултата разгромен. Играта на ФК Джентълмените беше на добро ниво, но те за пореден път не можаха да победят стария си съперник и се намират на десета позиция. Тегавите с поредната си победа вече са с равен брой точки с лидерите в класирането.

„Бомбите“ свалиха Летящите холандци от небесата

Един от интересните двубои от този кръг беше Bombeta срещу Летящите Холандци. Двата отбора имаха един мач помежду си, който беше завършил наравно. В шестата минута Александър Симонов откри за гостите, но на невероятно мощната атакуваща линия на „бомбите“ им трябваше само пет минути за да отбележат четири попадения. Головете бяха отбелязани от Цветелин Цветанов и три от Милен Тодоринов. До края на първата част Георги Смилянков върна едно попадение и остави интригата за второто полувреме. За такова зрелищно дерби, нарушенията бяха рядкост и намесата на съдията Таско Тасков беше почти ненужна. През втората част домакините реализираха още четири попадения чрез Тодоринов, Благой Александров и две от Ради Милков. Крайният резултат беше 8:2 в полза на Bombeta. С тази победа домакините се изкачиха на пета позиция и остават в битката за титлата. Летящите Холандци остават на деветата във временното класиране.