splобзор4

ОБЗОР 4 Кръг

„Революционерите“ и „партизаните“ със зрелищен хикс

В битката за горната шестица, един срещу друг се изправяха отборите на Бенковски Сити и Партизан София. И двата отбора желаеха победата повече от всичко и това доведе до малко по–груба игра и няколко жълти картона. Качеството на футбола беше на високо равнище, но първото попадение падна чак в двадесетата минута, отбеляза го Илиан Тодоров за „революционерите“. Малко след началото на втората част Николай Данаилов покачи резултата и направи задачата на гостите още по–трудна. В средата на второто полувреме Партизан София взеха превес във владеенето на топката и на два пъти Мартин Ангелов наказа стража на Бенковски. Мачът беше равен и всичко вървеше към края си, но отново Данаилов отбеляза и по всичко личеше, че това е краят. В последната минута на мача обаче Стефан Стоянов донесе точка на своя отбор. Срещата завърши 3:3, абсолютно заслужена точка и за двата отбора. Бенковски все още търсят своята първа победа, но с играта, която показаха, тя е съвсем близо.

„Готините“ унищожиха „старите звезди“

Titanite Old Stars срещаха Готинягите за първи път и се надяваха за победа над трудния си съперник. В съботната вечер, един от двубоите без нарушения, което е нещото, на което екипът на SPL държи най–много, започна по най–лошия начин за „звездите“. 3:0 през първата част. Попаденията отбелязаха Стоян Стойков и на два пъти Янко Ценов. В началото на второто полувреме Titanite Old Stars изглеждаха по – свежи и в двадесет и седмата минута реализираха попадение, дело на Юлиян Атанасов. За съжаление това само направи „готините“ още по опасни и те вкараха цели единадесет гола до края. Два пъти Янко Ценов, четири пъти Павел Матеев, три пъти Стоян Стойков, един път Бисер Вричев и един автогол на Илиан Стефанов направиха загубата разгромна. Така Готинягите излезнаха на върха в класирането, а Titanite Old Stars продължават да търсят първата си победа.

„Миньорите“ не можаха да покорят Олимп

Отборът на Чуковете посрещна момчетата от Олимп на терените на комплекс „Царско село“ в първата съботна вечер за октомври. И двата отбора нямаха загуба след първите кръгове в SPL1, това означаваше само, че можем да очакваме един зрелищен двубой. Първи взеха инициативата „гръцките богове“, Росен Колев и Иван Комитов, съответно в шеста и девета минута, наказаха защита на „миньорите“. До края на полувремето имаше много положения пред двете врати, но мрежите останаха сухи. През втората част Чуковете успяха да върнат един гол, дело на Николай Йорданов, но Олимп реагираха мигновено и направиха резултата 3:1. Мачът вървеше към своя край и победителят изглеждаше ясен, но Александър Симеонов и Петко Василев не мислеха така. Именно те двамата в последните две минути направиха резултата 3:3. Така завърши срещата между едни от лидерите в SPL1. И двата отбора дадоха сериозна заявка за таз годишната титла, а Иван Комитов отново се доказа като изявен лидер и голмайстор.

Акулите изядоха „белите лисици“

В ранната съботна вечер се изправяха един срещу друг, два отбора жадни за победа, а именно АФК Акулите и Siven. „Хищниците“ досега бяха без загуба в SPL1 и излизаха като фаворит на терена. Така започна и двубоят, в единадесетата минута Николай Николов се изкубна от противниковата защита и направи резултата положителен за Siven. Имаше миг на лек спад в играта на Акулите, но те успяха бързо да се отърсят и да изравнят резултата на полувремето. Здравко Росенов в двадесет и четвъртата минута наказа вратаря на Siven. За съжаление титулярът под рамката на вратата Радослав Георгиев получи тежка контузия и се наложи да бъде заменен. Екипът на SPL му желае бързо възстановяване. През втората част обаче имаше само един отбор на терена. Акулите хвърлиха всичко в предни позиции и успяха да обърнат мача. На два пъти Владимир Додов и веднъж отново Росенов направиха резултата изразителен и спечелиха важни три точки. Така АФК Акулите са на трета позиция, а момчетата от Siven са плътно зад тях на пета.

„Колумбийците“ смазаха „патриотите“

В един от първите мачове за неделя, един срещу друг се изправяха Патриот и ФК Колумбия. И двата отбора изглеждаха решени да победят и да вземат заветните три точки. Първото полувреме беше изпълнено с множество положения, но Григор Петков от отбора на ФК Колумбия изпъкна като отбеляза три гола преди почивката. Георги Стоянов добави две, Методи Стоичков и Иван Костадинов по още едно. Светослав Савов и Иван Иванов направиха резултата по–поносим преди края на първата част, отбелязвайки красиви попадения за Патриот. Може би това, че „патриотите“ играеха с човек по–малко реши изхода на този двубой. През втората част ФК Колумбия не спряха да атакуват и отбелязаха още три гола, дело на Петков, Мирославов и Стоичков. Дори с петима души Патриот успяха да намалят резултата чрез Савов и Йорданов, но това беше абсолютно недостатъчно. Крайният резултат беше 10:4 в полза на „колумбийците“, а „патриотите“ ще трябва да изправят глави и да намерят първата си победа.

Сбогом Гринго счупи каръка

„Гринговците“ нямаха победа все още през този сезон и се надяваха да променят това на терените на комплекс „Царско село“ срещу отбора Huawei. В един мач с изключително малко нарушение и липса на положения през първата част, Сбогом Гринго успяха да измъкнат трите точки. До тридесет и третата минута Христо Милев и Стоян Александров запазиха мрежите си сухи, но тогава Димитър Бояджиев отбеляза красиво попадение. „Мобилните“ почти мигновено реагираха и върнаха гола чрез Александър Митов. Желанието за победа на „гринговците“ изглеждаше по–голямо и те реализираха три попадения в рамките на три минути. Отбелязаха ги Кръстев, Ковалски и отново Бояджиев. В четиредесет и осмата минута Йордан Ганчев намали резултата, но това беше абсолютно недостатъчно да донесе трите точки. Крайният резултат беше 4:2. Сбогом Гринго постигнаха дългоочакваната победа, а Huawei все още са на дъното на класирането.

Груб мач между „чековете“ и „парижани“ не излъчи победител

Q-check и Боровци Сен Жермен се срещаха за първи път в SPL1. И двата отбора имаха нужда от трите точки, но в желанието си за победа прекрачиха границата и извършиха твърде много нарушения. Жълтите картони бяха шест на брой, а Николай Крумов от „парижани“ успя и да се прибере под душовете по-рано от желаното. Резултатът беше решен през първата част Петко Петков отбеляза първото попадение в осмата минута за Боровци, а Ивайло Георгиев изравни в дванадесетата. През второто полувреме положенията пред двете врати не бяха много на брой, но трябва да отбележим, че вратарите Кирил Захаринов и Сефан Саралийски направиха чудеса от храброст и парираха всички удари. Мачът завърши 1:1. Така Q-check остават на седма позиция, а Боровци Сен Жермен са на предпоследна позиция.