spl1обзор9

ОБЗОР 9 кръг

АФК Акулите отмъстиха на Готинягите

Битката за тазгодишната титла срещна силните отбори на Готинягите и АфК Акулите. Двата тима имаха три двубоя помежду си и всеки път „готините“ излизаха победители. Адриян Кръстев вкара в последната минута на първото полувреме, а неговия съперник Бисер Вричев изравни секунди преди сигнала за почивката. „Хищниците“ бяха решени да отмъстят за загубите си досега и да запазят първата си позиция, играеха с невероятен хъс и всяка една от атаките им беше опасна. В тридесет и втората и четиредесет и петата минута отново Кръстев и Цветомир Попов дадоха два гола аванс на гостите. Готинягите реагираха като ужилени и в последните минути на мача не спираха да атакуват. Вричев намали резултата в последната минута, но за съжаление не остана време за повече. Така АФК Акулите развалиха лошата серия и запазиха първото си място в класирането, а Готинягите отстъпиха на четвърта след днешната загуба.

„Патриотите“ премазаха „партизаните“

На зеления килим тази вечер бяхме свидетели на головото шоу между отборите на Патриот и Партизан София. За съжаление интригата на този двубой бе потушена още през първата част. Рали Яни Маринов, Станислав Воденичарски, Антон Милушев и три пъти Светослав Савов поставиха гостите на колене. Трябва да се отбележи, че „гробарите“ имаха проблем с окомплектоването на състава и трябваше да играят цял мач с човек по-малко. Все пак Никола Райчев отбеляза две попадения за Партизан, но дори с тях отбора му беше далеч от победата. Второто полувреме продължи в същото темпо за домакините. Те отбелязаха още единадесет попадения и тотално довършиха съперника си. Попаденията бяха отбелязани едно отново от Маринов, три от Димитър Димитров, три от Марио Захаринов, две от Милушев, едно от Савов и едно от Тодор Митев. Това бе един от най–големите резултати постигани в историята на SPL. Крайният резултат бе 17:2 в полза на домакините. Това изведе отборът на Патриот на пета позиция във временното класиране, а Партизан София остават на тринадесета.

АФК Чуковете с нова ударна победа

Битката между Давид и Голиат ни беше представена от отборите на АФК Чуковете и Titanite Old Stars. Двата отбора бяха на двата края на класирането и точките, които ги деляха бяха доста на брой. Все пак не всяка легенда е истина и този път по–големият победи. Димитър Михайлов и на два пъти Георги Методиев направиха резултата класически в полза на домакините. В двадесетата минута Владимир Иванов намали резултата и запази интригата за втората част. След подновяването на играта умората си каза думата и „миньорите“ вкараха цели осем попадения. Три на Радослав Енев, три на Методиев и по едно на Петко Василев и Димитър Михайлов. Емилиян Стефанов върна още един гол в средата на полувремето, но той само оформи крайното 11:2 в полза на домакините. Така АФК Чуковете вече са само на една точка от първото място, а Titanite Old Stars все още продължават да търсят първата си победа.

Росен Колев би собственоръчно „мобилните“

В един от непредсказуемите двубои от девети кръг се срещаха Олимп и Huawei. Двата отбора играеха красив и чист футбол и очаквахме зрелище. Първите минути на мача преминаха основно в изучаване на противника и атаките бяха малко на брой. Все пак най–добрият на терена тази вечер Росен Колев откри резултата за домакините в осемнадесетата минута. Втората част започна с ново попадение на Колев, а малко след него Мартин Попов върна интригата и намали резултата. В тридесет и девета и четиредесет и трета минута за пореден път виновникът бе Колев, който даде солиден аванс на отбора си. Даниел Раманов вкара едно попадение за гостите три минути преди края, но победителите останаха отборът на Олимп. Така „гръцките богове“ вече са на трета позиция във временното класиране, след тази загуба отборът на Huawei са дванадесета позиция и е трябва да започнат да играят по – стабилно.

Бенковски Сити с трудна победа срещу „белите лисици“

Едно от най–чаканите дербита бе Siven срещу Бенковски Сити. Двата отбора бяха с минимална разлика в точките преди този мач, което допълнително подхранваше напрежението. В дванадесета и тринадесета минута Даниел Атанасов даде солиден аванс на гостите и затрудни противника максимално. Малко преди сигнала за почивка в рамките на две минути Емил Бенев и Кристиян Христов върнаха равенството в мача. След почивката Даниел Атанасов оформи хеттрика си и отново изведе Бенковски напред. До края на двубоя вратарят Ангел Велков направи няколко страхотни спасявания и не позволи да бъде преодолян. Двубоят завърши 3:2 в полза на гостите, които със спечелените три точки се изкачиха на осма позиция. Siven пък след трудната загуба останаха на единадесета.

„Чековете“ с нова доза голове

В поредното дерби на деветия кръг се срещнаха отборите на Q-check и Huawei. Това бе втори двубой за „мобилните“ през този уикенд и може би това се отрази на играта им. Пламен Тонев откри резултата във втора и трета минута и даде аванс на своя отбор. Първото полувреме продължи в едно монотонно темпо и положенията пред двете врати липсваха. Втората част бе далеч по–зрелищна. Малко след сигнала за подновяването на играта, Николай Йорданов и отново Тонев направиха разликата в резултата сериозна. Няколко минути по късно Мартин Попов намали аванса на домакините като технично матира вратаря Кирил Захаринов. В самия край на мача отново Йорданов и Ивайло Георгиев оформиха крайното 6:1 и спечелиха трите точки за „чековете“. Така това бе втора загуба за уикенда за отбора на Huawei, а Q-check след тази победа вече са само на една точка от заветната шеста позиция.

Сбогом Гринго и БСЖ с невероятно зрелище

В едно невероятно драматично дерби излизаха един срещу друг отборите на Боровци Сен Жермен и Сбогом Гринго. Още през първото полувреме станахме свидетели на невероятно желание за победа и голови шедьоври. Николай Бояджиев откри за гостите в петнадесетата минута, а буквално следващата атака Калин Статков изравни. Димитър Бояджиев отново даде аванс на гостите в осемнадесетата, а Илия Петров за втори път докара мача в патова ситуация. Така завърши и първото полувреме. Буквално след подновяването на играта Димитър Бояджиев вкара красиво попадение, а няколко минути след него Камен Цветанов удвои аванса на гостите. Две минути преди края на срещата Борислав Хаджиев върна „парижаните“ в битката за победата. В последната минута Николай Бояджиев сложи край на спора с гол в една от контраатаките на своя отбор. Така Сбогом Гринго вече са в плейофната зона и ще се борят да се задържат в нея, а Боровци Сен Жермен стигнаха до деветата.