spl1обзор8

ОБЗОР 8 Кръг

Партизан София с най–чаканата първа победа

В едно от най – чаканите дербита във втората половина на класирането се срещнаха Siven и Партизан София. Двата отбора играеха за първи път един срещу друг, но и двата тима имаха спешна нужда от трите точки. Стефан Стоянов откри головата си сметка в четвъртата минута, но секунди по късно Николай Николов върна равенството. До края на първата част Любослав Пешев и Стоянов дадоха два гола аванс на гостите. Близо двадесет минути след подновяването на играта Иван Узунов и Златомир Стоянов не позволиха на противниковите нападатели да отбележат. В четиредесет и петата минута Кристиян Янакиев отбеляза за „партизаните“, но буквално в следващите две атаки „белите лисици“ се върнаха в мача чрез Йово Спасов и Радослав Манолов. Срещата вървеше към края си и всеки можеше да открадне точки. Мартин Ангелов затвърди победата на гостите в последната минута и донесе невероятно щастие на съотборниците си. Това бе първа победа за Партизан София и четвърта загуба за Siven.

Бенковски Сити са първите повалили „миньорите“

В един наглед не толкова равностоен мач, станахме свидетели на сериозна изненада. АФК Чуковете излизаха срещу Бенковски Сити, два отбора с разлика от четеринадесет точки помежду си. Мачът започна изненадващо с гол на гостите, виновникът беше Калоян Великов. „Миньорите“ бързо се взеха в ръце и обърнаха мача преди почивката, чрез Тодор Панайотов и автогол на Васил Владов. Втората част беше още по – интересна, в двадесет и шестата и двадесет и осмата минута отново Великов и Антонио Георгиев изведоха Бенковски напред в резултата за втори път. Станахме свидетели на няколко жълти картона, мачът беше доста изнервен. В четиредесет и осмата минута Александър Симонов се прокрадна зад противниковата защита и изравни резултата отново. Буквално секунди по късно Георгиев порази надеждите на домакините и донесе трите точки на гостите. Така АФК Чуковете допуснаха първа загуба за сезона, а Бенковски Сити се поздравиха за втори път с трите точки тази година.

„Чековете“ с трудна победа над ФК Колумбия

Битката за първата шестица срещна отборите на ФК Колумбия и Q-check. Мачът започна с гол на Ивайло Георгиев в деветата минута чрез мълниеносна контраатака и даде предимство на гостите. Минута по късно Иван Костадинов изравни резултата. Така завърши и първата част, но това не бе всичко, което можеха да ни покажат и двата отбора. Второто полувреме бяха раздадени няколко жълти картона поради невероятното им желание за победа. Качеството на двубоя беше на високо ниво, но над всички в срещата беше Николай Калчев. Именно той отбеляза два гола, а неговият колега Николай Йорданов добави още един и оформи крайния резултат 4:1 в полза на „чековете“. С тази победа Q-check се изкачиха много близо до първата шестица и вече са само на точка от нея, а техните съперници след тази загуба вече са на десетата позиция във временното класиране.

Патриот с най-резултатния си мач до момента

За втори път в историята на SPL, един срещу друг на зеления килим се изправяха отборите на Патриот и Titanite Old Stars. „Старите звезди“ все още търсеха първата си победа през този сезон, но изглеждаха мобилизирани и готови за битка. За съжаление на гостите мачът бе решен още през първата част. Патриот отбелязаха седем попадения преди почивката, дело на Марио Захаринов, три на Светослав Савов, две на Димитър Димитров и едно на Станислав Воденичарски. Домакините иглеждаха в невероятна форма и през второто полувреме завършиха започнатото и с прекрасна игра довършиха противника. Воденичарски, Димитров, на два пъти Антон Милушев и един злополучен автогол на Михаил Иванов оформиха разгромния резултат 12:0. За съжаление това бе шеста загуба за Titanite Old Stars и те все още нямаха победа през този сезон, а Патриот след тези три точки се изкачиха на петата позиция в класирането.

АФК Акулите похапнаха „гринговци“ за десерт

Лидерите в класирането АФК Акулите излизаха срещу опитния отбор на Сбогом Гринго в спора за трите точки. Последните няколко кръга и двата отбора играеха стабилно и всичко сочеше, че днес ще станем свидетели на едно свирепо дерби. Първите минути минаха в непрестанни атаки на „хищниците“, които доведоха до два гола преди почивката, дело на Венцислав Рогозов и Александър Тодоров. След подновяването на играта Тодоров добави още едно попадение, а Камен Цветанов си отбеляза нелеп автогол. Играта на домакините не вървеше и Дейвид Арабаджиев успя да си изкара единствения жълт картон в мача. Все пак Владимир Ковалски върна две попадения, на които гостите отговориха с два гола на Тодоров и по един на Славчо Славчев и Здравко Росенов. Това бе и крайния резултат 8:2 в полза на АФК Акулите, които след тази победа преминаха заслужено на първото място във временното класиране. Сбогом Гринго трябваше да се примирят с шестото място за момента.

Боровци Сен Жермен с божествена победа

В ранния неделен мач на игрищата на комплекс Царско Село се срещнаха Боровци Сен Жермен и Олимп. Двата отбора бяха далеч един от друг в класирането и гостите излизаха като фаворити в срещата. Иван Комитов откри за „боговете“ в деветата минута, но до края на полувремето Ефтим Ефтимов от дузпа и Веселин Йорданов обърнаха резултата в полза на домакините. Отново Комитов изравни малко след подновяването на играта. След това срещата се поизнерви и бяха раздадени доста жълти картони от съдията на мача Христо Пейнов. Ефтимов и Асен Асенов съответно в тридесет и трета и тридесет и шестата минута отново дадоха аванс на „парижани“. Две минути преди края Митко Митев намали резултата от дузпа, но малко след него Момчил Димитров отново даде повод за радост на съотборниците си с красиво попадение. Комитов завърши хеттрика си в петдесет и първата минута, но това не бе достатъчно дори за точката. Така Олимп бяха повалени от Боровци Сен Жермен и паднаха до четвъртата позиция в класирането.

Готините с лежерно изпълнение

В един от последните мачове за осми кръг на SPL играеха отборите на Готинягите и Huawei. Двата тима нямаха срещи помежду си, а разликата в точките сочеше, че домакините са фаворитите в срещата. Бисер Вричев и Янко Ценов откриха резултата в шеста и девета минута. Вратарят Страцимир Стайков си отбеляза невероятно нелеп автогол и върна интригата в срещата. До края на полувремето отново Ценов и Стайков, който успя да изкупи грешката си от дузпа, направиха аванса на „готините“ по – сериозен. Втората част не бе изпълнена с толкова много атрактивни изпълнения, но имаше още няколко интересни моменти. Владимир Ангелов върна едно попадение в тридесет и третата минута, на което Готинягите отговориха чрез Виден Радованов минута по късно. Владислав Робев отбеляза последния гол в срещата за „мобилните“ в тридесет и осмата минута, който не беше достатъчен да застраши домакините от загуба. Така Готинягите вече са на втора позиция, гонещи плътно лидерите, а Huawei вече са на единадесета след днешната загуба.