spl1обзор7

ОБЗОР 7 кръг

Готинягите взеха дербито с Патриот

В един от най–значимите мачове за седмия кръг, един срещу друг се изправяха Готинягите и Патриот. Отборите имаха два мача помежду си и всеки един от тях имаше по една победа. Зрелището беше гарантирано. Звездата на гостите Александър Нацков откри резултата в седемнадесетата минута, а Павел Матеев изравни в последната минута на първото полувреме. Мачът беше изключително равностоен и двата тима имаха шанс за трите точки. Втората част започна с гол на Станислав Воденичарски, който отново даде аванс на Патриот. Гостите се измориха и започнаха да допускат много лековати грешки. Янко Ценов се възползва от една от тях и изравни в тридесет и втората минута. Двубоят отново бе равен и трите точки бяха под въпрос. Румен Врайков се оказа най – съобразителен в наказателното и донесе победата на Готинягите в четиредесетата минута. Така „готините“ излезнаха на четвърта позиция в класирането, а колегите им от Патриот паднаха до шеста.

Бенковски Сити прегази „старите звезди“

В битката за първата си победа Titanite Old Stars излизаха срещу Бенковски Сити. И двата отбора все още не бяха вкусвали трите точки този сезон и зрелището беше гарантирано. Първите двадесет минути бяха по–бавни, двата тима действаха предпазливо и не искаха да допуснат леки попадения. Николай Данайлов, Явор Михайлов и Илиан Тодоров обелязаха три попадения преди почивката, а Юлиан Атанасов успя да върне един гол. Втората част за съжаление Titanite Old Stars отпаднаха физически и дадоха инициативата на „революционерите“. Тодоров вкара още три пъти, а неговият колега Михайлов сложи край на срещата с красиво попадение и оформи крайния резултат 7:1. Titanite Old Stars не бяха покосени след пагубния резултат и поздравиха съперниците си и надявайки се следващия път те да излезнат победители. Бенковски Сити след тази победа се изкачиха на дванадесета позиция.

Олимп отнесе „партизаните“

В един сериозен сблъсък между Давид и Голиат, се изправяха Олимп и Партизан София. „Партизаните“ все още нямаха спечелен мач, а срещу тях стоеше един от трите най-добри отбори в лигата. Мачът започна спокойно, без излишно напрежение и почти без прекъсвания на играта. Първия удар нанесоха „гръцките богове“, Иван Комитов се оскубна от противниковата  защита в седемнадесетата минута и откри резултата. Така завърши и първата част. През второто полувреме играта на домакините се подобри още повече и в рамките на три минути, на два пъти Росен Колев и веднъж отново Комитов направиха резултата разгромен. В самия край на мача Стефан Стоянов върна едно попадение, но то беше недостатъчно дори за точката. Така Партизан София продължават да няма победа в първите седем кръга, а Олимп остават на третата позиция.

Huawei шокира Чуковете

Лидерите в класирането Чуковете излизаха на зеления килим срещу стабилния отбор на Huawei. Първото полувреме по–силният отбор бе АФК Чуковете, атаките им не спираха, а техните опоненти нямаха отговор. Николай Фургов, Тодор Панайотов и Александър Симонов отбелязаха три попадения и направиха резултата класически. „Миньорите“ изглеждаха твърде сигурни в победата и започнаха да правят много грешки и действаха прибързано през втората част. „Мобилните“ не чакаха втори шанс и върнаха трите попадения чрез Александър Митов и на два пъти Владислав Робев. През последните десет минути и двата отбора имаха шанса да откраднат победата, но вратарите направиха няколко ключови намеси и оставиха резултата непроменен. АФК Чуковете остават на първото място въпреки равния, а техните съперници Huawei останаха на десета позиция.

Сбогом Гринго с класика срещу „чековете“

Сбогом Гринго и Q-check, това бе дербито очаквано от всички. И двата отбора бяха приблизително с еднакъв актив от точки и щяха да се борят за победата със зъби и нокти. Досега не се бяха срещали в SPL и статистиката не можеше да ни помогне да отгатнем кой ще спечели. Сбогом Гринго навлезнаха във форма последните мачове и това си пролича първото полувреме. В осемнадесетата и двадесет и четвъртата минута Николай Бояджиев и Димитър Бояджиев намериха пролука в защитата на „чековете“ и наказаха вратаря Кирил Захаринов. Втората част не бе по различна, „гринговците“ властваха на терена и играеха значително повече с топката. В четиредесет и третата отново Димитър Бояджиев направи резултата класически и затвърди силната игра на отбора си. Така Сбогом Гринго вече са в първата шестица, а техните съперници Q-check остават на девета позиция.

Акулите хапнаха „парижани“ за закуска

АФК Акулите излизаха в един интересен двубой срещу сериозния отбор на Боровци Сен Жермен. „Хищниците“ бяха фаворити в срещата, но техните съперници изненадаха всички като отбелязаха първия гол в мача. Петко Петков разстреля вратаря от близко във втората минута. Здравко Росенов изравни минута по късно, но Момчил Димитров отново даде аванс на домакините в седмата минута. Така завърши и първата част. Второто полувреме „парижаните“ изглеждаха доста уморени и започнаха да допускат много грешки в защита. АФК Акулите се възползваха и два пъти Александър Тодоров и два пъти Андриян Кръстев поставиха Боровци Сен Жермен на колене. Сергей Петков заслужено си спечели единствения жълт картон в иначе чистия двубой. Домакините за пореден път изпускат победата и заслужено са на единадесета позиция в класирането. АФК Акулите поглеждат към върха и вече са само на две точки от лидерите.