spl1обзор5

ОБЗОР 5 КРЪГ

„Мобилните“ с първи успех

В едно дерби за първите три точки се изправяха един срещу друг Huawei и Бенковски Сити. И двата отбора желаеха победата повече от всичко, но не нарушиха почти нито веднъж дисциплината на мача и направиха работата на съдията Николай Кънчев още по–приятна. Играчът на Бенковски Илиан Тодоров откри резултата в деветнадесетата минута с красиво попадение, така остана и резултата на полувремето. Вратарят на „революционерите“ Мартин Михайлов заключи вратата си до тридесет и четвъртата минута, когато Владимир Ангелов изравни резултата. Това даде страхотна мотивация на „мобилните“ и те започнаха да затягат обръча около наказателното поле на Бенковски. Владислав Робев стана герой за съотборниците си с две попадения в четиредесет и петата и четиредесет и седмата минута и изведе домакините напред в срещата за първи път. След последния съдийски сигнал и двата отбора се поздравиха джентълменски, а „мобилните“ бяха повече от радостни от първите си три точки. Бенковски Сити ще продължат в търсенето на мечтаната първа победа.

Акулите хапнаха Колумбия за закуска

В едно дерби за второто място в SPL1, излизаха един срещу друг ФК Колумбия и АФК Акулите. Това беше първа среща между двата отбора и изглеждаха мотивирани да покажат най–доброто от себе си. Мачът започна малко по–бавно от очакваното като първото попадение падна почти в края на първата част. Валентин Дремджиев откри резултата за „хищниците“, а малко след него Александър Тодоров удвои аванса за гостите. Втората част беше далеч по – динамична и започна с нови два гола на АФК Акулите, Росенов и Тодоров направиха резултата почти разгромен. В миг на просветление Григор Петков върна две попадения, но неговия съотборник Цветан Витков порази собствената си врата. Мартин Петров и отново Дремджиев размениха по едно попадение за двата отбора и оформиха крайния резултат, 3:6 за „хишниците“. Така АФК Акулите се доближиха до първото място, а ФК Колумбия ще събират сили за следващите си мачове.

„Миньорите“ запазиха първата позиция

В петия кръг на SPL1 на терените на комплекс Царско Село един срещу друг се изправяха АФК Чуковете и Siven в битка за първите места в лигата. Това бе първа срещаха за тях, но и двата отбори не прекрачиха границата на излишната агресия и направиха един красив и джентълменски двубой. През първата част падна само един гол, дело на Георги Методиев в седмата минута, Пламен Петкански със силната си игра не допусна нито едно попадение във вратата си до почивката. Второто полувреме започна с нови два гола за „миньорите“, отново Методиев и Рослан Захариев, съответно в тридесет и четвъртата и четиредесет и петата минута направиха резултата класически. Миг на разсеяност в защита на АфК Чуковете за малко да им докара неприятности. Радослав Манолов и Калин Димитров реализираха две попадения, но за тяхно най–голямо съжаление мачът вървеше към края си и не им остана време за повече. АФК Чуковете дадоха заявка за титлата, а Siven ще се опитват да ги догонят в оставащите мачове.

Сбогом Гринго с втора победна победа

В едно от старите дербита на SPL, един срещу друг се изправяха Сбогом Гринго и Titanite Old Stars. Това беше четвърта среща между двата отбора като досега „гринговци“ всеки път взимаха трите точки. „Старите звезди“ все още се опитваха да вземат първата си победа и както преди всеки двубой те изглеждаха оптимистично настроени. Първото полувреме завърши с два гола аванс за символичните гости, Емил Митов и Николай Цакманов отбелязаха. През втората част се виждаше умора в редиците на Titanite Old Stars и това отвори много свободни пространства за „гринговци“ и Владимир Ковалски вкара третото попадение в мача. Румен Маринов от „звездите“ намали резултата в четиредесет и втората минута, но до края на срещата Кръстев и отново Ковалски направиха резултата разгромен – 5:1. Така Сбогом Гринго взеха вторите си три точки през този сезон и изглежда намериха верния път, а „звездите“ тепърва ще очакват мига на просветление.

„Патриотите“ с открадната победа

В една от най–интересните срещи за петия кръг отново излизаха един срешу друг Q-check и Патриот. Досега в двубоите между тях всеки имаше по една победа за всеки от тях. Всички очакваха невероятно зрелище на зеления килим. Слави Червеняков откри резултата за „чековете“, а Александър Нацков, може би най – добрия на терена тази вечер, изравни преди почивката. През втората част Савов и отново Нацков изведоха „патриотите“ за първи път напред в мача, но това не трая дълго. В рамките на 60 секунди Калчев и Тепелиев отново обърнаха резултата в полза на „чековете“. Мачът изглеждаше решен, времето намаляваше, а всички бяха вече уморени. Двубоят беше най – интересен в последните три минути на втората част. Отново над всички беше Нацков, който изравни в четиридесет и седмата минута, а неговия съотборник Александър Александров донесе победата на Патриот в четиридесет и деветата. Така „патриотите“ откраднаха победата в заключителните минути, а „чековете“ могат само да съжаляват, че не взеха поне точка от двубоя.

„Гръцките богове“ взеха кървавото дерби с Готинягите

В един от грубите мачове за петия кръг играеха един срещу друг Готинягите и Олимп. И двата отбора бяха почти с еднакъв брой точки и по всичко личеше, че ще бъдем свидетели на истинско зрелище. Христо Христов откри резултата в четеринадесетата минута за гостите, а един от най–добрите на терена за тази вечер Янко Ценов отбеляза две попадения в края на първата част и обърна мача в полза на Готинягите. Второто полувреме беше изпълнено с доста нарушения, но Росен Колев на два пъти се измъкна от защитата на „симпатягите“ и отново изведе Олимп напред. Ценов изравни резултата в тридесет и третата минута, но това не беше всичко и гостите реализираха три попадения, две на Митев и едно на героя в мача Колев. В последните десет минути на срещата Готинягите намалиха резултата с два гола на Вричев и Радованов. В заключителното време на срещата едни от най–добрите на терена, Ценов и Митев показаха и лошите си черти и бяха пратени под душовете по рано от обикновено. Така Олимп се изкачиха на трета позиция, а Готинягите ги следват плътно на четвърта.

БСЖ повалиха Партизан София

За първи път в SPL един срешу друг се изправяха Боровци Сен Жермен и Партизан София. И двата отбора все още нямаха трите точки в актива си и желаеха победата повече от всичко. Стефан Саралийски успя да запази вратата си суха цяло полувреме, докато колегата му от Партизан обаче допусна попадение. То бе дело на Момчил Димитров след солова акция малко преди почивката. През второто полувреме изглежда, че Партизан София бяха уморени и допуснаха играта в своята половина. Това позволи на Димитров да отбележи за 2:0. Малко след това Никола Райчев се изскубна от персоналния си пазач и реализира красиво попадение, с което върна своите в мача. Последваха обаче нови силни минути за БСЖ и Крумов направи 3:1. До края на срещата Златомир Стоянов тотално погаси желанието за победа на съотборниците си като порази собствената си врата и оформяйки крайния резултат – 1:4. Боровци Сен Жермен показаха характер и, че са способни да обърнат мач в тяхна полза, а Партизан София ще продължават да търсят така желаната първа победа.