spl1обзор30

ОБЗОР 30 Кръг

Здравко Росенов позлати Акулите

Една крачка оставаше на Акулите за златото. В предпоследния кръг от плейофите в SPL1, „сините“ имаха трудната задача да бият вдигналия доста класата си през сезона тим на БСЖ. „Червените“ нямаха нужда от допълнителни стимули, за да скочат на Акулите и да ги спънат за титлата. Те играеха за честта си и искаха да докажат, че са едни от най-добрите. Срещата стартира по-добре за Акулите. „Сините“ откриха резултата чрез голмайстора си Здравко Росенов в 5-ата минута. Но БСЖ отвърна светкавично на удара и Илия Петров изравни в 11-ата минута. До края на първата част двата тима не можаха да се излъжат и хиксът грееше на таблото. След подновяването на играта отборите се вкопчиха в здрава битка и започнаха смело да търсят успеха. Пропуските обаче властваха до 44-ата минута. Тогава отново Росенов вкара за 2:1 и позлати Акулите. До края повече голове на паднаха и „сините“ триумфират с титлата.

Патриот си осигури среброто след победа над „готините“

Патриот и Готинягите бе едно от дербитата в плейофната фаза в SPL1. „Белите“ търсеха задължителен успех, който да ги остави в борбата за титлата. Разбира се, това щеше да стане ако и Акулите бяха паднали. „Готините“ пък се бяха надъхали за победа, която да ги върне в играта за сребърните медали, където в момента бяха патриотите. Двубоят стартира добре за „белите“ и Александър Нацков откри за Патриот. Светослав Савов – Чочо направи 2:0 в 20-ата минута. Така завърши и полувремето. Готинягите напомниха за себе си в началото на втората част. Тогава Маестрото Георги Николов върна своите в мача. Но за кратко. От тук до края Патриот просто прониза вратата на своя съперник. По два гола вкараха Нацков и Антонио Тенев, а по един добавиха Рали Яни Маринов и Савов за крайното 8:1 за Патриот.

„Амигосите“ счупиха каръка срещу Топ 4

Олимп и Сбогом Гринго трябваше да изиграят протоколен мач от плейофите в SPL1. Двата тима играеха слабо напоследък, но изходът от този мач можеше да направя края на сезона за двата тима малко по-приятен. Сбогом Гринго стоеше по-добре през първото полувреме и дръпна с 3:0. Точни бяха Стефан Крекманов, Радован Събев и Цецо Кръстев. През втората част „амигосите“ продължиха да играят добре и нови голове нанизаха Кръстев, Крекманов и Димитър Пенев. Олимп бе по-силен през втората част, но стражът Христо Милев – Звяра бе на мястото. Все в края на мача имаше време късен гол/гол. Петър Иванов реализира почетното попадение за Олимп, а Веселин Маринов реализира за „амигосите“. Така Олимп губи и остава на четвърто място, а Сбогом Гринго постигна първата си победа срещу тим от голямата четворка в лигата.

Huawei и Лисиците разделиха точките в луд мач

Отборите на Huawei и Лисиците бяха два от най-непредвидимите тимове в SPL1. През сезона двата отбора лъкатушеха в представянията си, но едно бе сигурно – зрелището бе гарантирано в мача. Той стартира по-силно за „мобилните“, които успяха да дръпнах с три гола в резултата. Точни бяха Христо Кацалов, Влади Робев и Владо Ангелов. Huawei сякаш се успокои след тези попадения и подцени ситуацията. Лисиците, които не бяха на себе си в тези първи минути постепенно се окопитиха и към края на полувреме съвсем взеха инициативата. Това се отрази и на резултата. „Лилавите“ успяха съвсем да обърнат нещата в своя полза с голове на Емил Бенев, Йово Спасов, Кристиян Христов и Гради Градев. И всичко това между 17-ата и 25-ата минута. Втората част отново започна по-силно за Лисиците, които надиграваха своя опонент. Те можеше да увеличат аванса си, но Керемдчиев спаси умело дузпа на Кристиян Христов. Все пак Лисиците вкараха нов гол, чрез Емил Бенев в 36-ата минута. „Лилавите“ обаче останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Тони Тасков. Това даде възможност за Huawei да се върне в мача. Тимът го постигна чрез Мартин Попов в 43-ата минута. Но глупост на вратаря им Керемдчиев изравни статуквото на терена. Това даде увереност на Лисиците, които искаха да решат мача в своя полза. Но невероятно пропуски ги лишиха от това. Късметът се усмихна на Huawei, които успяха и да изравнят чрез Попов малко преди края. След това Лисиците имаха още шансове за трите точки, но за тяхно съжаление – не успяха. Така този спиращ дъха трилър завърши 5:5.

Възраждането на Titanite застигна и Q-check

Q-check излезе надъхано да бие Titanite Old Stars и да спре ужасната пролет, която отборът изживяваше. На обратния полюс бяха „небесно-сините“, които играеха все по-добре, а и резултатите им започнаха да не са поражения. Двубоят стартира равностойно, като и двата тима опитваха да вкарат. Не им се получаваше до 21-ата минута. Тогава Мартин Димитров откри за Titanite и хвърли „чековете“ в шок. Това продължи и в началото на втората част. Но тогава, освен още един гол на Димитров и Емо Стефанов се разписа, а резултатът стана 3:0. Q-check се хвърли да спасява положението и Ники Йорданов върна своите в мача след пас на единствения в тима, който играеше прилично днес Ники Калчев. Titanite обаче затвориха постъпите към вратата си, а и имаха малко късмет с няколкото пропуска на „чековете“. Нещата се изясниха в 45-ата минута след нов гол на Мартин Димитров. В края имаше време и попадение на брат му Кристиян за 5:1.

Чуковете вкараха повече от Бенковски

В мач от предпоследния кръг от плейофите в SPL1 Бенковски Сити и Чуковете обещаха на своите фенове красива игра и хубав мач. Така и стана след като още от първите секунди двата тима започнаха яростно да се атакуват. Илиан Тодоров откри за „революционерите“ в четвъртата минута. Следваше обаче време на суша, не че нямаше опасности. Просто двата тима още настройваха мерника си. Най-накрая гол падна в 20-ата минута, когато Жоро Методиев изравни. Но Бнековски реагираха като ужилени и Венченцо Леков и отново Тодоров направиха 3:1 преди почивката. След нея Бенковски набута още един гол на „миньорите“, който отново бе дело на Тодоров. Чуковете обаче показаха характер и се върнаха в срещата с два гола на Даниел Васев. Точно изпълнена дузпа в 34-ата минута даде нов аванс на Бенковски в резултата. Но Чуковете избухнаха в следващите минути. Дени Младенов, Митко Михайлов и Дани Васев на три пъти обърнаха мача до 44-ата минута. Бенковски нямаше намерение да се предава и Леков намали в 45-ата минута. Крайното 9:6 оформи отново Васев в 50-ата минута. Така Чуковете излязоха от дупката на загубите, докато Бенковски е играл и по-силни мачове.