spl1обзор3

ОБЗОР 3 КРЪГ

„Миньорите“ взеха дербито на върха

Мегасблъсъкът АФК Чуковете – АФК Акулите бе черешката на тортата в третия кръг на SPL1. Двата тима са от фаворитите за титлата и точките от двубоя бяха жизнено важни и за двата състава. Двубоят започна много динамично и бяха необходими само две минути за да бъде открит резултата. Хищната акула Здравко Росенов откри с премерен шут и поведе своите напред в резултата. „Миньорите“ отговориха мигновено на хвърлената ръкавица от своя съперник и голмайсторът на тима този сезон Ники Йорданов изравни след добре изградена атака. Акулите от своя страна отново съумяха да поведат отново с гол на Росенов, който нямаше спирка в съботния ден. Мачът се завърза, но „миньорите“ натискаха сериозно и завърналия се от алкохолни вечери по морето либеро на тима Денислав Младенов изравни в типичния си стил с топовен изстрел. До края на полувремето двата тима поуспокоиха страстите и частта завърши при резултат 2:2. След почивката Чуковете излязоха за победата и машината в центъра Сезер Сабриев добави нов гол на сметката на тима правейки резултата 3:2. Акулите се опитаха да отговорят, но сензационният трансфер на „миньорите“ Пламен Петкански опази своята врата и доказа защо е един от топ вратарите в лигата. Чуковете придобиха самочувствие и контролираха мача, въпреки добрата игра на своя именит съперник. „Жълтите“ се разиграха и отново Младенов бе под прожекторите вкарвайки за 4:2.Мача бе в заключителните си минути и победата отиваше към „миньорите“, но не всичко в този двубой бе свършило. В последната минута бе отсъдена дузпа за Акулите след като техен играч се строполи в полето пред вратаря Петкански, а главният рефер на двубоя не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Жеко Мишонов които не сгреши и направи резултата 4:3. За съжаление след гола нямаше време за още екшън по терена и двубоят завърши с победа за Чуковете, които уверено стъпиха на върха еднолично, а играта им може да бъде определена като еклетична. Акулите понасят крушение, но това може само да мотивира тима да покаже способностите си в следващите мачове.

Патриотите не оставиха шанс на „революционерите“

В третия кръг на SPL1 един срещу друг се изправиха тимовете на Бенковски Сити и Патриот като и двата тима бяха твърдо решени да грабнат трите точки. Мачът тръгна по вода за Патриотите които използваха слабостите на своя противник по максимално добър начин и откриха в 9 минута с гол на Маринов. Добрата игра на тима продължи и след попадението и до края на първата част Тенев и Иванов добавиха нови  три гола на сметката на своя тим. Бенковски Сити не успя да противодейства през първата част на своя противник и така двата отбора се прибраха на почивка при резултат 0:4. След подновяването на играта ситуацията на терена не се промени. Бенковски сякаш бяха изпаднали в летаргия и техният съперник ги разнищи с попадения на Савов, Нацков и Захаринов като някои от горепосочените се отчетоха с по два гола. Бенковски намери сили за почетен гол в 43 минута чрез Велков, но това не бе никаква утеха за тима. До края Патриот наниза още три гола чрез Воденичарски и Маринов и така тимът затвърди крайното 12:11, с което по категоричен начин взе победата от двубоя.

„Пичовете“ излъгаха Колумбия в завързан двубой

Тимовете на ФК Колумбия и Готиянгите влязоха в спор за трите точки в поредния кръг на SPL1. Двубоят започна великолепно за Готинягите, които за пет минути дръпнаха в резултата с две попадения. Головете бяха реализирани от Радованов в 3 минута и Ценов в 5 минута. ФК Колумбия веднага приеха предизвикателството и Петров намали за 1:2. Играта се изравни и двата тима водеха сериозен териториален спор на терена. Краят на първата част наближаваше, когато отново Петров се разписа правейки резултата 2:2 на почивката. През втората част Готинягите излязоха по-мотивирани и с два бързи гола на Ценов отново си върнаха преднината от две попадения. Мачът се успокои, а тима на Колумбия не успяваше да реализира своите възможности. Финалният щрих в двубоя сложи Бисер Вричев забивайки петия гол в полза на Готинягите. Така тима воден от Павел Матеев продължава с добрите изяви и резонно е в челото на класирането. ФК Колумбия се представи както винаги на ниво, но отново победата се изплъзна.

„Гръцките богове“ с трети пореден успех

Закъсалият Сбогом Гринго прие един от сериозните кандидати за титлата отбора на Олимп в двубой от SPL1. Мачът започна много равностойно като и двата тима пропуснаха много положения, но тимът на Олимп може би трябваше да съжалява повече заради чистите ситуации пред вратата на противника, под която седеше непробиваемият Христо Милев – Звяра. Все пак чудесата от храброст, които той сътворяваше не стигнаха и тимът му допусна две попадения в самия край на първата част. Головете бяха на Росен Колев които в рамката на минута се разписа на два пъти и даде комфортен аванс на своя тим. След почивката ситуацията на терена не се промени като „гринговците“ отново не съумяваха да реализират положенията си, а „боговете“ отново издебнаха съперника си и в 30 минута Василев направи резултата класически. До края на мача и двата тима се успокоиха и така мачът завърши при резултат 3:0 в полза на Олимп, които продължават по пътя към титлата без грешка до този момент.

„Чековете“ хванаха в крачка партизаните

В изключително равностоен двубой един срещу друг се изправиха тимовете на Партизан София и Q-check в спор за трите точки. Първото полувреме бе много борбено като и двата гонеха максималното от мача. Въпреки безброй многото положения през първата част гол не падна и двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство. След почивка статуквото на терена се запази като само добрите намеси на вратарите не позволиха резултатът да бъде открит. Все пак „чековете“ съумяха да открият в 34 минута с гол на Георгиев. Партизан нямаше път назад и отбора се хвърли в предни позиции в последните десетина минути, но това оголи защитата им и Георгиев отново наказа Партизаните. „Чековете“ усетиха слабостта на противника си и го довършиха с трето попадение в 46 минута. Голмайстор стана Минчев. За домакините не остана време за реакция и двубоят завърши с класическото 3:0 в полза на „чековете“, които грабват своята първа победа за сезона.

„Белите лисици“ надвиха „мобилните“

Huawei – Siven бе поредният сблъсък от SPL1, в които се изправяха два равностойни отбора със сериозни амбиции през този сезон. Двубоят започна великолепно за домакините, които откриха в петата минута с попадение на Попов. След попадението обаче нещо в тима на Huawei  се пречупи и техният съперник тотално пое инициативата в мача. Христов изравни, а след него Благоев наниза хеттрик, но головете не спряха до тук. Кръстев на два пъти, Спасов и отново Христов оформиха разгромното 8:1. „Мобилните“ върнаха един гол в края на полувремето чрез Маркович и полувремето завърши при резултат 8:2. След почивката „мобилните“ върнаха още едно попадение чрез Маркович, но това само подразни „белите лисици“, които отговориха с нови две попадения реализирани от Благоев и Христов. Солидната преднина за гостуващия тим сякаш отпусна редиците и нагласата на тима което позволи на съперника им да върнат още три гола чрез Игнатов, Събков и Робев. Устремът на домакините обаче бе веднага попарен от Христов, който добави още два гола на сметката си и оформи крайното 13:7 в полза на „белите лисици“.