spl1обзор29

ОБЗОР 29 Кръг

Патриот съсипа БСЖ

Патриот и БСЖ бе дербито на третия кръг от плейофите в SPL1. „Белите“ се бореха със заби и нокти за застигнат Акулите в битката за титлата в първенството. БСЖ играеше за своята чест и искаше да обърка сметките на всички тимове. Мачът обаче мина под диктовката на Патриот. След 10 минути тимът вече водеше след като Валентин Мелниклийски си забоде автогол. До почивката резултатът набъбна до 3:0 след два гола на танка Рали Яни Маринов. След почивката БСЖ се обърка тотално и попаденията заваляха в тяхната врата. Александър Нацков се отчете с хеттрик до 39-ата минута, а още един гол вкара Маринов. БСЖ все пак се разписа чрез Петко Петков, но това бе като почетен гол за тима. В края Нацков реализира още два пъти, а с тупалка във вратата на Саралийски се отличи и Даниел Йорданов. Така Патриот взима успеха и ще се надявам на грешка на Акулите до края.

Готинягите си осигуриха поне бронз

Сбогом Гринго и Готинягите се изправиха в мач с няколко неизвестни. Щяха ли „амигосите“ да вземат успех в плейофите и дали „готините“ щяха да си осигурят бронза. Само успех щеше да направи това възможно. Мачът стартира равностойно като двата тима се надлъгваха на терена. Дори коментаторите на двубоя не знаеха какво да очакват. Интересно стана в 18-ата минута когато Христо Милев – Звяра си забоде ефектен автогол. Но по-интересно бе в 24-ата минута, когато Радо Събев стреля от тъч и вместо да остави топката, вратарят Страцимир Стайков се намеси нескопосано, което се превърна в нов автогол. Така двата тима завършиха 1:1 на почивката. След нея Готинягите бяха по-мобилизирани за успех и Виден Радованов и Бисер Вричев направиха 3:1 до 28 минута. Стефан Крекманов обаче мина като на парад през защитата на „готините“, за да върне своите в мача. Това обаче бе за кратко, тъй като Вричев направи 4:2. Вече към края на мача и Павел Матеев се отпуши за 5:2, но Радо Събев реализира хубав гол с глава. Отново Матеев фиксира крайното 6:3 в полза на „готините“.

Акулите на крачка от титлата в SPL1

Акулите излязоха срещу Олимп в едно от дербитата на кръга от плейофите в SPL1. „Сините“ водеха в класирането и не искаха да допускат напрежението преди финалната права. Олимп, който е традиционно труден съперник за тях, обаче бе с паднал морал, след като мястото им в Топ 3 се отдалечи много. Акулите обаче удариха силно още през първата част и на практика решиха нещата. Още до 7-ата минута Здравко Росенов избухна с хеттрик, а до края на почивката Алекс Тодоров добави още два гола, а с един се отличи Андриян Кръстев. Така при 6:0 двата тима се оттеглиха за глътка въздух. Първите минути на втората част не бяха по-различни. Росенов продължи да бележи, а Радомир Иванов добави две попадения за 9:0. Акулите намалиха оборотите чувствайки, че вече са спечелили мача. Това позволи на Олимп да погледне по-смело към вратата на Веско Иванов. Те стигнаха до попадение на Христо Христов, но това бе всичко, на което бяха способни.

Huawei докосва Малката купа

Huawei излезе срещу преродените Titani с една мисъл – успехът. Това щеше почти сигурно да им донесе Малката купа в SPL1. „Мобилните“ бяха по-активни в началото на мача и още до 15-ата минута решиха на практика нещата. Мартин Попов – Кмета на два пъти, Дойчин Ташев и Владо Ангелов бяха точни за 4:0. „Небесно-сините“ обаче играеха добре напоследък и се опънаха на съперника си. Те вкараха от дузпа чрез Мартин Димитров в 24-ата минута. През второто полувреме Huawei реализира още две попадения чрез Кмета и Ангелов. До края на мача Отборът на народа даде отпор и създаде доста положения, но не можа да вкараха някой и друг гол.

Бенковски също тресна „чековете“

Бенковски Сити и Q-check излязоха един срещу друг като и двата тима не бяха в най-добрата си форма. „Революционерите“ се отдалечиха от малката купа, докато „чуковете“ трупаха загуба след загуба през пролетта. Мачът вървеше равностойно до 18-ата минута, когато Алекс Брейчев откри резултата за Бенковски. „Революционерите“ нанесоха решителен удар в мача в следващите минути. Ники Данаилов отправи страхотна тупалка за 2:0, а Брейчев направи резултата класически преди почивката. След нея бурята на терена се успокои. „Чековете“ влязоха в час и дори върнаха един гол. Точен след карамбол бе Николай Йорданов. Но момчетата на Ники Калчев не можаха да върнат повече голове. Нещо повече, Брейчев оформи своя хеттрик за крайното 4:1 в полза на Бенковски.

Лисиците съсипаха Чуковете

Лисиците и Чуковете кръстосаха шпаги в мач от SPL1, повече за чест, отколкото за класиране. Двата тима имаха нищожни шансове за Малката купа, но тя щяха да останат живи само при успех. Лисиците обаче бяха по-концентрирани в този мач. Кристиян Христов откри за тях в 9-ата минута, но Радо Енев изравни от дузпа в 14-ата минута. Преди почивката Гради Градев вкара гол бижу за 2:1. След подновяването на играта мачът продължи да бъде равностоен до 37-ата минута. Тогава Лисиците буквално пречупиха Чуковете. И ги разгромиха с 9:1. Четири попадения наниза Христов, две Тони Тасков и един път точен бе Йово Спасов.