spl1обзор28

ОБЗОР 28 Кръг

Titanite избухната с 4 точки за два часа

Отборът на народа отново е тук. Titanite Old Stars в пълния си блясък трябваше да изиграе два мача в съботния следобед. Първият сблъсък бе старото дерби с Лисиците. Двубоят стартира по-добре за „небесно-сините“ и те дръпнаха с 2:0 след точни попадения на Мартин Димитров. Лисиците обаче установиха контрола и успяха да се върнат в мача чрез Емо Бенев в 16-ата минута. През втората част Кристиян Христов изравни резултата в 26-ата минута. До края мачът бе двуостър като и двата тима имаха възможности за грабнат победата. Това обаче не стана и тимовете разделиха точките след 2:2. Веднага след този мач Titanite Old Stars взеха глътка въздух се впуснаха в битка срещу Чуковете. Двубоят обещаваше да доста резултатен предвид факта, че „миньорите“ бяха с човек по-малко цял мач. Това наклони везните в полза на Titanite и Мартин Димитров продължи да бележи – в 10-ата минута. Но Чуковете изравниха чрез Кристиян Янакиев. Емо Стефанов даде нова преднина на отбора на народа, но Дани Васев изравни през почивката. През втората част силите на „миньорите“ привършиха и Мартин Димитров ги наказа с три попадения, а по един път се разписаха Емо Стефанов, Криситян Димитров и Илиан Стефанов. Чуковете вкараха още три попадения, две от тях на Веско Весерионов и едно на Янакиев. Всичко това оформи крайното 9:5 в полза на Titanite, които грабват цели 4 точки за два часа.

Акулите докосват титлата в SPL1

АФК Акулите и Готинягите бе дербито, което щеше да даде отговор на много въпроси за титлата в SPL1. Мачът бе интересен и хубав за гледане. Но през първата част Акулите взеха аванс. Здравко Росенов и Цвети Попов откриха за „хищниците“. Все пак „готините“ се върнаха в мача след гол на Румен Врайков малко преди полувремето. В началото на втората част обаче Акулите взеха много голям аванс. Миро Трендафилов и Андриян Кръстев на два пъти направиха 5:1 за Акулите. Това бе невъзможна хапка за Готинягите, въпреки че Михаил Марков върна един гол за тима. Така Акулите взеха мача и отказаха „готините“ от амбициите за титлата. Сега пред Акулите остава само да се справи с Патриот.

Олимп и БСЖ хиксираха

Отборите на Олимп и БСЖ се изправиха в любопитен сблъсък от плейофите в SPL1. „Парижани“ бяха взели и двата двубоя срещу „гръцките богове“ в редовния сезон, но момчетата от Олимп търсеха победата, която да ги остави в борбата за Топ 3. Първото полувреме бе доста скучно и рядко се стигаше до някакви опасности. В резултат на това двете нули още не бяха променени преди паузата. След нея БСЖ откри резултата. Данаил Крумов откри след красиво изпълнен свободен удар и объркване в защитата на „гръцките богове“. Те обаче нямаше да се предадат и тръгнаха смело в атака. Това им донесе успех в 45-ата минута, когато Ивайло Димитров изравни резултата и донесе точката на Олимп. Тя обаче бе крайно недостатъчна.

Патриот с рутинен успех над „амигосите“

Патриот се изправи срещу Сбогом Гринго с мисъл само за трите точки, които щяха да оставят тима в борбата за титлата в SPL1. Мачът обаче стартира добре за „амигосите“, които се бранеха умело и не допускаха попадение. Това продължи до 19-ата минута, когато Александър Нацков откри резултата. Но „амигосите“ отговориха на удара чрез почетния президент Симеон Димитров в 23-ата минута. Но секунди преди почивката Рали Яни Маринов разпечата Христо Милев – Звяра за 2:1. През втората част хаосът в играта на „амигосите“ си личеше, а Патриот започна да играе доста съсредоточено. Антонио Тенев избухна с хеттрик, а Марио Захаринов добави два гола за нещастие за момчетата на Звяра. Те все пак успяха да вкарат някои и друг гол. Точни бяха Влади Кавалски, Звяра и Цецо Кръстев. Така Патриот печели със 7:4 и продължава да гони Акулите.

Huawei се разигра срещу Бенковски

Huawei и Бенковски Сити бе един от любопитните мачове от долната половина в SPL1. Мачът бе и директен сблъсък за Малката купа в шампионата. Двубоят стартира силно за „мобилните“ след като Мартин Попов – Кмета избухна с хеттрик до 18-ата минута. Явор Михайлов обаче върна своите в мача след попадение в 21-ата минута. При 3:1 завърши и полувремето. Huawei обаче бе доста по-активен и през втората част, а „революционерите“ просто не намериха отговор на това предизвикателство. Владимир Ангелов вкара три гола, а още два добави Попов преди Илиан Тодоров да реализира още един почетен гол за Бенковски. Накарая отново Ангелов се разписа за крайното 9:2 в полза на Huawei, които гледат смело към трофея.