spl1обзор26

ОБЗОР 26 Кръг

Акулите се озориха, но биха Гринго

АФК Акулите търсеха задължителни три точки срещу Сбогом Гринго, които да ги утвърдят на първо място в SPL1 преди плейофите. „Амигосите“ обаче играеха силно през пролетта и щяха да дадат отпор на лидера. Влади Кавалски откри за тима си в 7-ата минута и „амигосите“ имаха преднина. Постепенно обаче Акулите натиснаха и с доза късмет Светлин Маджаров изравни в 18-ата минута. Точно преди почивката супер изпълнение от воле на Андриян Кръстев се оплете в мрежата на Христо Милев – Звяра за 2:1. През второто полувреме Маджаров направи 3:1 в 33-ата минута. Но „амигосите“ се върнаха в мача. Тупалка на Димитър Пенев от фаул се отклони в Марио Сотиров – 2:3. Сбогом Гринго се опит да натисне, но Акулите бяха много кръвожадни на контраатаки. При една от тях Маджаров направи 4:2 и реши нещата в този мач.

„Готините“ взеха дербито с Олимп

В съботния следобед Олимп и Готинягите се изправиха един срещу друг в дерби от последния кръг в SPL1. Двата тима бяха в челото на класирането и трите точки бяха от жизнена важност за тях. Олимп стартира по-добре и Петър Иванов откри в 5-ата минута. Павел Матеев обаче бе на точното място в точното време в 8-ата минута – 1:1. „Гръцките богове“ продължиха със силното представяне и Боян Ефтимов направи 2:1. Постепенно обаче Готинягите напипаха своя ритъм и към края на полувремето вече имаха превес. Бисер Вричев изравни за 2:2. През втората част Готинягите продължиха да доминират и да бъдат много ефективни. Виден Радованов и Михаил Марков дадоха аванс от два гола за тима. Петър Иванов обаче върна Олимп в двубоя. Но за кратко, тъй като Марков и Матеев направиха 6:3. След това „готините“ затвориха постъпите към вратата си и път към нея просто нямаше. Чак в края Ивайло Иванов върна един гол за „гръцките богове“, но това бе всичко.

Патриот се спаси срещу Лисиците

Лисиците и Патриот кръстосаха шпаги в последния кръг от редовния сезон в SPL1. Двата тима играеха добър футбол. Лисиците искаха да защитят малката купа, а Патриот бе в челото и искаше победата. Кристиян Христов обаче откри за Лисиците рано в мача. До края на полувремето не се случи нещо по-интересно. След подновяването, играта се раздвижи. Атаките започнаха да зачестяват, а при една от тях отново Христов направи 2:0. До този момент Патриот не играеше добре и нямаше идея как да превземе вратата на Лисиците. Все пак Ивайло Драганов върна Патриот в мача. „Белите“ натиснаха и искаха поне да изравнят, но им бе трудно. Лисиците пък пропуснаха да решат мача с трети гол и бяха наказани от Станислав Воденичарски в последната минута. Така Патриот се спасява от загубата, но със сигурност това не е резултатът, който тимът желаеше.

Готинягите с труден, но важен успех над „чековете“

Неделната вечер предложи сблъсъка между Q-check и Готинягите. „Чуковете“ не изживяваха най-добрите си дни, докато трите точки за „готините“ бяха задължителни. Все пак Q-check стартира по-добре мача и Ивайло Георгиев даде аванс на тима си в 12-ата минута. Но още до почивката Готинягите обърнаха нещата. Здравко Крумов изравни, а Бисер Вричев даде преднина на тима си. Така Готинягите изведнъж контролираха случващото се на терена. През втората част отново Крумов даде аванс на тима си. Готинягите се прибраха да пазят аванса си и от части успяха. Михаел Тасмаджиев върна един гол за „чековете“ в 44-ата минута, но време за повече нямаше. Така Готинягите подгониха Акулите, но дали ще ги стигнат, ще видим в плейофите.

Рецитал на Ники Данаилов отказа Чуковете

В неделната вечер АФК Чуковете и Бенковски Сити излязоха един срещу друг с мисъл за трите точки, които щяха да ги приближат до малката купа в SPL1. Мачът се очакваше да е отворен и с много попадения. И именно това стана след първите десетина минути. Ники Данаилов набута на „миньорите“ два гола в 13-ата и 14-ата минути, но Петко Василев върна своите в мача малко след това. До края на полувремето Бенковски взе нов аванс от два гола, а хеттрика си оформи именно Данаилов. След подновяването на играта Ники продължи да бъде властелин на терена и вкара дузпа за 4:1 в 32-ата минута. Но след това той имаше конкуренция за най-добър в мача. Даниел Васев върна един гол за Чуковете – 2:4. Но Антонио Георгиев – Бънди направи 5:2 в 35-ата минута. Напрежението в мача се нажежи след нови два гола на Васев и резултата изведнъж стана 4:5. Илиан Тодоров обаче бързо успокои своите с гол в 44-ата минута, но отново Васев върна интригата. Увлечени в така „миньорите“ допуснаха и седми гол – на Ники Данаилов за крайното 7:5 в полза на Бенковски.

Звяр отчая „парижани“

БСЖ и Сбогом Гринго излязоха един срещу друг в битка за място в Топ 6. Победа за някой от двата отбора щеше да гарантира място сред най-добрите в SPL1 за плейофите. „Амигосите“ имаха доста липса в състава си и това си пролича от първите минути, в които БСЖ натисна здраво. Христо Милев – Звяра, обаче бе непробиваем. И през първата част само гол на Влади Кавалски от „амигосите“ бе нещото, което раздели двата тима. През втората част вълната от атаки на „парижани“ стана още по-силна, но Звяра отново не пускаше и не пускаше. БСЖ започва да се отчайва, а вратарят им Стефан Саралийски скучаеше, тъй като атаки към него липсваха. Това дори може би го разконцентрира след като анемичен удар на Цецо Кръстев мина като на шега през него за 2:0 в 39-ата минута. БСЖ продължи да обсажда вратата на Звяра, но само толкова. Все пак минута преди края Станислав Маринов най-накрая го преодоля, но време за повече нямаше. Така Сбогом Гринго си гарантира място в Топ 6.

БСЖ и Huawei разпределиха точките

В ключов мач от последния кръг преди плейофите един срещу друг се изправиха БСЖ и Huawei. „Парижани“ бяха паднали от Сбогом Гринго преди малко и от двубоя с „мобилните“ щеше да се разбере кой от двата тима ще рита в Топ 6 и кой ще се бори за Малката купа. Двубоят започна странно – с автогол на Станислав Маринов от Huawei. До края на полувремето обаче БСЖ тотално доминираше. С по два гола се отличиха Петко Петков и Ефтим Ефтимов. Така изглеждаше, че БСЖ ще бие и ще си осигури мястото в Топ 6. Но Huawei реши да поиграе и реализира три гола през втората част. Те бяха дело на Мартин Попов (2) и Дойчин Ташев. Последните минути от двубоя бяха доста скандални и не се препоръчват за гледане. В крайна сметка мачът завърши 4:4. БСЖ ще играе в Топ 6, а Huawei ще спори за Малката купа.