spl1обзор25

ОБЗОР 25 Кръг

Два гола за минута пратиха Акулите на върха

Дербито на 25-я кръг в SPL1 противопостави два от лидерите в класирането. Готинягите и Акулите не ги интересуваше нищо друго освен победата, която щеше да е от ключово значение точно преди плейофите. Мачът започна спокойно, като и двата тима гледаха да не объркат нещо в защита и бяха зарязали атаката. Постепенно обаче Акулите напипаха своя ритъм и започнаха да градят опасни атаки към Страцимир Стайков. При една от тях Йордан Атанасов успя да откри резултата в полза на Биролом. Само няколко секунди след центъра Радомир Иванов рита топката с голяма сила по земя и тя мина под крака на Стайков за 2:0. Този шок за Готинягите си оказа влияние и тимът бе доста объркан в следващите минути. Акулите обаче не искаха да рискуват и се прибраха в защита. Все пак в края на полувремето Йордан Герджиков добута една топка и върна своите в дербито. През втората полувреме Акулите отново имаха инициативата, а атаките на Готинягите бяха епизодично, но и опасни. Времето течеше и голове на падаха. Акулите се прибраха да пазят крехкия си аванс, а Готинягите се хвърлиха здраво напред. Този път обаче те нямаха и шанс и резултатът си остана 2:1 за Акулите, които отново излизат на върха в класирането. За Готинягите остана успокоението, че имат още доста мачове срещу конкурентите, в които могат да наваксат изоставането си.

БСЖ и Лисиците с по точка след късен гол/гол

В мач с история от есента БСЖ се изправи срещу Лисиците. Мачът бе ключов и за двата тима, които се намираха в марламада от отбора в средата на класирането в SPL1. Залогът бе място в Топ 6 или борба за Малката купа н шампионата. Двата тима се „хванаха за гушите“ по терена още от началото и играха предпазливо и с борба за всяка педя терен. Никой обаче не успя да преодолее противниковите вратари. Така почивката дойде при 0:0. Приспивното темпо продължи и през втората част. Тимовете се надлъгваха, но с течения на времето напрежението се покачваше. Така дойде 47-ата минута, когато Кристиян Христов избухна с красив бразилски гол във вратата на БСЖ. „Парижани“ обаче показаха характер и точки, когато Лисиците виждаха скъпоценните три точки Петко Петков изравни с глава в 49ата минута. Така все още нищо не е ясно в SPL1 и това кой ще бъде в Топ 6 и кой ще остане да се бори за Малката купа.

Олимп обърна „революционерите“

Олимп нямаше друга алтернатива освен да победи Бенковски Сити, за да остане в подножието на върха в SPL1 преди плейофите. Тимът показва някои колебания в играта си напоследък, но пък успява да взима точки, което всъщност е по-важното. Бенковски обаче регистрира спад във формата си в последните месеци и тимът изглежда ще се бори за Малката купа, вместо място в Топ 6 на класирането. Въпреки това Явор Михайлов завъртя страхотно топката от фаул в 4-ата минута за 1:0 в полза на „революционерите“. „Гръцките богове“ обаче изравниха в 13-ата минута чрез Ивайло Иванов, който се възползва от разконцентрирани действия на вратаря Ангел Велков. В 15-ата минута на сцената излезе Петьо Митев, който хладнокръвно преодоля стража на Олимп. Положението за „гръцките богове“ се утежни малко преди почивката, когато и Илиан Тодоров успешно промуши топката във вратата им за 3:1. След почивката Олимп трябваше да вади скритите козове и да почне гърми бомби към Бенковски. И това стана още в началото чрез Емил Тимов. Армееца реализира хубав гол извън наказателното поле. Малко след това и „атомната мравка“ Иван Комитов оправда прякора си със солова акция за 3:3. Пламъкът в очите на „гръцките богове“ се върна и само малко след това Емил Митов направи обрата пълен с огледално попадение на първия си гол в мача. Бенковски бе уморен, почти изцеден, но момчетата в черно показаха желание. Друг е въпросът, че този път не им се получи. Точката за спора сложи Иван Милев – Мурата с попадение в 44-ата минута. Така Олимп продължава да мечтае за титла, докато Бенковски ще иска да отнесе Малката купа.

Голово шоу с обръщалки зарадва Huawei

Краят на сезона в SPL1 винаги е бил вълнуващ и непредвидим. Ако имаше залози, то със сигурност мачът между АФК Чуковете и Huawei щеше да бъде изваден от тиража, тъй като неизвестните около него бяха безброй много. Но какво всъщност стана в този епичен трилър с драматичен привкус. Ключово е да се отбележи, че Huawei играха през първото полувреме с човек по-малко, въпреки че в състава бе записана огнената фурия Ивета, уж за всеки случай. Но и без помощта на червените й кичури Huawei почна добре. Мартин Попов, но не Кмета, откри още във втората минута. Междувременно Чуковете, които се бяха запънали в мините напоследък, осъзнаха, че има предимство и се опитаха да го оползотворят. Дани Васев, Петко Василев и Радо Енев обърнаха нещата до 17-ата минута. Но още с човек по-малко Huawei обърна нещата до почивката. С хеттрик избухна Джуди Алуиш. След подновяването на играта двата тима бяха вече с равен брой играчи, но сякаш леко обърка „мобилните“  Митко Михайлов и Радо Енев отново обърнаха нещата в полза на „миньорите“. До момента резултата бе 5:4, но интересното предстоеше. Следващият голмайстор бе Влади Робев, който така упорито се опитва да спечели някой и друг приз. Но ентусиазмът му охлади Дани Васев с нов гол за 6:5. Нова тотална обръщалка стана до 40-ата минута с попадения на Попов и Робев, но Енев отново изравни. Делегатът на мача вече имаше сериозни затруднения в следенето на нещата след като резултата стана 8:7 за Huawei няколко секунди по-късно с гол на Робев. Още едно попадение за Huawei вкара Алуиш, за да избистри малко нещата. Крайното 9:8 в полза на „мобилните“ оформи Радо Енев от „миньорите“ в последната минута. Така този трилър със 17 гола бе повече за кеф на публиката, отколкото за класирането, въпреки че Huawei държат съдбата си за Топ 6 в своите ръце след този успех. Чуковете пък ще искат да отнесат в мините Малката купа.