spl1обзор24

ОБЗОР 24 Кръг

БСЖ взе своето срещу Q-check

В мач с много неизвестни един срещу друг се изправиха тимовете на БСЖ и Q-check. „Червените“ се бореха за място в Топ 6, докато за Q-check трите точки бяха важни, за да останат в играта за малката купа. Мачът през есента между тези тимове завърши 1:1. Сега много голове отново не се очакваха. Но въпреки това Ники Калчев откри головете сметка за „чековете“ в седмата минута. БСЖ обаче отвърна на този удар с двоен такъв. Момчил Димитров и Веселин Йорданов обърнаха мача до 13-ата минута в полза на „парижани“. Ентусиазмът на Q-check секна и изведнъж БСЖ владееше мача. Но тимът не успя да увеличи преднината си до почивката. След подновяването на играта през втората част „чековете“ започнаха с нови сили и надежди. Тимът започна да играе по-подредено и Михае Тасмаджиев изравни в 29-ата минута. БСЖ обаче за пореден път този сезон показа характера си и Станислав Маринов изведе тима си напред с 3:2. Това бе и последния шрих в мача, като Q-check не успя да отговори. Така БСЖ взима важни три точки по пътя към Топ 6. За „чековете“ нищо не е загубено, но тимът трябва да почне да печели точки.

Акулите биха „мобилните“ с мъка

Отборът на Huawei прави невероятно пролет, като тимът взе скалпа на доста от лидерите в SPL1. Дали това щеше да се случи и на сегашния им съперник Акулите? В първите минути мачът стартира равностойно. „Мобилните“ обаче затвърдиха силната си игра и Владо Ангелов вкара два гола за Huawei до 24-ата минута. Точно преди почивката обаче Светлин Маджаров намали резултата. Акулите показаха зъби в началото на втората част и Цвети Попов реализира точно дузпа за 2:2. Дойчин Ташев обаче отново изведе тимът напред в резултата в 30-ата минута, а Миро Трендафилов отново изравни. Дойде време за нов гол на Huawei – дело на Стоян Минчев. Но от тук до края силите на „мобилните“ не стигнаха и Акулите успяха да обърнат нещата. Точен на два пъти бе Алекс Тодоров, а един път се разписа Вальо Николов. Така Акулите взимат ключови три точки по пътя към титлата. Huawei пък остава в борбата за Топ 6.

Патриот отнесе „миньорите“

Един от лидерите Патриот имаше трудната задача да се изправи срещу Чуковете. „Миньорите“ бяха доста поразклатени през пролетта, но все още тимът изпитваше глад за победи. Най-гладен се оказа Тошко Панайотов, който откри за „жълтите“ във втората минута. Антонио Тенев обаче изравни в 18-ата. При този резултат завърши и първата част. След подновяването на играта Чуковете отново показаха, че „я могат тази игра“ и чрез Дани Васев направиха 2:1. Само, че на терена бе и Патриот, като следващите минути бяха изцяло за „белите“. Правещият много силен мач Антонио Тенев заби още два гола, а един добави Димитър Димитров. И изведнъж Патриот поведе с 4:2. Дани Васев нямаше да остави нещата така и намали резултата. До края „миньорите“ хвърлиха всичко в атака и забравиха за защитата. Това им изигра лоша шега след като Александър Нацков оформи крайното 5:3 в полза на Патриот, които остават в борбата за титлата.

„Амигосите“ докосват Топ 6 след голов трилър с Бенковски

В старо дерби Бенковски Сити и Сбогом Гринго излязоха един срещу в директен мач за място в Топ 6. Двата отбора винаги са играли вълнуващи мачове, а победителят винаги е неясен. Този път първи в мача удариха „амигосите“, които дръпнаха с 2:0 след попадения на Димитър Пенев и Симо Димитров. Илиан Тодоров обаче върна своите в мача с гол в 14-ата минута. Сбогом Гринго обаче усещаше, че съперникът им игра колебливо и се възползваха. Отново Пенев и Влади Кавалски направиха 4:1 до 18-ата минута. „Революционерите“ обаче показаха зъби и Алекс Брейчев и Илиан Тодоров върнаха интригата в мача с пълна сила. Втората част обаче започна с много силна игра на „амигосите“. Днес всичко им се получаваше и те успяха да вкарат цели 6 безответни гола. Три от тях бяха дело на Георги Трайков, два на Ники Цакманов и един на Пенев. „Амигосите“ дръпнаха ръчната и това позволи на Бенковски да покаже силата си в атака. Тимът вкара цели три гола за три минути. Два от тях на Тодоров и един на Мартин Михайлов. Време за повече обаче нямаше и така този голов трилър завърши с успех на Сбогом Гринго – 10:6.

Леки и сигурни три точки за Акулите

АФК Акулите не искаха и да се сещаш за издънка срещу Titanite Old Stars в 24-я кръг от SPL1. Дали обаче щяхме да станем свидетели на сензация? Мачът стартира с гол на Роберт Чрагян от „небесно-сините“. Но това не уплаши Акулите. Още до почивката те решиха мача чрез попадения на Здравко Росенов (3), Миро Трендафилов, Цвети Попов и автогол на Деян Керкенезов. През втората част попадения за Акулите вкараха отново Росенов (2), Жеко Мишонов и Цвети Попов. Тимът си взима сигурните 3 точки, докато Titanite са играли и по-силни мачове.