spl1обзор23

ОБЗОР 23 Кръг

Готинягите укротиха Лисиците

В може би най-любопитния мач от 23-я кръг в SPL Лисиците излязоха с много хъс срещу лидера Готинягите. „Готините“ обаче бяха фаворит дори без голямата си звезда в нападение Павел Матеев, който караше неуспешни проби в Чехия. Но объркването в редиците на „готините“ даде възможност на Лисиците да вземат ранен аванс. Георги Николов бе точен в 5-ата минута, но Михаил Марков изравни бързо в 6-ата. Последваха нови силни минути за Лисиците и Ники Николов поведе своите напред в резултата. Летящият с топка в крака Бисер Вричев обаче изравни резултата в 23-ата минута. А точни преди полувреме Ники Николов се превърна от герой в антигерой след като нелепо простреля собствения си вратар Иван Узунов. През второто полувреме Лисиците постепенно започнаха да нападат по-масирано, за да изравнят. Това отвори пространства за бързия Михаил Марков, който направи 4:2 в 35-ата минута. Все пак Лисиците имаха надежди след гол на Жоро Николов 45-ата минута. Те обаче бързо бяха охладени от Бисер Вричев, който сложи точка на спора малко след това. Готинягите продължават с курс към титлата, докато за Лисиците целта ще бъде място в Топ 6 или защита на спечелената Малка купа от миналия сезон.

Патриот занули Бенковски

Бенковски Сити се изправи с много кадрови проблеми срещу Патриот в 23-я кръг от SPL1. Момчетата на Явор Михайлов обаче се нуждаеха от победата, за да подсигурят мястото си в Топ 6. Патриот пък не се бе отказал от битката за титлата, а и трите точки бяха нужни и поне за място сред медалистите. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, но Патриот се възползва от своите шансове и вкара два гола чрез Рали Яни Маринов и Антонио Тенев. Бенковски също имаше своите положения, но стражът на „белите“ Валентин Димитров бе непробиваем. През втората част пък умората си каза думата и Бенковски рухна. Тимът бе без смяна и силите на момчетата не стигнаха да се противопоставят. Вместо това Светослав Савов – Чочо изригна с 4 гола, а Марио Захаринов добави един за крайното 7:0 в полза на Патриот. Втори пореден мач пък „белите“ и по специално Вальо Димитров не допускат гол.

Huawei тресна „чековете“

Q-check и Huawei кръстосаха шпаги в 23-я кръг от SPL1 в битка за по-челно класиране и може би място в Топ 6. Двата тима бяха направили хубав мач през есента, който „чековете“ бяха спечелили с 6:1, но сега „мобилните“ бяха готови за реванш. Те показаха това още в началните минути, когато Христо Кацаров откри за „белите“. Q-check обаче не смяташе да остане нещата така и Веселин Веселинов изравни в 8-ата минута. Двубоят продължи да бъде равностоен и изключително приятен за гледане. Huawei обаче взе ключов аванс малко преди почивката. Тогава Дойчин Ташев вкара за 2:1 и смути „чековете“. След почивката тимът воден от Ники Калчев се опита да отговори и организира няколко много опасни атаки към противниковата врата. Но стражът Христо Керемдчиев за пореден път бе на своето място и отново „заключи“ вратата си с няколко ключа. Постепенно „чековете“ като че ли се отчайваха от неуспешните си опити да изравнят и най-лошото за тях стана реалност. Владимир Ангелов вкара трети гол в 47-ата минута и реши мача. До края време за блясък имаше и мениджъра Влади Робев, който с хубав индивидуален пробив направи 4:1 в полза на Huawei. Така „мобилните“ взимат нови три точки и продължават със силните си изяви.

„Гръцките богове“ не срещнаха проблеми с „миньорите“

В един от обещаващите мачове от 23-я кръг в SPL1 АФК Чуковете се изправиха срещу Олимп. Двата тима чакаха Великденските празници, за да вземат глътка въздух, но преди това трябваше да влязат в люта битка за трите точки. В началните минути мачът беше равностоен, като никой не успяваше да вземе превес. Но във втората половина на първата част „гръцките богове“ нанесоха няколко светкавични удара по „миньорите“. Христо Христов, Любен Шуклев и Митко Митев набързо избухнаха и резултатът, ей така, от нищото стана 3:0. При този резултат двата тима се оттеглиха за глътка вода и въздух. Но Чуковете, колкото и да се мъчеха, нямаха отговор на силната игра на Олимп и бързите им атаки. Запазена марка на Митко Митев – бомба от фаул направи 4:0 в 29-ата минута и нещата за Чуковете изглеждаха все по-тежки. Все пак Дани Васев и компания се славят с характер и Радо Енев успя да върне „миньорите“ в играта. Но върхът на Олимп бе много далеч. Времето минаваше, а Олимп продължаваше да играе солидно. „Атомната мравка“ Иван Комитов реализира хладнокръвно в 41-ата минута за 5:1 и това сякаш реши мача. Четири минути след това Христо Христов вкара още един гол за 6:1. „Миньорите“ все пак се разписаха почетно в края на мача чрез Димитър Михайлов, но това само фиксира крайното 6:2 за Олимп. „Гръцките богове“ остават в битката за титлата, докато Чуковете за момента остават извън Топ 6.

Гринго си поигра с огъня, но победи Titanite

Сбогом Гринго очакваше лесни три точки и връщане на самочувствието след загубата от Патриот, срещу Titanite Old Stars. Двубоят бе от 23-я кръг в SPL1 в съботния следобед на „Царско село“. В тима на „амигосите“ след едногодишно отсъствие заради контузия се завърна асът в атаката Ромил Попов. Именно той откри за „зелените“ още в 4-ата минута. Titanite Old Stars обаче се бяха леко подмладили и това изненада „амигосите“. Роберт Чрагян успя да разпечата завърналия се на вратата Христо Цонев в 8-ата минута. Малко след това обаче Цецо Кръстев изпрати задължаващ пас към Димитър Пенев от корнер и резултата стана 2:1. „Небесно-сините“ обаче продължиха със солидната си игра и отново успяха да изравнят. В прегръдките на своите съотборници попадна Мартин Димитров в 12-ата минута. До края на полувремето головите положения бяха малко, а темпото на игра доста бавно. Логично двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 2:2. След подновяването на играта Сбогом Гринго се опита да натисне и успя, но до гол не се стигаше. Titanite Old Stars пък залагаха на контраатаки, които бяха доста опасни за противника и само добрите намеси на Котката спасиха тима от резил. Все пак логичното се случи в 43-ата минута, когато Ники Цакманов се пусна по лявото крило и хубав шут-боц препарира направилия силен мач Румен Маринов. Сбогом Гринго печели мача, но въпросителните преди тима остават.