spl1обзор20

ОБЗОР 20 Кръг

Huawei спря Патриот в голов трилър с 6:6

Патриот и Huawei бе един от любопитните мачове в 21-я кръг в SPL1. „Патриотите“ изживяваха страхотни седмици и се доближиха максимално до челото. Днес те искаха да продължат силното си представяне срещу Huawei. „Мобилните“ също показват израстване от началото на 2019 година и вече затрудняваха всеки тим. Срещата предвещаваше драма, но дали някой е очаквал чак такъв трилър? Още в началото Мартин Попов – Кмета откри за Huawei в 3-ата минута с хладнокръвно изпълнение, но Антонио Тенев възстанови равенството в 11-ата минута. Равностойната игра на терена радваше публиката, а головите атаки не спираха. При една от тях Владимир Ангелов отново даде аванс на „мобилните“, но Патриот натисна и отново изравни чрез Станислав Воденичарски. Той напредна в 17-ата минута, мина защитник и стреля неспасяемо в скобата зад вратаря Захари Ангелов. Тепърва обаче нещата щяха да стават горещи. Кмета даде нов аванс на Huawei, но Патриот нанесе ключови удари в края на полувремето. Юношата на Славия и Тотнъм Рали Яни Маринов изравни за трети път, а Тенев точно преди почивката даде аванс на Патриот за първи път в мача. Така дойде и почивката. След нея Huawei показа характер и изравни отново чрез Попов в 30-ата минута. Само две по-късно отново той изведе Huawei напред в резултата. А след това Ангелов направи 6:4 в полза на „мобилните“. Този удар разклати самочувствие на Патриот, но не за дълго. Александър Нацков намали резултата, а Маринов успя да изравни в 42-ата минута. До края сили на останаха и на двата тима да стигнат до ключовите три точки и резултатът остана равен – 6:6 в голов трилър.

Олимп обърна Q-check

В неделния следобед Q-check щеше да се хвърли да покорява Олимп, търсейки място в Топ 6. „Гръцките богове“ щяха да искат победата, за да останат в подножието на върха в таблицата. При всички случаи мачът щеше да е интересен. Трафик забави пък защитата на Олимп и тимът трябваше да импровизира. Но малко или много това даде отражение и „чековете“ влязоха по-добре в мача. И закономерно първи откриха резултата. Това стана в 15-ата минута чрез Валентин Веселинов. Все пак Митко Митев и Емил Митов се появиха на бял кон, за да заздравят нещата за Олимп. И наистина, тимът започна да играе по-организирано. И дори нанесе два удара още до почивката. Единият бе дело на Митов – Армееца, който нацели добре топката за 1:1 в 23-ата минута. А другият – на мениджъра Иван Комитов. „Атомната мравка“ светкавично се освободи след пак на Митко Митев минута преди почивката и с безпощаден удар направи 2:1 за „гръцките богове“. След подновяването на играта двата тима повече мачкаха топката, отколкото да си я подават. Темпото бе слабо, а Олимп се бе прибрал. Q-check опита някои интересни неща в атака, но днес нещата не вървяха. За капак, след изпълнение на тъч топката се отклони нелепо във вратаря Захаринов и влетя в мрежата на „чековете“ за 3:1 в полза на Олимп. До края не се случи нищо интересно, а „гръцките богове“ си прибраха трите точки. Поуките ще остават за Q-check.

Жоро Николов зарина „миньорите“

В мач с голямо значение Готинягите се изправиха срещу Чуковете в 20-я кръг от SPL1. „Готините“ бяха без мениджъра си Павел Матеев, който изтърпяваше наказание, но въпреки това искаха победата, която щеше да ги остави в челна позиция за титлата в лигата. От началото на годината Чуковете падаха стремглаво в таблицата и някакси искаха да спрат това. Но нямаше да е лесно, тъй като Михаил Марков откри за „сините“ още в 10-ата минута. Докато се опомнят, „миньорите“ изоставаха вече с два гола. Виртуозът с топка в крака Жоро Николов ги прониза четири минути по-късно. „Десетката“ на Готинягите продължи на тероризира „мините“ на Даниел Васев и компания с нов гол в 19-ата минута. Готинягите понамалиха темпото, виждайки че съперникът им се мъчи през тази първа част. Но второто полувреме стартира с ново точно изпълнение от Николов, който заби своя хеттрик. Все пак Чуковете се опитаха да покажат зъби и започнаха да организират по-умело атаките си. Днес обаче те нямаха ден да преодолеят стража Страцимир Стайков. Дори, викнатият на пожар Денислав Младенов нямаше отговор на солидната защита в „синьо“. Така Готинягите взимат още една победа по пътя към върха. Чуковете допускат нова загуба, но тимът няма да се предаде и ще търси успеха в следващия си мач.

Акулите схрускаха Бенковски

В мач чакан с голямо нетърпение Бенковски Сити се изправи срещу Акулите. „Революционерите“ показват страхотни игри от началото на година и надиграха доста от опонентите си. Класата на тима бе скочила високо, но днес тимът трябваше да се оправя без звездата си Неделиян Костадинов. От друга страна Акулите бяха забуксували в последно време и допуснаха някои изненадващи резултати. Нещата не отиваха на добре за тях и в началото на мача, когато Бирджан Стефанов откри в 4-ата минута. Но постепенно „сините“ намериха своя ритъм. Марио Сотиров успя да изравни в 14-ата минута, а Радомир Иванов направи обрата пълен в 18-ата минута. До края на полувремето имаше време и за Светлин Маджаров да направи 3:1. След подновяването на играта завърналият след дълго отсъствие Здравко Росенов вкара гол за 4:1, но бързо Барджан Стефанов върна своите в мача. Акулите се дръпнаха малко по-назад, а „революционерите“ минаха в офанзива за превземане. Но те нямаха шанса да го сторят, за да върнат интригата в мача. Вместо това Радо Иванов реши нещата с гол в 40-ата минута, а Маджаров оформи крайното 6:2 пет по-късно. Така Акулите взимат важни три точки, които ги оставят в челото. Бенковски допуска загуба, но няма от какво да се срамува.

Сбогом Гринго счупи каръка с Лисиците

В мач с история в SPL Сбогом Гринго се изправи срещу Лисиците в търсене на първата си победа над този съперник. До момента момчетата на Момчил Узунов бяха спечелили и четирите мача между тези съперници. Това определено им даваше самочувствие преди двубоя. Освен това, тимът бе спечелил срещу лидера Акулите и искаше да продължи положителната тенденция. От своя страна „амигосите“ се намираха в добро състояние и показваха силни игри напоследък. Това се потвърди в 9-ата минута, когато Георги Трайков откри за „зелените“. Последваха силни минути за Лисиците, но стражът Христо Милев бе на мястото си и спаси всичко. Междувременно Цецо Кръстев избухна с втори гол минута преди почивката. След нея Лисиците бяха хаотични в опитите си да обърнат мача. Гринго играeше умно без излишни рискове. И това даде успех след като Трайков оформи своя хеттрик с попадения в 40-ата и 45-ата минути. Така „амигосите“ постигат нова победа, която им отваря врати към Топ 6. Лисиците пък трябва да треперят за мястото си там.

БСЖ се развихри срещу Titanite Old Stars

БСЖ излезе за задължителни три точки срещу отбора на народа – Titanite Old Stars. Момчетата на Ники Николов нямаха друг избор освен успеха, който щеше да ги приближи до Топ 6. Мениджърът на тима Ники Николов бе контузен и пропусна мача, но това не смути играчи в червено, които още през първото полувреме решиха нещата. Тимът поведе с 6:0, като точни бяха Петко Петков на три пъти, Ефтим Ефтимов, Момчил Димитров и Валентин Мелниклийски. След почивката БСЖ продължи да атакува и още два гола добави Петко Петков, а по един път се разписаха Сергей Петков и Ефтим Ефтимов. Titanite Old Stars обаче са марков отбор, който нееднократно е показал, че не се предава каквото и да става на терена и какъвто и да е резултата. Тимът намери вътрешни сили в себе си и върна един гол дело на Румен Маринов. Така БСЖ спечели с 10:1 мача и си взе трите точки. Но „небесно-сините“ отново доказаха, че я могат тази игра. В тима трябва да вярват, че по-доброто предстои.