spl1обзор21

ОБЗОР 21 Кръг

Блестящ Керемдчиев разплака Готинягите

Готинягите се изправиха срещу набралия последно време висока скорост тим на Huawei в търсене на три точки в битката за титлата в SPL1. Мачът обаче не стартира добре за Павел Матеев и компания след Мартин Попов – Кмета откри в 6-ата минута. Постепенно тимът на Готинягите се окопити и изравни чрез маестрото Георги Николов в 14-ата минута. Но до почивката „мобилните“ нанесоха нови два удара, които изобщо не бяха случайни, а плод на силната им игра. Точни бяха Владимир Ангелов и Владислав Робев. Но минута по-късно Павел Матеев като хиена изчака правилния момента, за да нанесе удар, който магически мина през защитниците на Huawei за 2:3. След почивката Готинягите се хвърлиха в неспирни атаки, за да обърнат мача. Те обаче не бяха питали вратаря на Huawei Христо Керемдчиев, който тази вечер бе повече от блестящ. Стражът успя да спаси и невъзможното, за да остави своите напред в резултата. За капак Жоро Николов изпорти и дузпа след 40-ата минута. Отчаянието в състава на Готинягите си лечеше много. Нещастието им тази вечер продължи и в 43-ата минута, когато Здравко Крумов си отбеляза автогол, а в последната минута Павел Тодоров оформи крайното 5:2 за Huawei.

БСЖ взе скалпа на Бенковски

Неделната вечер предостави любопитен сблъсък от 21-я кръг в SPL1. На терените на „Царско село“ един срещу друг се изправиха солидните отбори на БСЖ и Бенковски Сити. Двата тима показваха много силен футбол от началото на календарната година и определено имаха аргументите за победата тази вечер. Мачът стартира равностойно, като и двата отбора трудно намираха път през стабилните защити на противника. Постепенно обаче БСЖ наложи своята воля и Момчил Димитров успя да открие резултата в 21-ата минута. Така завърши и полувремето. Картинката през втората част не се промени. Двата тима се надлъгваха, но без успех. Така бе до 38-ата минута, когато далечен удар на Кристиян Петков свари неподготвена защитата на БСЖ и резултатът бе изравнен. „Парижани“ обаче не рухнаха, а напротив – тимът заигра по-мотивирано и потърси трите точки. И успя да ги постигне. „Виновници“ за това бяха Ефтим Ефтимов в 43-ата и Валентин Мелниклийски в 47-ата минути. Така БСЖ взима нови ключови точки в борбата за първата шестица. Там обаче е и Бенковски.

Убийствен хикс между Олимп и Патриот

Едно от дербитата на 21-я кръг в SPL1 противопостави третия срещу четвъртия в класирането Патриот срещу Олимп. Двата тима бяха с равни точки, но „белите“ имаха и мач по-малко. Все пак изходът от този мач бе ключов, както за двата тима, така и за отборите в челото – Готинягите и Акулите, които бяха на близко разстояние. През есента Олимп бе спечелил мача с 4:3, но сега Патриот търсеше своя реванш. И започна по-добре в търсенето му. Антонио Тенев откри за тима в 11-ата минута след образцова атака. Патриотите определено бяха по-добри през тази първа част и можеха да вкарат още голове, но нападателите на тима направиха и доста пропуски. Все пак в края на полувремето Димитър Димитров направи 2:0. След почивката Олимп трябваше да се мобилизира и тимът успя да намали чрез Митко Митев от дузпа в 31-ата минута. Патриот продължи да атакува опасно, но пропуските на тима ставаха все повече. И накрая Олимп изравни след бомбен шут на Митев за 2:2. Всичко това стана в 40-ата. До края и двата отбора потърсиха победата, но за тяхно съжаление не я намериха. Така те си разделят по една точка, което със сигурност не беше в плановете и на Патриот, и на Олимп.

„Амигосите“ се „чекнаха“ от петото място в SPL1

Сбогом Гринго искаше да затвърди силните си игри напоследък срещу коравия отбор на Q-check. В неделния следобед двата тима кръстосаха шпаги и мачът се очакваше с голям интерес. Битката започна по-добре за Гринго, които дръпнаха с два гола до 11-ата минута село на Георги Трайков и Цецо Кръстев. „Амигосите“ определено играеха добре през първата част и не допускаха много положения през Христо Милев – Звяра. В края на полувремето Трайков реализира още едно попадение за 3:0. След почивката Q-check коригира доста неща в играта и определено стана по-опасен в атака. Защитата на Гринго поддаде в 29-ата минута, когато Стоян Минчев разстреля Звяра след корнер. Но атаката на „амигосите“ продължи да работи добре и Дейвид Арабаджиев върна преднината на своите. Q-check все пак продължи с хубавите неща в атака и Мартин Константинов прехвърли защитата и вратаря на „амигосите“ за 2:4 в 32-ата минута. Но Сбогом Гринго стегна редиците и до края на мача не допусна повече изненади. Вместо това тимът успя да вкара още две попадения дело на Дейвид Арабаджиев и Цветан Кръстев. Така Сбогом Гринго се изкачи до петата позиция в класирането, което изпълни с увереност играчите в зелено.

Акулите си измъчиха в Колумбия

Отборът на Акулите искаше да се върне към добрите игри и най-вече към победите в SPL1. Но опонентът му Колумбия, въпреки че бе в дъното на класирането е доказал, че може да изненада всеки. Първото полувреме бе много равностойно като и двата тима имаха шансове за голове, но не успяха да ги реализират. Чак към края Акулите се събудиха от дълбокия си сън и Здравко Росенов и Миро Трендафилов нанесоха два тежки удара по колумбийците. Така завърши и първата част. След нея Акулите продължиха да диктуват събитията на терена, въпреки опитите на момчетата на Кристиян Кайнаров да вкарат. При една контра Алекс Тодоров реализира трети гол за Акулите и подсигури трите точки. До края Колумбия се опита да отговори и имаше шансовете поне за почетен гол, но днес нападателната мощ на тима просто не функционираше. Така Акулите се връщат върха след успех с 3:0, докато Колумбия трябва бързо да коригира нещата.

Чуковете си го изкараха на Titanite

Titanite Old Stars излязоха срещу Чуковете в опит да вземат трите точки. „Миньорите“ бяха в режим на свободно падане след като трупаха загуба след загуба и може би това бе моментът на „небесно-сините“ да блеснат. Но Чуковете бяха нахъсани да се върнат към най-добрите си дни и искаха не само да победят опонента си, а и да вкарат възможно най-много. И това и направиха след като още до почивката „миньорите“ водеха със 7:0. Сред голмайсторите попаднаха на два пъти Александър Симонов, Кристиян Янакиев и Тодор Панайотов, а един път се разписа манекена Дени Младенов. Головата фиеста продължи и след почивката с попадения на Симонов и Младенов. Titanite обаче нанесоха два удара по Чуковете чрез Чрагян и Стефанов. Радо Енев, Дани Васев на два пъти и Кристиян Янакиев обаче оформиха крайното 13:2 в полза на Чуковете. „Миньорите“ взеха глътка въздух след потресаващия втори полусезон, който правят, докато Titanite Old Stars отново могат да съжаляват, че не успяха да нанесат по-големи щети на ранения си съперник.