spl1обзор19

ОБЗОР 19 Кръг

Хитрите лисици оставиха Акулите без зъби

Лисиците се изправиха срещу лидера Акулите в люта битка от програмата на 19-я кръг в SPL1. Новите кожи на момчетата на Момчил Узунов бяха дали и криле на Лисиците, които газеха наред напоследък. Акулите пък все по-мудно плуваха в мътните води и потъваха надолу. Все още обаче някак си, те показваха перката на повърхността. Мачът стартира с превес на Лисиците и Кристиян Христов откри в 10-ата минута. Алекс Тодоров обаче върна своите в мача шест по-късно. Точно преди почивката Лисиците нанесоха тежък удар по „сините“. Гради Градев и Георги Николов нанизаха два гола, с което дадоха много солиден аванс на тима си. Добре, че дойде почивката, за да може Акулите да вземат въздух. Но след почивката нов харпун се заби в тялото на Акулите. Този път ги прониза Тони Тасков. Лисиците хитро се дръпнаха назад и почнаха да играят на контраатаки. Е, все пак това не се оказа много хитро и Светли Маджаров върна своите в битката с две попадения в 33-ата и 39-ата минути. Червената лампа светна за момчетата на Момчил Узунов и те зазидаха защитния си вал. Те удържаха атаките на Акулите до края и се поздравиха с победата.

Нов успех прати Готинягите на върха

Готинягите си изправиха срещу старите си познайници от Бенковски Сити. Мачът от 19-я кръг в SPL1 бе много важен и за двата тима. При успех Готинягите щяха да бъдат новия лидер в класирането. Победа за „революционерите“ щеше да означава нови три точки и тимът щеше да се приближи максимално до лидерите. Звездата на Бенковски Неделиян Костадинов обаче не бе разположение за тима, който започна срещата смутено. В резултат на това Бисер Вричев и Михаил Марков дадоха аванс от 2:0 на Готинягите. В 15-ата минута обаче дойде един от най-красивите моменти, не само в мача, но в цялото първенство. Стражът на „революционерите“ улови една топка и без да се бави с хирургическа точно я изрита към противниковата врата. Колегата му на вратата на „готините“ Страцимир Стайков бе направил две крачки напред, което бе достатъчно за кълбото да се оплете в мрежата на Готинягите. Попадението трябваше да даде кураж на Бенковски, но се случи точно обратното. Виртуозът Георги Николов направи 3:1 в 16-ата минута. Така завърши и първата част. През второто полувреме нещата бяха спокойни, като двата тима се изчакваха. Бенковски се опитаха да отвърнат на удара, но вместо това получиха нов гол – дело отново на Георги Николов. Това стана в 35-ата минута. Явор Михайлов обаче върна тима с мача с попадение в 40-ата минута. Но това бе всичко, което „революционерите“ показаха до края на мача. Те допуснаха нови четири гола. Герои бяха Жоро Николов и Михаил Марков на два пъти. Така Готинягите постигнаха успех, който ги изпрати на върха в таблицата.

„Чековете“ надвиха „миньорите“

В любопитен мач от 19-я кръг в SPL1 АФК Чуковете и Q-check се изправиха с битка с много въпросителни. Мачът през есента, който откри кампанията и за двата тима бе завършил 4:4 в спиращ дъха трилър. Сега нещата нямаше да са по-различни. Мачът стартира с надлъгване, а първият удар бе дело на Ивайло Георгиев. Той реализира в 7-ата минута от пряк свободен удар. Това даде увереност на Q-check, които бяха по-добрият отбор на терена. „Миньорите“ обаче се славят с непримиримият си дух и не допуснаха още изненади пред вратата си до почивката. След нея Чуковете се хвърлиха да обръщат мача и лидерът Дани Васев изравни в 29-ата минута. Q-check бяха леко смутени след изравняването и Чуковете имаха няколко възможности за пълен обрат. Този път обаче те пропуснаха. Постепенно момчетата на Ники Калчев си спомниха, че могат и да атакуват. И Калин Видински реализира победен гол за 2:1 в 36-ата минута. До края „миньорите“ се хвърлиха да изравняват, но и този път късметът не бе на тяхна страна.

Патриот с рутинен успех над Titanite Old Stars

Патриот се изправи срещу колоритния отбор на Titanite Old Stars в търсене на задължителни три точки. „Белите“ нямаха право на грешки, тъй като последваха своята цел, а именно място в Топ 3. Любимците на народа – Titanite Old Stars пък се бяха подсили и бяха нахъсани да спъват големите. Мачът обаче стартира добре за Патриот, като Рали Яни Маринов откри в 6-ата минута. „Небесно-сините“ обаче отвърнаха на удара и до 15-ата минута вече водеха в резултата. Точен на два пъти Емо Стефанов. Преднината бе крехка за Titanite Old Stars и те искаха да я задържат до почивката. За тяхно съжаление обаче това не се случи. Антонио Тенев и Светослав Савов обърнаха нещата с по гол и така Патриот поведе с 3:2. През втората част имаше само един отбор на терена и това бе Патриот. По два гола на Савов и Антонио Тенев и един на Марио Захаринов оформиха крайното 8:2 в полза на Патриот. Titanite Old Stars обаче отново очароваха и скоро противниците им могат да страдат, особено ако подценят съперника си.

Мъст за Сбогом Гринго в Колумбия

В мач превърнал се в дерби в последните години в SPL1 Сбогом Гринго посрещна ФК Колумбия с желание за мъст след нелепата загуба с 1:8 през есента. Нещата за „сините“ изглеждаха добре след като звездата Григор Петков се завърна на терена, а дебют на вратата направи известният рапър – Ивайло Иванов – Играта. Мачът стартира и добре за Колумбия и Мартин Зафиров откри за тима си след груба грешка в отбраната на „амигосите“. Те обаче постепенно изравниха играта и стигнаха до изравнителен гол. Той бе дело на Ники Цекманов след хладнокръвно изпълнение точно преди почивката. Положителната вълна от изравнителния гол съпътстваше Гринго и в началото на втората част. Тогава Владо Кавалски и Цецо Кръстев направиха обрата пълен – до 3:1. От тук до края „амигосите“ се прибраха да пазят аванси. И успяха, след невероятни изяви на своя мениджър Христов Милев – Звяра на вратата. Все пак Колумбия върна един гол – чрез Петър Димов, но това бе всичко, на което бе способен тима.

Олимп се измъкна срещу Huawei

Олимп е изправи с цялата си прелест пред Huawei в битка за трите точки в 19-я кръг от SPL1 на „Царско село“. „Гръцките богове“ отчаяно се нуждаеха от успех предвид слабите резултати напоследък. На другия полюс бяха „мобилните“, които показват значително израстване в последно време. И нещата за Huawei отново тръгнаха добре след като Владислав Робев реализира дузпа в 7-ата минута. Но до почивката Олимп стовари мощта си. Точни бяха Иван Комитов, Митко Митев, Деян Василев и резултатът стана 3:1. След почивката Huawei заигра по-организирано и Дойчин Ташев и Владимир Ангелов изравниха резултата – 3:3. Комитов и Василев обаче нанесоха нови два удара за „гръцките богове“, които почти донесоха успеха на тима. Почти, защото Данаил Романов не смяташе така и върна „мобилните“ в мача две минути преди края. Huawei се хвърли за точката, но вместо това Митко Митев оформи крайното 6:4 в полза на Олимп.

Патриотите превзеха Айфеловата кула

Патриот се изправи срещу БСЖ във втория си мач за уикенда. „Белите“ искаха да добавят нови три точки, а този път противникът им БСЖ бе по-сериозен. Патриот бе по-активният тим през първото полувреме и не допусна изненади в близост до своята врата. А междувременно Рали Яни Маринов, Антонио Тенев и Светослав Савов – Чочо дадоха класически аванс на тима. Чак в 25-ата минута БСЖ се сети, че може да вкарва и лидерът Сергей Петков върна един гол. След подновяването на играта „парижани“ бяха коренно различен отбор. Те започнаха да играят по-рационално и Момчил Димитров и Ефтим Ефтимов изравниха резултата – 3:3. Патриот обаче не смяташе да се предава и Савов върна преднината на отбора си в 40-ата минута. Но Айфеловата кула за „парижани“ все още не бе угаснала и Станислав Маринов отново изравни. В 48-ата минута Антонио Тенев донесе трите точки за Патриот в един спиращ дъха мач.