spl1обзор18

ОБЗОР 18 Кръг

Готините строшиха уискито на „амигосите“

В готин мач от 18-я кръг в SPL1 Готинягите се изправиха срещу Сбогом Гринго. Срещата бе с голям залог и за двата отбора. Готинягите водеха люта битка за титлата в първенството и не трябваше да си позволяват грешки стъпки. „Амигосите“ пък бяха жадни за успех след няколко неубедителни представяния в последно време. Срещата стартира равностойно с лек превес на „готините“, но постепенно и Сбогом Гринго започна на напипва своя ритъм. Трябва да се отбележи, че „амигосите“ бяха без смяна, тъй като седмият им играч „заключи от високо“ възможността да дойде в последния момент, заради непредвидени обстоятелства. Така нещата вървяха спокойно до 21-ата минута, когато мачът се отпуши с гол на Цецо Кръстев. Малко след това обаче Виден Радованов изравни с хубав плътен удар покрай слисания Христо Милев – Звяра. Мениджърът и лидер Павел Матеев пък бе на точното място в точното време минута пред почивката, за да обърне резултата в полза на „готините“. Но Кръстев, по известен като Дон Цеци, отново напомни за себе си и изравни преди съдийския сигнал за пауза. След почивката мачът продължи да върви гол за гол. Виден Радованов направи 3:2 в 28-ата минута, но Ники Бояджиев разстреля стража Стоян Пишев секунди след това за 3:3. „Амигосите“ взеха нещата в свои ръце в тези минути. Гринго взе солиден аванс след нови две бомби – на Камен Цветанов и Димитър Пенев. Така резултатът стана 5:3 в тяхна полза. Готинягите обаче нямаше да се предадат и Павел Матеев намали в 34-ата минута. „Амигосите“ опитаха да намалят темпото и да запазят преднината си, но „готините“ имаха свежест и натискът им се усилваше с всяка изминала минута. И логичното се случи след 44 минути игра, когато Здравко Крумов прониза Звяра от воле за 5:5. Сбогом Гринго бяха объркани, а Готинягите окрилени като от енергийна напитка, която върви с уиски. Те се възползваха от тази ситуация на терена и Павел Матеев донесе победата в 48-ата минута, след като остана непокрит в наказателното поле на „амигосите“. Така Готинягите печелят ключови три точки в битката за върха. Поуките и сухото гърло обаче ще останат за „амигосите“.

Акулите с триумф след голова фиеста

АФК Акулите и АФК Чуковете бе един от любопитните мачове в мартенската неделна вечер на „Царско село“. Предпоставка за това бе срещата между двата отбора през есента, когато „миньорите“ нанесоха единствената загуба на „хищниците“. Сега, нещата бяха по-различни, но си личеше, че и двата отбора не бяха в най-доброто си състояние. Въпреки това, шоуто бе гарантирано. Акулите бързо дръпнаха в резултата с попадения на обичайните заподозрени – Цвети Попов, Миро Трендафилов и Сашо Тодоров. Всичко това стана до 15-ата минута. Но Трендафилов реши да направи нещата по-интересни и си плесна автогол в 18-ата минута. Вальо Дремижев обаче реализира за 4:1 с маркова тупалка. В последната минута пък Дани Васев намали резултата и даде надежди на тима за втората част. Отново Васев вкара и след началото на полувремето, нагорещявайки нещата. Нова бомба на Дремижев обаче върна аванса на Акулите. Чуковете отново показа непримирим дух, въпреки проблеми в последно време. Митко Михайлов изпълни точно дузпа, а Дани Васев оформи своя хеттрик и като от нищото резултата стана 5:5. Акулите обаче реагираха като боцнати с харпун и Цвети Попов, Миро Трендафилов и Сашо Тодоров се изредиха да опънат по още един път мрежата на „миньорите“. До края Чуковете не се предадоха и Митко Михайлов вкара, но време за повече не остана. Така Акулите взимат реванш за загубата през есента и крачат гордо към титлата. Чуковете пък трябва бързо да решават проблемите, защото следващия мач чука на вратата в мините им.

БСЖ заби знаме на Олимп

Едно от дербитата на 18-я кръг в SPL1 противопостави играещият все по-силно БСЖ и претендента за титлата в лигата Олимп. Мачът в неделния следобед на „Царско село“ със сигурност будеше много интерес у зрителите. БСЖ бе спечелил първата среща с 5:4, но сега „гръцките богове“ искаха реванш. И те започнаха по-настойчиво мача. Новото попълнение Емил Митов – Армееца откри резултата в 5-ата минута с красиво изпълнение, а Росен Колев удвои само две минутки след това. БСЖ не се уплаши от ранните светкавици на Олимп и взе контрол над мача. Петко Петков намали резултата в 15-ата минута, а малко след това голмайсторът на тима Ефтим Ефтимов изравни. Така двата отбора се оттеглиха за указания и разбори при 2:2. Мачът бе отворен и всеки можеше да го спечели. Втората част стартира равностойно. Ключов обаче се оказа гола на Момчил Димитров в 34-ата минута. Попадение сякаш вдъхна допълнителни сили на БСЖ и обърка тотално Олимп, който чак до края на мача не можеха да намерят играта си. Междувременно Петко Петков вкара два гола, а Ефтимов още един, за да могат „червените“ да се поздравят с важна победа. Олимп пък изостана от битката за титлата, но със сигурност войната не е загуба за тях.

Патриот щракна с пръсти за 3:2 над Q-check

В едно съперничество с история Патриот се изправи срещу Q-check в 18-я кръг от SPL1. Това бе четвърти официален мач между двата тима, като предимството бе за „белите“ – 2:1 победи. Но винаги мачовете между тези тимове са драматични и изпълнени с обрати. Така бе и сега. Валентин Веселинов вкара единствения гол през първата част. Той дойде още във втората минута след безпощаден удар. Патриотите не играха добре през първото полувреме и създадоха доста малко, за да има претенции тима да не изостава в резултата. През втората част обаче нещата бяха по-различни. Мениджърът Марио Захаринов поведе своите с изравнителен гол в 32-ата минута. А ексцентричният Светослав Савов – Чочо направи обрата пълен в 40-ата минута. Q-check обаче не смяташе да се предава и винаги усмихнатия Ники Калчев отново изравни. Това стана в 48-ата минута. За да бъде драмата пълна Димитър Димитров донесе победата на Патриот в 49-ата минута. Така „белите“ взимат нови три точки и вече дишат във врата на лидерите. „Чековете“ остават в средата на класирането, като редуват силни със слаби игри.

Huawei и Лисиците с епично реми

Съботният следобед на „Царско село“ предложи много емоции в SPL1. Един срещу друг се изправиха Huawei и Лисиците. „Мобилните“ надградиха в играта си в последните мачове и сега искаха да затвърдят възхода. Лисиците продължават да лъкатушат нагоре-надолу из класирането, като тимът все още може би е най-непредвидимият. Срещата стартира с превъзходство на Huawei. Те шокираха своя съперник като до 14-ата минута дръпнаха с 3:0. Точен на два пъти ме Мартин Попов, а едно попадение добави Данаил Романов. Лисиците обаче тепърва предстоеше да се разиграят. Още до почивката, тимът на Момчил Узунов върна интригата в мача. Точни за 2:3 бяха Емил Бенев и Кристиян Христов. Подобно на първата част и в началото на второто инициативата имаше тимът на Huawei. Мартин Попов заби своя хеттрик в 34-ата минута, а 4 по-късно отново Романов вкара. Така „мобилните“ постигнаха комфортен аванс. Те обаче се прибраха да пазят резултата, а хитрите лисици само това и чакаха. Кристиян Христов наниза два гола за минута, като първият бе от дузпа. Лисиците успяха и да се спасят от загуба след гол бижу на Радо Манолов минута преди края. Така Huawei изпусна победата, но може да бъде горд от представянето си. Лисиците също могат да съжаляват, тъй като проспаха голяма част от мача.

Данаилов и Костадинов с рецитал срещу Titanite

Бенковски Сити излезе за задължителни три точки срещу Titanite Old Stars. Преди мача „революционерите“ бяха фаворит, но „отборът на народа“ винаги може да влезе в ролята на препъни камък. За да не допускат това, момчетата на Илиан Тодоров и Явор Михайлов бяха решени да си опекат вечерята от рано. Главен готвач стана Николай Данаилов, който вкара на два пъти в 5-ата и 6-ата минути. Антонио Георгиев – Бънди пък му посоли за 3:0 в 16-ата минута. Но Titanite Old Stars отново доказаха, че са пълни с изненади. Те се опитаха да развалят апетита на Бенковски като Вельо Савов и Асен Русев върнаха две попадения преди почивката. Така „революционерите“ трябваше да включат на скорост през втората част. Те го сториха чрез Ники Данаилов минута след почивката. Неделиян Костадинов съвсем успокои своите в 35-ата минута. Но „отборът на народа“ нямаше как да се предаде. Емо Стефанов върна още един гол и даде надежда на тима си. Но мъждукащата светлинка угасна бързо за Titanite Old Stars. Докато се опомнят Неделиян Костадиов вкара на три пъти, а Ники Данаилов вкара още един гол. Все пак „небесно-сините“ показаха, че могат вкарват още. Вельо Савов и Асен Русев оформиха крайното 5:9.