spl1обзор17

ОБЗОР 17 Кръг

„Чековете“ надхитриха Лисиците

В ранния приятен съботен следобед в пореден сблъсък от 17-я кръг в SPL1 един срещу се изправиха Q-check и ребрандирания тим на Лисиците. Срещата щеше да даде отговор на въпрос в криза ли са „чековете“ и ще успеят ли Момчил Христов и компания да се доближат още повече до лидерите в таблицата. Мачът почна с леко дебнене от двата тима. Въпреки че те вече изиграха две срещи през сезона. Лисиците спечелиха с убедителното 7:0 през есента, а преди по-малко от два месеца двата тима се изправиха и за Купата на SPL, където победата отново дойде за тима Момчил Узунов с 2:1. Сега нещата бяха подобни. Лисиците хитро държаха повече топката и това им се отблагодари. Радо Манолов откри резултата в 12-ата минута, хвърляйки в екстаз всички в тима си. Постепенно обаче Q-check изравни играта и логичното се случи – новата перла в селекцията на „чековете“ Георги Добрев доказа, че вече се аклиматизира след като дойде след Нова година в тима, като изравни. Пасът бе на Владо Иванов, който мъдро му пусна в коридор от фаул. Равенството обаче не се запази дълго след като Лисиците поведоха за втори път – сега чрез Велизарий Бабански, който умело засече пас на бързоногия Тони Тасков. При 2:1 завърши и първото полувреме. Подобно на мача за Купата, Лисиците искаха победата, а резултатът упорито си вървеше същия. Но Ивайло Преславски бе на друго мнение. Той попадна в прегръдките на своите авери в 38-ата минута. Шокът за Лисиците не бе малък и оказа влияние върху играта на тима, която стана повече от разсеяна. На обратния полюс бяха „чековете“. Те усетиха, че това е техният момент и го сграбчиха здраво, чрез Жоро Добрев, който реализира втория си гол в мача и донесе трите точки за Q-check. Победа, която момчетата на Ники Калчев със сигурност ще помнят дълго. Този път Лисиците нетипично за тях бяха надхитрени, но ще видим какво ще извадят от ръкава Момчил Узунов и компания в следващия мач.

Олимп остана на косъм от гръмка победа над Акулите

В ранната неделна вечер почитателите на лигата бяха готови за голяма битка в SPL1. Олимп се изправяше срещу Акулите в опит да скъси разликата с тях на върха в класирането. Мачът предвещаваше да е голямо дерби с много емоция и заряд. Такъв бе и първият сблъсък помежду им, когато Акулите излязоха победители с 4:3 след много обрати и драма. Сега нещата не бяха по-различни и двата тима се вкопчиха един в друг рано-рано. В 9-ата минута се чу грохот от планината след като мениджърът Иван Комитов прониза вратаря Иван Симеонов със страхотно хладнокръвие и прецизен пас на завърналия се след изгнание Мето Йорданов. Попадение вдъхна още сили на „гръцките богове“, които се хвърляха за всяка топка за последно. Акулите обаче не са даваха така лесно и показаха, че зъбите им са доста остри. Това доведе да някои искри в мача. Неусетно първото полувреме се изниза и Олимп се оттегли заслужено на почивка. През втората част постепенно Акулите изравниха играта и дори имаха леко превъзходство. Това изнерви „гръцките богове“ и един от тях Христо Христов отиде по-рано под душовете. Червеният картон наклони изцяло везните в полза на „хищниците“. Това обаче не стресна Олимп, които храбро бранеха своята врата и крехката си преднина. Усилията на Митко Митев и компания в защита за малко да се увенчаят с пълен успех. В 49-ата минута Димитър Стойчев добута една топка във вратата на Олимп и изравни резултата. Така този спиращ дъха сблъсък завърши 1:1, оставяйки борбата за титлата в SPL1 напълно отворена.

Гринго „озверя“ в мините на Чуковете

В едно от най-старите дербита в лигата Сбогом Гринго и АФК Чуковете се изправиха един срещу друг. Битката за трите точки обещаваше да е ожесточена, предвид слабите резултати и сривът в класирането и на двата тима. В тима на „амигосите“ се завърнаха доста фигури, които определено липсваха в последните седмици. Чуковете пък продължават да имат сериозни кадрови проблеми, което неминуемо даде отражение върху мача. Сбогом Гринго успя да натисне от рано и Георги Трайков откри за „амигосите“ с безпощаден удар в 10-ата минута. Чуковете се опитаха да натиснат и създадоха някои положения, които бяха спасени с вещина от Христо Милев – Звяра. Все пак статуквото бе възстановено от Димитър Михайлов в 16-ата минута. При попадение останаха съмнения дали топката е минала голлинията, но реферът Ники Кънчев бе категоричен. При 1:1 завърши и първото полувреме. Втората част обаче стартира с мощен натиск на Сбогом Гринго. Неизбежното се случи в 28-ата минута, когато Цецо Кръстев направи 2:1. Малко по-късно плевенският магьосник реализира и за 3:1, давайки сериозна преднина на „амигосите“. Завръщащият се след контузия Радо Събев също попадна на таблото с голмайсторите. Той се отпуши в 38-ата минута. Малко след като Димитър Михайлов намери страхотно топката и препарира Звяра с гол бижу. Това стана в 42-ата минута, а само 60 секунди по-късно Цецо Кръстев оформи своя хеттрик също по много красив начин като реализира с воля от много малък ъгъл. До края на мача имаше време и Ники Бояджиев да се запише сред голмайсторите. Така Сбогом Гринго взима ключови три точки, за да изплува от дъното. Затъването на Чуковете пък продължава с пълна сила.

„Революционерите“ превзеха Колумбия

Набиращият все по-висока скорост тим на Бенковски Сити прие съперника си от ФК Колумбия в любопитен мач от 17-я кръг в SPL1. „Революционерите“ бяха без сменя, което щеше да ги затрудни, но за колумбийците липсваше голямата звезда и голмайстор в първенството Григор Петков. Срещата започна добре за Бенковски, които откриха още в 3-ата минута. Тогава Георги Мирославов си отбеляза нелеп автогол. Последваха няколко равностойни минути, а в 8-ата минута брат му Миро Мирославов го отсрами с изтребител скобата за 1:1. Бенковски обаче бързо си върна лидерството чрез Илиян Тодоров малко след това. Малшансът продължи да сполетява Колумбия и този път Миро Мирославов порази собствената си врата в опит да пресече прострелно подаване. Това сякаш пречупи за момент момчетата в синьо и Неделиян Костадинов бързо направи разлика от 4:1, а Тодоров в 20-ата минута продължи да намира мрежата на Веско Иванов в 20-ата минута. Георги Мирославов върна един гол преди почивката. Така имаше надежда Колумбия да върне позициите си през второто полувреме. Но Тодоров не се спря и забоде хеттрик. Жоро Мирославов обаче пак му отговори – 6:3. След голът му, брат му Миро се изпусна нервите и получи червен картон, като това значително утежни задачата на Колумбия да върне в мача. До края Бенковски не изтърва питомното и Костадинов и на два пъти Ники Данаилов реализираха за тима. Колумбия обаче не се предаде и Жоро Мирославов успя да вкара още два гола. Това обаче бе крайно недостатъчно. Така крайният резултат бе 9:5 за Бенковски. Тимът продължава да прескача стъпала към върха със страшна скорост, докато Колумбия остава в незавидна за тима позиция.

Новият модел Huawei продължава да бие

В интересен мач от програмата на 17-я кръг в SPL1 се изправиха тимовете на Huawei и Titanite Old Stars. „Мобилните“ бяха на гребена на вълната след успеха над Сбогом Гринго миналата седмица и сега щяха да направят всичко по силите си да затвърдят възходящата линия на новия си модел на отбора. Titanite пък щяха да се опитат както винаги да се препъни камък. Мачът все пак стартира с превъзходство за Huawei и лидерът Влади Робев зарадва публиката на тима си гол в 3-ата минута. Това даде спокойствие на тима, но в същото време си личеше, че „мобилните“ искат да си решат мача рано, за да не треперят. А хищникът Юри Найденов, който на няколко пъти изрева за нахъсване и радост на феновете, и подопечните му, само това и чакаха. В 6-ата минута младата надежда на „отбора на народа“ Емо Стефанов достави прекрасна топка от корнер, която попадна на главата на новото попълнение Вельо Иванов. Нисичкият нападател я насочи неспасяемо във вратата на Христо Керемдчиев за 1:1. Това даде сили на Titanite Old Stars, който започнаха да създават положение след положение, но малшанс и намесите на стража на Huawei лишиха тима от втори гол. Междувременно Huawei също правеше атаки опитвайки се да си върне преднината. И това стана в 12-ата минута, когато Дойчин Ташев реализира. Така завърши и полувремето, в което двата тима удариха и по три греди. През втората част силите на Titanite Old Stars започнаха да избледняват. Данаил Романов направи 3:1 в 34-ата минута. Малко след това отново Ташев и Мартин Попов оформиха крайното 5:1 за Huawei. „Мобилните“ взимат нови три точки, а за Titanite Old Stars отново останаха поуките.