spl1обзор16

ОБЗОР 16 Кръг

Патриот и АФК Акулите с трети равен

Дербито между Патриот и АФК Акулите беше едно от най – чаканите събития тази седмица. Двата отбора имаха цели три срещи помежду си като два пъти двубоя завършваше без победител. Още в самото начало на срещата Рали Яни Маринов се възползва от грешка в защитата на гостите и донесе голямо щастие на феновете по трибуните. Малко преди края на първото полувреме Валентин Дремджиев се оказа на стрелкова позиция и с плътен удар изравни резултата. Целият мач беше изключително спокоен и рядко се виждаха по – груби нарушения. Двата отбора бяха изключително коректни и се наслаждавахме на красив футбол. През втората част и пред двете врати имаше много положения, но нито едно от тях не се превърна в гол. Крайният резултат остана 1:1. Така с този трети равен между двата тима, те показаха защо са едни от фаворитите за спечелването на тазгодишната титла.

„Чековете“ смазаха „партизаните“

Един от дългоочакваните мачове през тази седмица беше Q-check и Партизан София. Двата отбора имаха само една среща помежду си и „чековете“ бяха спечелили с убедителното 3:0. Домакините започнаха трудно двубоя и изпуснаха много от шансовете си. Все пак от единадесетата минута до сигнала за края на първата част те отбелязаха цели седем попадения. Виновниците бяха Николай Йорданов, Валентин Веселинов, на два пъти Ивайло Георгиев и цели три пъти Владимир Иванов. Изходът от мача вече изглеждаше решен и в първата минута на второто полувреме Стоян Стефанов порази собствената си врата. Играта продължи в същото темпо и домакините не спираха да вкарват. Георгиев, Николай Калчев и Стоян Минчев бяха точни за „чековете“. След тях Иванов, Минчев и Георгиев намериха за пореден път пътя към вратата на „партизаните“. В самия край на срещата Пенчо Григоров и Георгиев довършиха противника и оформиха крайното 16:0. С тази победа Q-check се приближиха само на точка от плейофните позиции.

„Готините“ наказаха „титаните“

В един завързан двубой се изправиха един срещу друг Готинягите и Titanite Old Stars. Двата отбора се бяха срещали само веднъж до момента и „готините“ бяха спечелили убедително. В тринадесетата минута Юри Найденов поднесе изненада на домакините и даде аванс на „титаните“. Радостта на гостите трая само няколко минути Павел Матеев и на два пъти Здравко Крумов обърнаха резултата още преди почивката. След подновяването на играта Румен Маринов намери слабост в защитата на домакините и намали разликата. Малко след него Георги Николов вкара нов гол за „готините“. В тридесет и четвъртата Мирослав Асенов отново намали резултата и даде известни надежди на отбора си. Все пак домакините се мобилизираха и чрез Крумов, Николов и Румен Врайков успяха да оформят крайното 7:3 в тяхна полза. С тази победа Готинягите заеха втората позиция и продължават да опитват да спечелят купата. Titanite Old Stars все още търсят първата си победа в лигата.

Бенковски Сити обърнаха Лисиците в последните минути

В едно непредсказуемо дерби се срещнаха Бенковски Сити и Лисиците. В последния мач между двата тима днешните домакини бяха спечелили с минимална разлика. В деветата минута Кристиян Христов откри резултата за гостите, а малко след него Илиан Тодоров с невероятна солова акция изравни. В самия край на първата част Тони Тасков се озова на стрелкова позиция и отново изведе „белите лисици“ напред в срещата. В заключителните минути на двубоя темпото рязко се покачи и попаденията започнаха да валят. Първо Тодоров изравни резултата, но буквално само няколко секунди бяха нужни на Георги Николов отново да даде аванс на гостите. В четиредесет и осмата минута Тодоров оформи хеттрика си и изравни за пореден път. Това разконцентрира защитата на Лисиците и те допуснаха нов гол дело на младия Николай Данаилов. Така крайният резултат беше 4:3 на в полза на Бенковски Сити. С тази трудна победа те се приближиха само на точка от седмата позиция.

„Мобилните“ изпревариха Сбогом Гринго

В един невероятен двубой от долната половина на класирането се изправиха един срешу друг Huawei и Сбогом Гринго. Само една точка делеше двата отбора в класирането и този мач беше от изключителна ваност за позициите им. Владислав Робев разби нулевото равенство в четиринадесетата минута и даде аванс на домакините. Така завърши и първата част. В средата на второто полувреме се отличи Александър Жеков, който само в рамките на няколко минути наказа защитата на гостите и с две брилянтни попадения направи резултата класически. От „гринговците“ над всички беше Камен Цветанов, който само за две минути успя да върне надеждите на отбора си с два гола. За негово голямо съжаление Сбогом Гринго се хвърлиха в атака и се оголиха в защита. При една от контраатаките Жеков успя да се измъкне и от малко разстояние сложи край на спора. С тази победа Huawei минаха пред днешния си противник в класирането и продължават към следващите си мачове с нетърпение.

Силен Петко Петков премаза „миньорите“

В дни дългоочакван двубой се срещнаха невероятните отбори на АФК Чуковете и Боровци Сен Жермен. И двата тима играха прекрасен футбол, бърз и елегантен, което досега в лигата им носеше само позитиви. Още в началото на мача Данаил Крумов даде преднина на гостите, но още в следващата атака Димитър Михайлов изравни. Малко преди края на първото полувреме Петко Петков се развихри и собственоръчно вкара два бързи гола. През втората част натискът на „парижани“ се усили и още в двадесет и седмата минута Момчил Димитров направи разликата в резултата значителна. Малко след него Петков оформи своя хеттрик след завършването на красива комбинация. В четиредесет и втората минута Христо Христов вкара шестия гол за гостите. В самия край на мача Петков вкара още две попадения, с което само затвърди хубавата си и успешна игра. С тази победа Боровци Сен Жермен се изкачиха на десетата позиция, а АФК Чуковете паднаха до шестата.