spl1обзор15

ОБЗОР 15 Кръг

Патриот взеха дербито с Готинягите в голов трилър

В един невероятен голов сблъсък се срещнаха Патриот и Готинягите. Двата отбора имаха сериозни амбиции за спечелването на титлата тази година и този мач щеше да наклони везните. Първите минути преминаха по – спокойно, но постепенно споростта се повиши и попаденията започнаха да валят. Димитър Димитров и Александър Найденов поразиха вратата на гостите, но малко преди почивката Виден Радованов намали разликата. Веднага след подновяването на играта Павел Матеев матира защитата на домакините и изравни резултата. В тридесет и третата минута Станислав Воденичарски успя да излезе на стрелкова позиция и отново даде аванс на „патриотите“. Малко след него Найденов удвои разликата и даде завидно спокойствие на отбора си. Малко преди последния съдийски сигнал Матеев върна едно попадение, но за съжаление времето не стигна за повече. С тази победа Патриот излезнаха на четвърта позиция и настигат днешния си съперник.

Лисиците спечелиха трудното дерби с „титаните“

Едно от старите дербита в лигата беше между Лисиците и Titanite Old Stars. Двата отбора се бяха срещали цели четири пъти и днешните домакини бяха спечели на три пъти. Във втората минута Георги Николов откри за „белите лисици“. В края на първата част Румен Маринов си отбеляза нелеп автогол, а Емил Бенев направи резултата класически. В тридесет и първата минута Кристиян Христов отбеляза нов гол за домакините, но малко след него Юри Найденов и Вельо Савов от дузпа намалиха разликата. Лисиците дигнаха нивото на игра в края на срещата и това им донесе само ползи. Първо Денислав Динов вкара фамозно попадение, а след него Николов на два пъти прониза противниковата врата. В последната минута на мача Савов вкара трети гол за гостите, но това не беше достатъчно да спечели дори точката за тях. Крайният резултат беше 7:3 в полза на лисиците. С тази победа домакините се изкачиха на петата позиция и ще се борят да останат в плейофните позиции.

АФК Акулите продължават победната си серия

В едно свирепо дерби се срещнаха Q-check и АФК Акулите. Двта отбора имаха цели четири мача помежду си и днешните гости бяха спечелили всеки един от тях. Александър Тодоров откри в седмата минута за „хищниците“, а Цветомир Попов и Мирослав Стаменов направиха резултата класически малко след него. В петнадесетата минута Николай Калчев върна един гол, но още преди почивката Валентин Дремджиев и на два пъти Попов направиха разликата непреодолима. През второто полувреме темпото на игра падна и през повечето време гостите задържаха топката. Нарушенията бяха рядкост и мачът завърши без картони. В късната четиредесет и пета минута Мирослав Тредафилов оформи крайното 7:1 в полза на АФК Акулите. С тази победа те остават еднолични лидери в първенството и по всичко показват, че са се оттърсили от трудната загуба за Купата.

„Миньорите“ прокопаха тунел през „колумбииците“

Един от интересните мачове през този уикенд беше ФК Колумбия и АФК Чуковете. Двата отбора имаха само един двубой помежду си и „миньорите“ бяха спечелили с убедителна разлика. В десетата минута Димитър Михайлов откри за гостите с красиво попадение. Минута преди края на първата част, лидерът на АФК Чуковете, Даниел Васев с прострелен удар с левия крак удвои аванса. След подновяването на играта Александър Симонов направи разликата още по – сериозна. Малко след него Григор Петков върна едно попадение и даде миг надежда на отбора си. В четиредесет и първата минута Тодор Панайотов прониза с брилянтен удар вратата на домакините. Малко преди края на срещата Мирослав Мирославов вкара за „колумбийците“, но времето и защитата на „миньорите“ не позволиха повече попадения. Крайният резултат беше 4:2 в полза на АФК Чуковете и те се завърнаха в първата шестица. ФК Колумбия продължават да се представят добре, но малко не им стига за победата и вече са на десета позиция във временното класиране.

Бенковски Сити унищожи „мобилните“

В късната неделна вечер се срещнаха Huawei и Бенковски Сити. Двата отбора имаха една среща помежду си и „мобилните бяха спечелили с убедителна разлика. Срещата започна с три бързи гола за гостите. Неделиан Костадинов, Илиан Тодоров и Николай Данаилов бяха точни и направиха резултата класически. Владимир Ангелов върна едно попадение, но Данаилов веднага възстанови разликата. Робев и Данаилов размениха още по един гол в деветнадесетата и двадесет и първата минута. В заключителното време на първата част Мартин Попов и Ангелов вкараха две светкавични попадения и намалиха разликата драстично. Още в началото на втората част Ангелов беше най – съобразителен в противниковото наказателно и изравни. Защитата на „мобилните“ се пропука и докрая на мача те допуснаха цели шест гола. Първо Костадинов и Явор Михайлов се разписаха, а след тях Тодоров и Данаилов тотално довършиха съперника. В последните минути на срещата Костадинов и Антонио Георгиев оформиха крайното 11:5 в полза на Бенковски Сити. С тази победа те се доближиха на само седем точки от заветните плейофни позиции.

Олимп без допуснат гол срещу Сбогом Гринго

Едно невероятно дерби между Сбогом Гринго и Олимп се състоя в късната неделна вечер. Двата отбора имаха един мач помежду си и „гръцките богове“ бяха спечели с класическото 3:0. Методи Йорданов даде летящ старт на гостите с красив гол в седмата минута. Малко преди края на първата част Росен Колев се отскубна от противниковата защита и удвои разликата. Мачът беше сравнително спокоен и рядко се стигаше до прекъсване на играта. Имаше само един жълт картон и работата на съдията Христо Пейнов беше повече от приятна. В тридесетата минута Деян Василев направи резултата класически в полза на гостите. Трябва да се отбележи, че защитата на Олимп вършеше прекрасно своята работа и рядко оставаше шансове на нападателите на Сбогом Гринго. В четиредесет и осмата минута Митко Митев оформи крайното 4:0 в полза на гостите. С тази победа Олимп се изкачиха на третата позиция в класирането и догонват лидерите.

„Парижаните“ наказаха „партизаните“

В едно завладяващо дерби се изправиха един срещу друг Боровци Сен Жермен и Партизан София. Двата отбора не бяха далече един от друг в класирането и днешният мач щеше да се отрази на позициите им. В осмата минута Александър Костадинов шашна съперника и даде аванс на гостите. Домакините имаха нужда само от няколко минути да обърнат резултата с два светкавични гола на Момчил Димитров. Малко преди края на първото полувреме Петко Петков удвои аванса на „парижаните“. След подновяването на играта отново Костадинов намали разликата, но това подейства мотивиращо на домакините и Петков вкара два бързи гола. В тридесет и шестата минута Кристиян Костадинов вкара третия гол за Партизан София, но Боровци Сен Жермен качиха още повече темпото на игра и това им донесе само позитиви. Сергей Петков и Веселин Йорданов вкараха две попадения и оформиха крайното 7:3 и донесоха трите точки на домакините. С тази победа те се изкачват на деветата позиция в класирането, а Партизан София остават на тринадесетата позиция.