spl1обзор14

ОБЗОР 14 Кръг

Siven и Олимп със зрелищно реми

Перлата в съботната вечер беше срещата между Siven и Олимп. Двата отбора бяха непосредствено близо в класирането и този мач беше от изключително значение. В самото начало на двубоя Иван Комитов и Митко Митев дадоха сериозен аванс на гостите. Георги Николов взе нещата в свои ръце и с два бързи гола изравни резултата. В края на първото полувреме Комитов прониза защитата на „белите лисици“ и даде аванс на отбора си. След подновяването на играта Комитов и Росен Колев отбелязаха две нови попадения за гостите. Олимп си помислиха, че мачът е спечелен и подцениха противника. Първо Ивайло Димитров си отбеляза нелеп автогол и намали разликата, а после може би най – добрия на терена тази вечер Николов вкара два невероятни гола и изравни резултата. Последваха минути на яростни атаки, но нито една от тях не доведе до попадение. След този невероятен мач и двата отбора си разделиха по една точка и гледат напред към следващите си двубои.

„Чековете“ разбиха „титаните“

Един от най – очакваните сблъсъци през този уикенд беше Q-check и Titanite Old Stars. И двата отбора се представяха на едно добро ниво през изминалия сезон и макар да бяха в долната половина на класирането, играеха добър футбол. В самото начало на срещата Ивайло Георгиев, Стоян Минчев и Николай Калчев отбелязаха три гола и дадоха много сериозен аванс на домакините. В края на първото полувреме Пенчо Григоров добави още един гол в актива на „чековете“, а Вельо Савов успя да върне един и даде минимални надежди на гостите. Още с подновяването на играта Минчев вкара нов гол за домакините, а неговият съотборник Георгиев направи резултата разгромен. Георги Икономов и Калчев вкараха последните два гола за „чековете“ и оформиха крайното 8:1 в тяхна полза. С тази победа Q-check се изкачиха напред в класирането и вече са само на точка от плейофите.

Партизан София и ФК Колумбия с голово зрелище

Най – резултатният мач този уикенд несъмнено беше Партизан София и ФК Колумбия. И двата отбора се славеха по терените с головите си представления и за наше щастие днешния ден беше преизпълнен с попадения. Първо Мирослав Мирославов и Александър Бачев дадоха аванс на гостите, но Кристиян Янакиев върна гола мигновено. Григор Петков и Иван Костадинов отбелязаха още две попадения за „колумбийците“, а Стефан Стоянов едно за „партизаните“. През второто полувреме Петков се развихри и започна да бележи от всяка точка на терена. Той вкара два гола още в началото на втората част, а Бачев допълни с още един. Домакините отвърнаха на два пъти чрез Стоянов и Янакиев, но Петков беше безпощаден и вкара нови три попадения. Партизан се опитаха да се върнат в мача Марио Цветков и на два пъти Стоянов намалиха разликата драстично, но за съжаление времето не стигна за повече. С тази важна победа ФК Колумбия се изкачиха на девета позиция и са изключително близо до плейофите.

Готинягите спряха устрема на БСЖ

Един от най – заплетените двубои тази седмица беше Готинягите срещу Боровци Сен Жермен. Двата отбора имаха една среща помежду си с минимална победа за „готините“. В седмата минута Илия Петров се откъсна от противниковата защита и даде аванс на гостите. Сергей Петков си отбеляза нелеп автогол и изравни резултата, а Павел Матеев изведе домакините напред малко преди почивката. В двадесет и седмата минута Бисер Вричев вкара ново попадение за „готините“ и им даде известна доза спокойствие. „Парижаните“ се мобилизираха и върнаха един гол чрез Петко Петков. В тридесет и осмата минута отново Матеев показа голмайсторския си нюх и отбеляза. Петков за втори път успя да даде надежди на отбора си, но Матеев имаше друго мнение и възстанови аванса на домакините. В последната минута на мача Петков оформи хеттрика си, но това не беше достатъчно дори за точката. С тази победа готинягите официално завзеха първата позиция в класирането.