spl1обзор13-1

ОБЗОР 13-1 Кръг

Патриотите“ си отмъстиха на „миньорите“

Гвоздеят на вечерта беше двубоят между АФК Чуковете и Патриот. Двата отбора имаха една среща помежду си в последното издание на купата на SPL. „Миньорите“ бяха спечелили мача с минималното 1:0 и „патриотите“ бяха решени да си отмъстят за загубата. Марио Захаринов откри резултата в третата минута, а Александър Симонов изравни в десетата. В рамките на две минути Антонио Тенев намери две пролуки в иначе стабилната защита на домакините и даде два гола аванс на гостите. В последната минута на първата част Радослав Енев намали разликата с попадение от дузпа. Второто полувреме започна ударно за „патриотите“ и те решиха изхода от двубоя. Александър Нацков и на два пъти Рали Яни Маринов отбелязаха три попадения във вратата на Веселин Весерионов и увеличиха сериозно аванса на отбора си. Все пак в четиредесетата минута Даниел Васев върна едно попадение, но то не беше достатъчно да затрудни гостите. С тази победа Патриот окупираха третата позиция, а АФК Чуковете останаха на шестата.

„Белите лисици“ покориха ФК Колумбия

В една от атрактивните битки през този последния кръг се срещнаха Siven и ФК Колумбия. Двата отбора имаха три срещи помежду си и отлично познаваха качествата си. В преките двубои между тях „колумбийците“ водеха с две на една победи. Първата част завърши с убедителен аванс в полза на домакините. Те вкараха цели четири попадения, а виновниците бяха Нено Байчев, Денис Тодоров и на два пъти Кристиян Христов. Второто полувреме беше малко по-бавно и първите минути преминаха без особено напрежение и количеството на положенията пред двете врати беше ниско. Все пак в тридесет и осмата минута Емил Бенев отбеляза нов гол за „белите лисици“, а след него Христов добави две нови светкавични попадения. В заключителните минути на двубоя Гроздан Петров вкара почетно попадение за гостите и оформи крайното 7:1 в полза на домакините. С тази победа Siven вече официално се настаниха в първата част на класирането, а ФК Колумбия остават на дванадесетата позиция.

Олимп прегазиха „титаните“ по пътя към върха

На пътя на Titanite Old Stars към търсенето на първата си победа този сезон се изправи силният отбор на Олимп. И двата тима играеха красив и атрактивен футбол и този двубои беше едно от чаканите зрелища за този кръг. Първото полувреме беше по–силно за гостите, които отбелязаха цели три попадения и попариха надеждите на домакините. Иван Комитов, Росен Колев и Роман Минов отбелязаха трите гола и дадоха сериозна заявка за трите точки. Все пак втората част започна добре за „титаните“ и те върнаха две попадения чрез Румен Маринов и Петър Георгиев. Този импулс на домакините зарадва феновете им, но Митко Митев собственоръчно разби надеждите им с два безответни гола. Със спечелването на тези три важни точки отборът на Олимп вече се приближи на само четири точки от лидерите в класирането и показа нужните качества за тазгодишната титла. Titanite Old Stars все още търсят първите си три точки, но с показаната игра те са изключително близо до тях.

„Белите лисици“ взеха дербито с „парижаните“

Един от най–важните двубои през този кръб беше Боровци Сен Жермен и Siven. Двата отбора бяха приблизително с равен актив от точки и този мач щеше да реши кой от тях ще зимува в първата шестица. Момчил Димитров откри в петата минута, а Велизар Бабански изравни в тринадесетата минута. Към края на първото полувреме, грозни картини нарушиха иначе хубавия ритъм на срещата. Кристиян Бангеев беше изгонен заради неспортсменска проява и остави тима си с човек по–малко. През втората част неговата липса се усети и се отвориха много празни пространства в защитата на „парижани“. Кристиян Христов изведе гостите напред в резултата в тридесет и седмата минута, а малко по късно Бабански удвои аванса. В късната четиредесет и шеста минута Христов заби последния пирон в ковчега на гостите. Така Siven след две победи през този уикенд се настаниха на петото място, а Боровци Сен Жермен остават на далечната десета.

Колумбия си подари коледен успех над Titanite Old Stars

Titanite Old Stars и ФК Колумбия закриха 2018 година в SPL с коледен мач на Царско село. Играчите на терена мислеха повече за предстоящите празници, но това не им попречи да покажат майсторство в отиграванията. Класата на Колумбия си пролича още в началото и Иван Костадинов откри в четвъртата минута. Неусетно Георги Стоянов направи 2:0 в 11-ата минута. Краката на Titanite тежаха и те трудно стигаха до чисти положения. В 21-ата и 22-ата минути лидерът при голмайсторите в SPL1 Григор Петков напомни за себе си с тупалки с 4:0. Все пак в края на първата част Румен Маринов много хладнокръвно върна тима си в двубоя. Втората част започна отново силно за Titanite. “Небесно-сините“ върнаха още един гол чрез Емо Стефанов. ФК Колумбия обаче не допусна повече изненада и затегна редиците в отбрана. Постепенно тимът направи разлика в срещата. Божидар Петров, отново Григор Петков, Мирослав Мирославов и Георги Стоянов поднесоха хубав коледен подарък за Колумбия – 8:2. Titanite Old Stars със сигурност се удавят в алкохол мъката по празници, но другото сигурно, че те ще върнат по-силни през 2019 година.