spl1обзор12

ОБЗОР 12 Кръг

„Мобилните“ взеха дербито с „партизаните“

В първия мач от дванадесети кръг в SPL1 се срещнаха Huawei и Партизан София. Отборите имаха един мач помежду си и „мобилните“ бяха спечелили тази контрола, като това бе една допълнителна мотивация за „партизаните“. Владислав Робев откри резултата за домакините в петнадесетата минута с кинжален удар, но Мартин Ангелов две минути преди края на първото полувреме възстанови равенството. Втората част започна много силно за Huawei, те отбелязаха два бързи гола чрез Генко Иванов и Александър Митов. В тридесет и седмата и тридесет и осмата в миг на просветление, Валентин Николов и Ангел Бачев върнаха равенството за пореден път. В заключителните минути на двубоя Даниел Романов наказа вратаря Златомир Стоянов и донесе победата на отбора си. Така с тази победа, извоювана в последните минути, Huawei се изкачиха до десетата позиция, а Партизан София остават на тринадесетата.

АФК Акулите с поредна победа

В един мач, в който всички се надяваха изненадата да стане реалност, се срещнаха Titanite Old Stars и АФК Акулите. Двата отбора бяха в двата края на класирането, но неведнъж сме ставали свидетели на невероятни победи. Първото полувреме „хищниците“ наказаха две грешки на противниковата отбрана, Марио Сотиров и Здравко Росенов бяха виновниците. Мачът не беше накъсан от излишни нарушения и можехме да се насладим на играта. Втората част продължи в същото високо темпо и Мирослав Трендафилов и Александър Тодоров, след подновяването на играта, направиха аванса на гостите солиден. Все пак към средата на полувремето Владимир Иванов върна едно почетно попадение за домакините. В четиредесет и четвъртата минута Здравко Росенов оформи крайното 5:1 в полза на АФК Акулите, които с тези три точки подсигуриха първото си място. За съжаление Titanite Old Stars все още търсят първата си победа от началото на сезона, да се надяваме че вторият полусезон ще бъде по – силен за техния отбор.

Олимп взе драмата с Колумбия

В един наглед не толкова равностоен двубой се срещнаха силните отбори на ФК Колумбия и Олимп. Фаворитът бяха гостите, но домакините имаха последната дума и доказаха защо не трябва да бъдат подценявани. Григор Петков и Гроздан Петров дадоха аванс на домакините още в началото на срещата, но Деян Василев и Росен Колев бързо върнаха равенството в срещата още преди почивката. Втората част беше още по интересна и Петков в двадесет и осмата и тридесет и седмата минута за втори път изведе „колумбийците“ напред в резултата. В края на срещата домакините подцениха атакуващата мощ на „гръцките богове“ и сериозно си изпатиха. Два пъти Комитов и Алекса Тачев обърнаха домакините за отрицателно време и откраднаха победата под носа им. Това беше нагледен пример за подценяване на противника, с което ФК Колумбия допуснаха седмата си загуба от началото на сезона, а Олимп се изкачиха до третата позиция.

Бенковски Сити с класика срещу „чековете“

В едно от интересните дербита на дванадесети кръг беше Q-check срещу Бенковски Сити. Двата отбора имаха два мача помежду си и „чековете“ бяха излезли победители и в двата. Гостите решиха мача още през първото полувреме и отмъстиха за предишните си загуби от отбора на Q-check. Първо Николай Данаилов в седмата минута намери пролука в защитата на домакините и препарира вратаря Атанас Митев. В шестнадесетата минута Владимир Иванов си отбеляза един фамозен автогол и удвои аванса на гостите. В края на първото полувреме Неделиян Костадинов направи резултата класически с кинжален удар. Втората част протече предимно в битка в средата на терена и положенията липсваха. Бенковски показаха отлични умения в защита и резултата остана непроменен. След тази победа Q-check паднаха до седмата позиция, а техните съперници се изкачиха до единадесетата.

„Миньорите“ бяха изненадани от „парижаните“

На терените на комплекс Царско Село в късния неделен следобед се срещнаха АФК Чуковете и Боровци Сен Жермен. Още във втората минута Станислав Милев си отбеляза нелеп автогол и даде аванс на гостите. Минута по късно Александър Симонов изравни, а пък в ответната атака Петко Петков отново даде аванс на „парижаните“. В седмата минута Димитър Михайлов възстанови равенството. До края на полувремето Ефтим Ефтимов и Петков дадоха по–солиден аванс на Боровци Сен Жермен. След подновяването на играта отново Петков отбеляза попадение, но минута след него Михайлов го върна. От там нататък играта на гостите стана още по–качествена и на два пъти Илия Петров и Петков за пореден път направиха аванса на „парижаните“ непреодолим. В последните две минути на мача Даниел Васев и Рослан Захариев върнаха две попадения и оформиха крайното 8:5 в полза на Боровци Сен Жермен, които с тази победа се изкачиха на осмата позиция. За АФК Чуковете това беше трета загуба от началото на сезона.

Патриот с трудна победа над Сбогом Гринго

В поредното дерби в неделната вечер се срещнаха Патриот и Сбогом Гринго. Двата отбора не се бяха срещали досега помежду си, но играеха красив и атакуващ футбол и зрелището беше гарантирано. Димитър Димитров откри за домакините в късната двадесет и втора минута. Така завърши и първото полувреме. След подновяването на играта Стефан Андасаров за пет минути оформи своя хеттрик и даде сериозен аванс на гостите. В тридесет и шестата минута Рали Яни Маринов намали резултата, а минути след него Станислав Воденичарски изравни. В четиредесет и третата отново Маринов изведе домакините напред, а минута по късно Георги Трайков изравни резултата за трети път в срещата. Две минути преди края Александър Нацков запази самообладание и спечели мача за „патриотите“ и донесе радостта по трибуните. След тази загуба Сбогом Гринго паднаха до шеста позиция, а Патриот се изкачиха до четвъртата.

Готинягите смазаха „белите лисици“

За първи път един срещу друг се изправиха отборите на Siven и Готинягите. И двата отбора играеха стабилно и зрелището беше гарантирано. През първата част гостите на два пъти чрез Бисер Вричев и Павел Матеев преодоляха противниковата защита. Така завърши и първата част. „Белите лисици“ изглеждаха изморени и играта им не беше такава каквото сме свикнали да наблюдаваме. „Готините“ продължиха да играят атакуващ футбол и през второ полувреме наказаха още четири пъти вратаря Стоян Пишев. Виновниците бяха Вричев, Георги Николов и на два пъти Матеев, който оформи хеттрика си. Готинягите показаха защо бяха едни от фаворитите за спечелването на тазгодишната титла и защо са едно от страшилищата по терените. Siven не показаха пълните си възможности и изиграха един методичен и не много силен мач. Така „готините“ вече са на втора позиция, плътно зад лидерите, а „белите лисици“ остават на девета.