spl1обзор11

ОБЗОР 11 Кръг

Готинягите върнаха АФК Чуковете в мините

Едно от най–големите дербита за този кръг беше АФК Чуковете срещу Готинягите. Двата отбора бяха с еднакъв актив от точки преди двубоя и само победителят щеше да се приближи достатъчно близо до лидерите в класирането. Павел Матеев откри резултата за гостите в петата минута, но в осемнадесетата Даниел Васев изравни. Малко преди сигнала за почивката отново Матеев изведе „готините“ напред. Втората част бе по–бавна и не станахме свидетели на нови попадения до късната четиредесет и първа минута, когато бе дадена дузпа за гостите реализирана от Виден Радованов. „Миньорите“ рухнаха след този гол и позволиха да бъдат преодолени още два пъти, виновниците бяха Георги Николов и Бисер Вричев. Така беше оформен крайният резултат 5:1 в полза на Готинягите, които след тези три точки се приближиха на само две от лидерите. АфК Чуковете допуснаха втората си загуба от началото на сезона.

Зрелищно реми между Бенковски Сити и АФК Акулите

Двубоят между Бенковски Сити и АФК Акулите се очакваше с голям интерес. Двата отбора се намираха в двата края на класирането и фаворитът за спечелването на трите точки изглеждаше ясен на пръв поглед. Очаквано Мирослав Трендафилов и Адриян Кръстев дадоха аванс на гостите в самото начало на мача, но Неделиян Костадинов и Илиан Тодоров изравниха почти светкавично. В последната минута на първата част Кръстев изведе за втори път отбора си напред в резултата. През втората част интригата се запази, първо Мишонов в двадесет и шестата минута удвои аванса на гостите, а в тридесет и втората Николай Данаилов намали резултата. В късната четиредесет и пета минута Кръстев с третото си попадение помисли, че донесе победата на „хищниците“, но два много късни гола на Костадинов и Данаилов отнеха радостта на гостите. Така Бенковски Сити отмъкнаха много ценна точка от лидерите в класирането и си проправят път нагоре към оцеляването тази година.

„Чековете“ смачкаха „старите звезди“

В ранния съботен следобед се срещнаха отборите на Q-Check и Titanite Old Stars. Двата отбора нямаха мач помежду си, а гостите все още търсеха първата си победа в този сезон. През първата част Николай Калчев се разписа на два пъти за домакините и им даде сериозен аванс. Мачът бе изключително спокоен и двата отбора неведнъж са показвали, че държат на феърплея и всичко протече много добре за съдията Венцислав Милев. Единственият жълт картон бе показан за Борислав Атанасов. През втората част домакините отбелязаха трети гол в тридесет и втората минута. В късната четиредесета минута известният на всички Емилиян Стефанов върна едно попадение. Малко преди края Пламен Танев оформи крайното 4:1 в полза на „чековете“. С тези три точки домакините излязоха на седмата позиция и се доближават все повече до заветните плейофни позиции. Titanite Old Stars продължават да търсят своята първа победа от началото на сезона.

Григор Петков отнесе Сбогом Гринго

Поредният неочакван резултат се получи между Сбогом Гринго и ФК Колумбия. Двата отбора имаха три мача помежду си, по една разменена победа и един равен. Статистиката ни показваше, че можем да очакваме всичко от двата тима. Резултатът на полувремето бе класически в полза на гостите, а виновниците бяха на два пъти Григор Петков и веднъж Мирослав Мирославов. Мачът беше изключително чист, нарушенията липсваха, но един от играчите беше над другите. Петков отбеляза още пет попадения през втората част и разби всички надежди на Сбогом Гринго. Все пак Николай Цакманов върна едно попадение в късната тридесет и четвърта минута, но това само направи резултата малко по–приемлив. Така след спечелените три точки ФК Колумбия вече са на десета позиция, а днешните им съперници остават на шестата.

„Парижани“ и „мобилни“ с измъчено реми

Един от най–оспорваните двубои за единадесетия кръг бе дербито между Боровци Сен Жермен и Huawei. Двата отбора бяха изключително близко в класирането и изходът от този мач можеше да реши кой от тях ще влезе в плейофната зона. Христо Христов откри резултата в деветата минута за домакините с невероятно технично попадение. Йордан Марков намери пролука в защитата на домакините и изравни в седемнадесетата минута. От там нататък играта бе предимно в центъра на терена и положенията пред двете врати бяха мираж. Бяха раздадени няколко жълти картона за да бъдат успокоени страстите, но така и не се стигна до ново попадение в този оспорван двубой. Така след този изключително труден равен и поделянето на точките, Боровци Сен Жермен остават на деветата позиция, а техните колеги от Huawei се отдалечиха от плейофната зона и в момента се намират на единадесета.

Олимп с трудна, но важна победа срещу Патриот

Един от най–важните мачове в SPL1 беше дербито между Патриот и Олимп. Двата отбора се бореха за таззгодишната титла и всяка точка беше от значение. Александър Нацков откри за домакините в четвъртата минута, а Иван Милев изравни резултата малко след него. В четиринадесетата минута Антонио Тенев отново даде преднина на Патриот. Така завърши и първото полувреме. Росен Колев изравни за пореден път малко след началото на втората част. Нацков, който се намираше в завидна форма наказа вратаря Кирил Цветков за втори път и отново даде преднина на домакините. „Гръцките богове“ изглежда желаеха победата повече и макар, че падаха не показаха слабост и продължиха да търсят трите точки. В тридесет и осмата и четиредесет и втората минута Олимп обърнаха резултата в тяхна полза за първи път в срещата. Попаденията отбелязаха Христо Христов и Иван Комитов. Крайният резултат беше 4:3 в полза на гостите. Така Патриот вече са на пета позиция във временното класиране, а Олимп излязоха на трета и вече се приближават изключително близо до лидерите.

„Белите лисици“ завзеха връх Олимп

Един от интересните мачове тази седмица беше Siven срещу Олимп. Двата отбора бяха далеч един от друг в класирането и „гръцките богове“ влезнаха като фаворити в срещата, но това им изигра лоша шега. Георги Николов и Кристиян Христов откриха изненадващо резултата за домакините и дадоха сериозен аванс на почивката за тима си. Второто полувреме започна в същото високо темпо и положенията пред двете врати бяха много на брой. Вратарите Иван Узунов и Кирил Цветков направиха невероятни спасявания и неведнъж разочароваха нападателите. Все пак в тридесет и осмата минута Радослав Манолов направи резултата класически. Минута преди края на двубоя Роман Минов върна едно попадение, но то не беше достатъчно да затрудни „белите лисици“ по пътя за трите точки. Така Олимп загубиха важни точки и вече са на третата позиция, а Siven се изкачиха на осмата.