spl1обзор1

„Миньорите“ и „чековете“ поделиха точките

Чуковете посрещнаха Q-check дерби мач от програмата на SPL1. Мачът бе изключително равностоен в началните минути като битката на терена бе голяма, но головете липсваха. До попадения се стигна чак към края на полувремето. Головете бяха два и бяха на сметката на Q-check, а реализатори станаха Стоянов и Преславски. При резултат 2:0 завърши и първата част на мача. След почивката Чуковете се отърсиха от шока получен в края на първата част и българският Игуаин – Александър Симонов намали за 1:2. „Чековете“ веднага отговориха на предизвикателството и отново Стоянов върна двата гола преднина за своя тим. „Миньорите“ се славят със силния си дух и непреклонност и сега бе моментът да го покажат. Капитанът на тима Даниел Васев намали за 2:3, а колегата му в атаката на „жълто-черните“ Петко Василев изравни резултата. Устремът на Чуковете продължи и отново капитанът Васев се разписа обръщайки развоя на мача за своя тим. До края оставаха няколко минути, но Q-check бяха твърдо решени да си тръгнат с нещо от този двубой и упоритоста им бе възнаградена в последната секунда от редовното време в която Стоянов реализира и раздели точките от двубоя между двата отбора

Колумбия подчини партизаните

Партизан София – ФК Колумбия бе поредният мач от първият кръг на SPL1. Мач между два стойностни отбора на старта на първенството. Резултатът бе открит в 11 минута от Мирославов от Колумбия, но преднината на тима му се задържа съвсем за кратко, защото 7 минути по-късно Райчев реализира за Партизан и отново възстанови паритета на терена. При резултат 1:1 завърши и първата част от двубоя. След почивката гостите от Колумбия поеха инициативата и с два гола на Пискюлев дръпнаха в резултата. Партизан отново отговори с попадение на Стоянов. Домакините пропуснаха и няколко по-сериозни положения за изравняване на резултата. Последваха много силни минути за Колумбия – Петров реализира в 37 минута, а една от звездите на тима Григор Петков наниза хеттрик в рамките на няколко минути. До края на мача нямаше много време, но Партизан се добра и до трето попадение, което обаче не успя да сгре душите на играчите водени от Любослав Пешев. Така ФК Колумбия грабна победата и точките давайки сериозна заявка, че ще е фактор в шампионата.

Готино начало за Готинягите

Сбогом Гринго – Готинягите бе любопитен двубой на старта на първенството в SPL1, които определено щеше да донесе емоции на всики присъстващи на този мач. Срещата започна привидно равностойно, но личеше промяната в състава на „гринговците“, които вече са с нов капитан, а именно Христо Милев – Звяра. Играта на отбора бе доста приятна за гледане, но си личеше, че съставът има нужда от сплотяване. От тези леки неразбирателства на съперника си се възползва тима на Готинягите водени от друг легендарен капитан в лигата, а именно Павел Матеев. Така в 10 минута Готинягите откриха резултата с гол на Крумов. Добрата игра на „пичовете“ продължи и Радованов затвърди преднината на своите с гол в 16 минута. До края на полувремето, въпреки добрите възможности за Сбогом Гринго резултатът остана непроменен. През втората част ситуацията на терена не се промени особено. Готинягите стигнаха до трето попадение дело отново на Крумов и затвориха мача изцяло в своя полза. Гринговците не успяха да преодолеят съпротивата на съперника и трябваше да понесат първата си загуба за сезона с класическото 0:3. Готинягите потвърдиха очакванията на специалистите, че ще са основен фавотрит за титлата в тази група.

Акулите разкъсаха HUAWEI

Мачът между АФК Акулите и Huawei започна доста оспорвано и с доста битка в средата на терена никой не отстъпваше и педя от терена. Все пак по опитният тим на Акулите, който вече втори сезон се изявяват по терените на SPL успяха да укротят съперника си и бързо да натрупат преднина в резултата. Трендафилов откри резултата, а истинската голова акула Здравко Росенов добави още две попадения, за да фиксира класическото 3:0 през първото полувреме. След почивката доминацията на морските хищници продължи и Попов добави още едно попадение. Huawei правеха хубави разигравания, но си личеше липсата на опит на този малд отбор. Стигна се и до дузпа за Акулите, която Мишонов реализира категорично. Гардът на „мобилните“ падна тотално и Ефтимов се разписа на два пъти, след което отново на сцената излезна Здравко Росенов, който реализира нови три гола за своя тим. Huawei успяха да отбележат почетното си попадение в края на мача, а негов автор бе Ангелов. Акулите дадоха заявка за титлата след тази гръмка победа, докато Hкьуес ще трябва да стяга редиците за следващото си изпитание.

Олимп се оказа висок връх за Бенковски

Бенковски Сити – Олимп бе поредният мач от първия кръг. Доста оспорвано дерби се очертаваше като и двата състава бяха равностойни с много качествени изпълнители. Бенковски откриха рано, рано в мача с гол на Митев и дадоха сериозни въпроси за размисъл на своя съперник. Олимп бързо се съвзе от ранния гол и Росен Колев изравни в 11 минута. След двата гола темпото се кротна и тимовете не рискуваха играейки на сигурно. Така полувремето изтичаше, когато на точното място бе Мариян Фамилиянов, който чукна топката неспасияемо зад стража на Бенковски. Така полувремето завърши с минимална преднина за гръцките богове. След подновяването на играта Олимп бе по-дейният състав и небезизвестният Иван Комитов – „атомната мравка“ наказа съперника си правейки резултата 3:1 за своите. Устремът на боговете бе на лице и Тачев добави още един гол на сметката на тима. Бенковски се събудиха и Михайлов намали след добре изготвена акция. Но Олимп не позволиха изненади и точка на спора сложи Колев десетина минути преди края на мача. Така амбициите на младия състав на Олимп се подпечатаха и с първи три точки в актива им. Бенковски Сити почва отново трудно, но тимът доказа и през миналия сезон, че развихри ли се няма спирка.

„Белите лисици“ взеха дербито на старта на SPL1

Откриващият мач в SPL за сезон 2018-2019 бе изключително интересният сблъсък Siven – TITANITE OLD STARS – едно от лудите дербита в лигата с не малка история. Мачът започна с попадение за „белите лисици“ в 4 минута, а голмайстор бе Кристиян Христов. Титаните не се стреснаха и младата надежда на тима Емо Стефанов изравни 10 минути по-късно. Мачът бе успорван и равностоен. Siven все пак натиснаха към края на първата част и Ники Николов реализира за 2:1. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивка. След като играта бе подновена Siven бе по подготвеният физически тим и надделя над съперника си. Димитров, Бенев и Христов направиха солидна разликата в резултата. Титаните бяха съкрушени, но не бяха се отказали да гонят своето. Илиян Стефанов намали към края на мача за 2:5. Точката в двубоя сложи Христов от „белите лисици“ фиксирайки крайното 6:2 в полза на своя тим. Siven е един от фаворитите за титлата, но няма хич да е лесно на Момчил Узунов и компания в присъствието на доста качествени формаци, но тимът има сили да се пребори за челните места. TITANITE OLD STARS продължават да израстват с всеки мач, а очарователната Нели Георгиева показа отново спортна форма, за която и завиждат повечето футболисти в лигата.