spl1обозр2

„Миньорите“ прегазиха Гринговците

Старите познайници АФК Чуковете и Сбогом Гринго се изправиха един срещу друг този път в SPL1. Двата отбора водят стара вражда още от първия сезон на SPL и кой щеше да надделее този път се очакваше с нетърпение от феновете на лигата. „Миньорите“ имаха тотален превес над своя съперник в предишните съревнования помежду им и бяха твърдо решени да затвърдят това. Мачът започна ударно за Чуковете и новата звезда в нападението на тима Николай Йорданов – “жабата” откри резултата в 10 минута. Преднината на перничани се запази само 6 минути, защото Радован Събев изравни след красиво попадение. „Миньорите“ вдигнаха оборотите след изравняването на резултата и натикаха съперника си в собственото му наказателно поле. Дори геройствата от храброст на стража на „зелените“ Христо Милев – Звяра не успя да спре устрема на жълто-черната машина. Сезер Сабриев покачи за 2:1 минутки преди края на първата част. Така двата тима се прибраха на почивката с минимална преднина от едно попадение в полза на Чуковете. След почивката „миньорите“ продължиха смазващото си превъзходство и само минута след подновяването на играта бе необходима на ветерана в тима Даниел Васев да вкара за 3:1, а веднага след него Рослан Захариев – Джисъса вкара след страхотна тупалка от границата на наказателното поле на съперника. Сбогом Гринго беше изпаднал в летаргия, а единствените опасни атаки на тима бяха майсторски спирани от непробиваемия защитник на „миньорите“ Ники Фургов – Фугата. Рециталът на домакините продължи с нов гол на Ники Йорданов, а след него се разписа и пияният майстор на коженото кълбо Александър Симонов. Чуковете се забавляваха и до края нанизаха още три попадения като два от тях бяха отново на Йорданов а едно отново на Симонов. Гринговците вкараха още едно почетно попадение в края на двубоя отново дело на Събев, но това нямаше как да утеши състава воден от Звяра. Така Чуковете грабнаха трите точки и дават сериозна заявка, че ще са тим борещ се за титлата в дивизията. За Гринго отново остана горчивината от загубата, която е втора поредна за тима.

Драматичен хикс между Титани и Партизани

В дерби сблъсък се изправиха два непознати един за друг отбора – тимовете на Titanite Old Stars и Партизан София. Съревнованието между тези два отбора бе много интересно, защото противопоставяше две ери във футбола – тимът на Titanite old stars, които е представител на опитността и вечната класа и тима на Партизан, който е въплъщение на младите играчи, които тепърва ще се развиват в тази сфера. Двубоят започна с много равностойна игра, но все пак Партизан успя да стигне до попадение в 7 минута, което бе дело на Райчев. След гола играта продължи да бъде равностойна, а битката по терена бе завладяваща и интересна за зрителите на мача. Така през първата част се запази минималната преднина за гостите. След почивката двата тима продължиха с хубавата игра, но вратарите се постараха резултатът да не се променя. Така бе до 46 минута, в която Titanite old stars изравниха след комбинация в наказателното поле на съперника, а Керкенезов наказа партизаните чуквайки топката в мрежата зад противниковия вратар. До края оставаха няколко минутки, в които паритета на терена се запази и резонно двата тима поделиха точките след добра игра и красив футбол.

„Миньорите“ продължиха победния си марш

ФК Колумбия посрещна устремилия се към челното място в класирането тим на АФК Чуковете в двубой от SPL1. Мачът започна с доминация на „миньорите“, които бяха настървени да покажат на какво са способни. Рециталът на „жълто-черните“ започна в 4 минута с гол на новото попълнение на тима Ники Йорданов. Голът даде още по-голямо самочувствие на „миньорите“ и те не се спряха бележейки гол след гол. Методиев и Симонов добавиха нови два, а четвъртият гол в мача бе дело отново на Йорданов. Слисаните ФК Колумбия не можаха да реагират през цялата първа част и полувремето завърши със солидна преднина от 4 гола за гостите. След почивката натискът на Чуковете продължи. Отново Методиев се разписа за 5:0. Йорданов записа още два гола на сметката си, а Миков не остана по-назад и не пропусна да покаже голмайсторския си нюх бележейки за 8:0. В края на мача остана време и за гол на централния защитник на „миньорите“ Ники Фургов, който през целия мач не допусна никой да мине през него и показа, че може и да бележи. ФК Колумбия бе в амок, но все пак тимът реализира почетното си попадение в 49 минута с тупалка от Григор Петков. Така мача завърши при разгромното 9:1 за АФК Чуковете, които показаха доста силна игра и след тази победа окупират върха в класирането.

Акули и патриоти разделиха точките в трилър

Дербито на кръга противопостави тимовете на Патриот и АФК Акулите. И двата тима са с амбиции за титлата, след като са доказали, че са доста стойностни отбори. Мачът започна равностойно, но в 11 минута патриотите получиха шанс за отбелязване на гол, които не бе пропуснат от Воденичарски и резултатът бе открит. Акулите се опитаха да върнат бързо попадението и натиснаха съперника си, но страхотните изяви на Ники Найденов не позволиха резултатът да бъде променен през първото полувреме. След почивката морските хищници бяха озверели за голове и те не закъсняха. Росенов, Марков и Рогозов обърнаха мача в полза на Акулите само за десетина минути. Домакините се стреснаха и коренно промениха играта си. Нацков и Маринов изравниха за 3:3. До края имаше 3 минути и тогава дойде мигът на Трендафилов от Акулите, който отбеляза за 4:3 и нажежи обстановката. Патриотите не сведоха глави и в ответната атака отново върнаха равенството в мача. Двубоят бе много драматичен и с безброй обрати ,но времето не стигна за повече драма и така двата отбора поделиха точките след прекрасна игра.

Гръцките богове с изразителна победа над „чековете“

Олимп се изправи срещу Q-check във втория кръг от SPL1. Гръцките богове излязоха с нагласата за победа и тимът не чака много дълго преди да открие резултата. Росен Колев откри в 11 минута давайки преднина за своите. Домакините уверено контролираха играта и последваха две гола на Алекса Тачев, който правеше страхотен мач. Полувремето бе към своя край, а Олимп не се спираше и Колев отново отбеляза правейки резултата 4:0. След почивката Тачев отново се изяви и оформи своя хеттрик в мача. Гостите от Q-check не можеха да отговорят на атаките на съперника, но все пак стигнаха до попадение в 35 минута чрез Видински. От тук нататък Олимп контролираше изцяло срещата и наниза още 3 попадения. Митко Митев – Моци се отчете с два гола, а точката в двубоя сложи Мариян Фимилиянов след красив гол с глава. Q-check загуби след хубавия старт на сезона, а Олимп продължава в добро темпо и мечтите за титлата този сезон.

Готинягите с втора победа

Дебютантът в лигата, тимът на Боровци Сен Жермен прие един от утвърдените тимове в SPL – този на Готинягите в спор за трите точки. Домакините тръгнаха доста добре и резонно стигнаха до ранно попадение в 16 минута дело на Петко Петков. Готинягите се опитаха да отговорят но Боровци седяха стабилно в защита и не позволиха изненади. Все пак “пичовете” изравниха в 24 минута с гол на капитана си Павел Матеев. Така полувремето завърши при резултат 1:1. След подновяването на играта двубоят бе изключително равностоен и до голови положения не се стигна. В това темпо мачът продължи до 41 минута, когато гостите се възползваха от грешка на противника си и Стойков вкара безценния гол на победата за Готинягите, които продължиха без грешка до момента. Боровци Сен Жермен стартират със загуба, но тимът показа доста качествена игра.