spl1 обзор29

ОБЗОР (Плейоф, 3 кръг) 29 кръг

Торнадо запази интригата за титлата жива

ФК Торнадо 2013 се изправи срещу Bombeta в много ключов мач за двата отбора и за изхода в SPL1. За „тайфуните“ бяха важни трите точки и нищо друго, тъй като само така гонитбата с ФК Бай Тошо щеше да продължи. Същото важеше и за „бомбите“, но в случая те имаха предимство пред АФК Вазов за бронзовите медали. Двубоят стартира с натиск на Торнадо. Момчетата на Лъчо Арсов искаха рано да си оплетат кошницата. И през първото полувреме дуото Семир Гафилов – Атанас Иванов направи някои страхотни неща с топка в крака. И логично Торнадо дръпна в резултата. Иванов направи хеттрик след пасове на Гафилов и резултатът на почивката бе 3:0.

Bombeta се представяха силно през първата част, но съперникът им бе много концентриран. Втората част не бе по-различна от първата – с изключение на това, че голмайстор за „тайфуните“ в 30-ата минута стана Краси Атанасов. Малко по-късно „бомбите“ показаха, че знаят как да бележат голове. Марио Давидов стори това в 35-ата минута. Но до края на мача „тайфуните“ не позволиха на съперника си да диша и Димитър Димитров добави нови две попадения, които сложиха точката на спора в мача. Така Торнадо остава на шест точки зад Бай Тошо като „тайфуните“ са с мач по-малко. Bombeta запазват третата позиция въпреки загубата и вече потриват ръце за бронзовите медали.

Статистика след ФК Торнадо 2013 – Bombeta

Тошо пак бие, на точка е от трофея

АФК Вазов и ФК Бай Тошо бе едно от големите дербито в плейофната фаза в SPL1. Мачът бе драматичен и за двата отбора. „Поетите“ искаха бронза и се нуждаеха от победата, докато ФК Бай Тошо крачеше уверено към титлата. Срещата стартира равностойно като Вазов владееше повече топката. Но Тошо играеше умно и чакаше своя момент. Той дойде в 15-ата минута, когато Симеон Цанов откри резултата в полза на „комунистите“. Последваха нови равностойни минути на терена. Положенията през тази първа част бяха малко някак логично попадението на Цанов бе единствено.

През второто полувреме Вазов се опита да промени нещата на терена и заигра по-активно. Но тимът направи много пропуски. И когато изглеждаше, че голът за „поетите“ се пече, Даниел Васев избухна с много красив гол за 2:0 в полза на Тошо. Това обърка малко Вазов, но тимът се опита да не обръща внимание на това, а на атаките си. Но тимът така и не успя да намери път към вратата на стража Колев. За капак, в края и Христо Пъпанов реализира за 3:0, което се оказа и крайния резултат в мача. Така Бай Тошо взе много важна победа, която оставя тима само на точка от спечелването на титлата в SPL1. Вазов пък още има шанс за третото място, но то няма да бъде постигнато толкова лесно.

Статистика след АФК Вазов – ФК Бай Тошо

Напрегнат хикс между АФК Вазов и Младо пиво

АФК Вазов се изправи срещу Младо пиво в плейофен мач от програмата на SPL1. „Поетите“ се нуждаеха всячески от победата, която можеше да ги върне с пълна сила в играта за бронзовите медали. Младо пиво пък продължаваха да иска да печели мачове, за да докаже класата си, въпреки че тимът ще завърши на със сигурност на шесто място в първенството. Срещата стартира с леки нарушения, които обаче бавно, но сигурно повдигаха градусите на терена в „Царско село“. Падна и първият гол. Той бе дело на Валентин Дремижев от Вазов в 18-ата минута. Седем по-късно пък Евелин Василев бе точен за „пивото“, с което резултатът стана 1:1. Фауловете пък все повече зачестяваха и на терена имаше малко футбол. След почивката двата тима се хвърлиха за победата. Вазов отново дръпна.

Крум Крумов бе на точното място в точното време, за да може изчистена топка от Младо пиво да се удари в тялото му и да препарира стража Иван Рудавски. Така „поетите“ отново поведоха, но не за дълго. Отново Евелин Василев попадна в прегръдките на своите съотборници след попадение в 33-ата минута. Така дойде време за последните 10 минути на мача, които бяха най-горещи. Стефан Андасаров вкара брилянтен гол за 3:2 в полза на „поетите“. Това стана в 42-ата минута. Но Младо пиво не се бе предал и Илиян Генов изравни за 3:3 малко след това. Мирослав Стаменов от „пивото“ прекали с нарушенията и бе пратен по-рано под душовете преди края на мача. Вазов обаче не можа да се възползва от преимуществото си и мачът завърши 3:3, което не се хареса и на двата отбора.

Статистика след АФК Вазов – Младо пиво

ФК София с марш към Малката купа

ФК София и TITANITE OLD STARS се изправиха един срещу друг в мач от плейофите в SPL1. Мачът за „столичани“ бе от ключово значение за Малката купа в лигата, докато TITANITE OLD STARS искаха да доиграят сезона с чест. ФК София обаче показа класа още рано в мача и Атанас Бадалов откри в 4-ата минута. Последваха минути на затишие, като „небесно-сините“ се опитаха да се опълчат на по-класния си съперник. Голове на падаха, а времето течеше. Все пак в края на полувреме ФК София като че ли реши нещата в своя полза.

Бадалов добави още един гол, а Здравко Росенов и Илиян Асенов също се разписаха, за да може резултатът да набъбне на 4:0. Така устремът на TITANITE OLD STARS бе охладен, а през второто полувреме ФК София се забавляваше на терена. Лидерът Здравко Росенов наниза още два гола, същото стори и Кристиян Антов, а Илиян Асенов добави едно попадение за крайното 9:0. Така ФК София чака решаващия мач срещу Siven за Малката купа. TITANITE OLD STARS пък отново показаха желание, но и този път не успяха да се противопоставят на съперника.

Статистика след ФК София – TITANITE OLD STARS

„Белите лисици“ гризнаха „амигосите“

Сбогом Гринго и Siven излязоха един срещу друг в мач от плейофите в SPL1. „Амигосите“ търсеха да излязат от дупката, в която бяха изпаднали и да завършат сезона достойно, докато успех за Siven щеше да им донесе голям шанс за спечелване на Малката купа в SPL1. Срещата стартира с надмощия на „белите лисици“, които се възползваха от хаоса в защитата на „амигосите“. Калин Димитров, Йово Спасов на два пъти и Емил Бенев дадоха аванс на Siven от 4:0. В края на полувремето Стефан Крекманов добута една топка за 1:4.

Втората част пак бе силна за Siven и хаотична за Сбогом Гринго. Кристиян Кокинов и Калин Димитров вкараха нови два гола за „белите лисици“. Радо Събев върна едно попадение в 36-ата минута, но Калин Димитров продължи със силното си представяне в този сблъсък и реализира още два гола. Между тях Симеон Димитров реализира за „амигосите“. Така Siven взе много важна победа, а Сбогом Гринго продължава потъва.