spl1 обзор28

ОБЗОР (Плейоф, 2 кръг) 28 кръг

Младо пиво заглуши Торнадо

ФК Торнадо 2013 и Младо пиво се изправиха един срещу друг в любопитен мач от програмата на плейофите в SPL1. Двубоят бе ключов за „тайфуните“, тъй като битката за титлата с ФК Бай Тошо бе в разгара си. Младо пиво не гонеше класиране, но искаше да се докаже и се хвърли с всички сили за успеха. През първото полувреме на терена властваше напрежението, като играта бе накъсвана много пъти. От това като че ли спечели Младо пиво, които имаха някои ситуации за гол, но ги изтърваха. ФК Торнадо по традиция се опитваше да владее топката повече, но този път не им се получаваше чак толкова добре. Головите възможности почти липсваха.

Така резултатът на почивката бе 0:0. Второто полувреме стартира ударно за „пивото“, които откриха резултата с попадение на Павел Павлов. Това не се харесва на Торнадо, които веднага се хвърлиха да изравнят. Но накъсването на играта продължи и това разконцентрира играчите. Младо пиво играеше умно, но и на ръба на позволеното, а доста често и прекрачваше границата. Така времето течеше. В 42-ата минута пък зрителите станаха свидетели на най-хубавия момент в мача. Тогава Мирослав Стаменов реализира много хубав гол с глава във вратата на Иван Симеонов. До края Торнадо нямаше отговор на Младо пиво и тимът на Петър Миланов спечели мача с 2:0.

Статистика след ФК Торнадо 2013 – Младо пиво

Тошо обезвреди „бомбите“

Bombeta искаше да направи черен живота на ФК Бай Тошо във втория кръг от плейофите на SPL2. „Бомбите“ се облизваха за бронзовите медали в лигата, докато Тошо нямаше право на грешка в борбата за титлата. Двубоят стартира с атаки и към двете врати. Все пак „комунистите“ излязоха с едни гърди напред благодарение на Мартин Асенов в 8-ата минута. Последваха много силни минути за „червените“. Боби Фусков и Цветан Кръстев направиха резултата 3:0 за Тошо и дадоха сериозна заявка за успеха. След това обаче тимът намали оборотите, а Bombeta постепенно напипваше ритъма в играта си. Към края на първата част момчетата на Данчо Стоилков упражниха масиран натиск пред вратата на Бойко Колев, който отново бе на висота в мача. Все пак той капитулира малко преди полувреме. Точен бе звездата в атаката на Bombeta Виктор Илиев. При 3:1 за ФК Бай Тошо завърши и първата част.

През второто полувреме „комунистите“ знаеха, че оставят ли нещата така, ще загазят. За това те натиснаха противника си в началото в търсене на нови голове. И постигнаха един, дело отново на Мартин Асенов. „Бомбета“ не се бяха предали и отново се опитаха да отговорят, но Колев бе като от желязо на вратата. Минутите течаха бързо, но голове не падаха. В последните минути ФК Бай Тошо дори остана с човек по-малко след за втори жълт картон бе изгонен Цветан Кръстев след необмислена проява. Но и това не помогна на „бомбета“ и мачът завърши 4:1 за Тошо. Така „комунистите“ докосват титлата, докато Bombeta все още са в добра позиция за бронза.

Статистика след Bombeta – ФК Бай Тошо

ФК София докосва Малката купа в SPL1

ФК София се изправи срещу Fransizkup в ключов мач и за двата отбора във втората половина в SPL1. Мачът бе от втория кръг в плейофната фаза. Столичани търсеха победата, която щеше да им даде отлични шансове да спечелят Малката купа в SPL2. Fransizkup също имаше апетити към този трофей, но единственият начин да останат с някакви шансове за него, бе да победят София. Мачът стартира със здрава битка в средата на терена. Атанас Бадалов даде аванс за София в 14-ата минута. Първият ключов момент в мача дойде в 17-ата минута. Тогава след удар на играч в „синьо“ Габриел Стоянов изби топката с ръка от голлинията на София, като реферът нямаше друг избор освен да му даде червен картон и да даде дузпа. Кирил Кирилов я вкара за 1:1. Сега Fransizkup имаше огромно предимство. Тимът обаче не можа да се възползва от него до края на полувремето. Нещо повече. Минута преди почивката ФК София получи право да изпълни наказателен удар и Здравко Росенов бе безпощаден за 2:1 в полза на София.

При този резултат завърши и първата част. В началото на второто полувреме, явно изнервен от събитията през първата част Кирил Кирилов си изкара червен картони така статуквото на терена отново бе равно. ФК София се възползва от това и дръпна в резултата с попадения на Бадалов и Росенов. В 38-ата минута обаче таранът в редиците на Fransikup Григор Петков избухна с невероятна тупалка, връщайки в мача своите. Те обаче нямаха сили да се противопоставят, въпреки че ще хвърлиха в атака. ФК София затвърди важната си победа с попадения на Кристиян Антов и Бадалов за 6:2. Така ФК София се нуждае от успех срещу Siven и TITANITE OLD STARS в последните си два мача, за да триумфира с Малката купа в SPL1. За Fransikzup пък ще останат поуките, но тимът със сигурност няма да се предаде в оставащите мачове до края.

Статистика след ФК София – Fransikzup

Драма с автоголове остави Siven в борбата за трофей

Siven излезе срещу своя кошмар TITANITE OLD STARS във втория кръг от плейофите в SPL1. „Белите лисици“ имаха много добра изходна позиция в борбата за Малката купа, но срещу тях бяха храбрите TITANI, които успяха да ги победят само преди няколко кръга в редовния сезон. През първата част двата тима подходиха предпазливо в първите няколко минутки. В 5-ата обаче Калин Димитров имаше нещастието да си отбележи автогол. Но три минути по-късно Siven изравни. Автор на гола бе Брендо Иванов от TITANITE OLD STARS, който също имаше нещастието да си отбележи автогол. Липсата на късмет при двата отбора продължи. Това стана в 10-ата минута, когато Симеон Венев също си вкара автогол и така TITANITE OLD STARS поведоха с 2:1. Но жеста му върна Цветан Геров в 18-ата минута. И така след 4 автогола за това полувреме резултатът бе 2:2. В крайна сметка малко преди почивката зрителите станаха свидетели на първия редовен гол в мача.

След пас на завърналата се след тежка травма Нели Георгива Брендо Иванов даде авнс на TITANITE OLD STARS. Така „небесно-сините“ се оттеглиха на почивка с аванс от 3:2. През втората част за Siven връщане назад нямаше и тимът трябваше да атакува. В началото обаче нещата не се получаваха за „белите лисици“. Те така и не намираха път към вратата на съперника. Наложи се намесата на капитанът им Момчил Узунов, който изравни в 41-ата минута. Siven продължи да натиска, но нов гол не падаше. Все пак „белите лисици“ преодоляха своя кошмар чак в 50-ата минута. Тогава Калин Димитров бе точен, за да донесе успеха на Siven. Така тимът има всички шансове да вземе трофей този сезон, но трябва да победи Сбогом Гринго и ФК София в оставащите си мачове до края.