spl1 обзор26

ОБЗОР 26 Кръг

Отново равенство в битката на титаните

Ето, че бе дошъл ред и на мегадербито в SPL1, а именно двубоят между Бай Тошо и Торнадо. Двата тима имаха равен брой точки на върха в класирането преди мача и победата за един от отборите означаваше голяма крачка напред към титлата. Двубоят започна с териториално преимущество на „комунистите“, които здраво натискаха съперника. Това доведе до гол в 16 минута дело на Мартин Петров, който в негов стил с топовен изстрел прониза противниковата врата. „Тайфуните“ не се смутиха и успяха да изравнят играта като дори успяха да поставят защитата на съперника пред сериозно изпитание, но „червените“ успяваха да устоят на предизвикателството. Очакванията за здрав и динамичен мач се оправдаха. Бай Тошо все пак бе по нахъсания отбор през тази първа част и в 22 минута Арабаджиев прати в екстаз феновете на тима бележейки за 2:0.

При този резултат завърши и първата част на дербито. След почивката „червените“ се поприбраха в своята половина, което позволи на Торнадо да разгърне играта си по фланговете, но дори това не помагаше срещу желязната защита на Тошовци. Все пак стената пред вратаря Асенов се пропука в 44 минута, когато Тео Кьосев намали за 1:2. „Тайфуните“ усетиха, че съперникът е изморен и хвърлиха всичките си сили за да гонят изравняването, а то дойде в самия край н мача в 48 минута с гол на топ стрелеца на тима Атанас Иванов. До края не остана време за нищо повече и двата тима подобно на първия им сблъсък поделиха отново точките помежду си и оставиха развръзката и загадката кой ще е шампион за следващата си среща в плейофа.

Статистика след ФК Бай Тошо – ФК Торнадо 2013

Шоу на Милков и Илиев донесе победа за „бомбите“

Bombeta приеха тима на Siven в последен двубой от редовния сезон като победата бе изключително важна за тима на гостите, заради апетитите им към малката купа, но от своя страна „бомбите“ не се предават и не дават на никумо нищо даром, което бе предпоставка за зрелищен двубой. Мачът започна равностойно, но това бе до 8 минута, в която Ради Милков откри резултата, а само минута по-късно го удвои и доказа очакванията, че „бомбите“ ще дадат всичко от себе си за да вземат победата в мача. И двете попадения на Милков бяха след прецизни пасове на Виктор Илиев. „Белите лисици“ не успяха да се противопоставят на съперника през тази първа част и тя завърши при този резултат.

След почивката гостите излязоха максимално мотивирани да покажат на какво са способни и с две бързи попадения на тарана Калин Димитров резултатът бе изравнен. Bombeta сякаш загубиха контрола над двубоя, което ги смути и доведе дори и до нелеп автогол на Стоилов. Така „белите лисици“ взеха превес в резултата. Домакините обаче не бяха се примирили хич с този неочакван обрат и Ради Милков отново излезе на сцената нанизвайки нови два гола като отново преобърна резултата на 360 градуса. А асистент отново бе Илиев. Въпреки усилията на Siven не успя отново да направи подвиг и да промени нещо в мача. Края на спора сложи самия Илиев в последната минута давайки победата на „бомбите“, които вече гледат към плейофите. Siven от своя страна ще трябва да се потрудят в битката за малката купа, но тимът има сили да се пребори за отличията.

Статистика след Bombeta – Siven

Вазов би София на мускули

АФК Вазов излезе срещу ФК София в последен мач за двата тима в редовния сезон в SPL1. „Поетите“ продължават лютата битка за бронзовите медали, като дори още имаха мечти и за нещо повече. ФК София пък търсеше положителен резултат, който да ги постави в страхотна позиция в борбата за Малката купа преди старта на плейофите. Срещата стартира по вкуса на „сините“ и Андриян Кръстев откри още в 3-ата минута. Последваха равностойни минути на терена, като „столичани“ бързо излязоха от шока и започнаха да атакуват по-често. И логично Габриел Стоянов изравни в 14-ата минута, а Здравко Росенов направи пълен обрат в 18-ата минута.

До края на полувремето обаче Стефан Андасаров изравни. След почивката „поетите“ излязоха с много хъс и хвърлиха доста усилия, които се увенчаха с попадения на Вальо Дремижев и Александър Тодоров. Постепенно обаче София отново заигра силно и Здравко Росенов намали резултата. До края на мача „столичани“ хвърлиха всичко в атака, а Вазов отпадна физически. Само късметът и добрите намеси на вратаря Андреев спасиха „поетите“. Така Вазов взе ключови точки в битката за челото, а ФК София чака плейофите с нетърпение.

Статистика след АФК Вазов – ФК София

„Амигосите“ трепериха едно полувреме, но биха TITANITE

Сбогом Гринго и TITANITE OLD STARS изиграха своя мач от плейофите в SPL1. „Амигосите“ искаха да добавят Малката купа в своята витрина и успех над „небесно-сините“ бе задължителен в този поход. TITANITE OLD STARS пък доказаха, че могат да бъдат костелив орех, въпреки кадровите проблеми в състава, който вече играе за своята чест. TITANITE OLD STARS стартира по-концентрирано от своя съперника заслужено дръпнаха в резултата след голове на младите надежди на тима Емо Стефанов и Йоан Загоров. Гринго лека-полека започна да окопитва и Димитър Пенев намали в 9-ата минута с хубав шут. Но малко след отново Загоров направи 3:1 за ужас на „амигосите“. Тимът бе леко смутен от случващото се терена, но все пак Мариян Иванов направи 2:3 в 19-ата минута.

Две минути по-късно „амигосите“ почнаха да потят много сериозно, след като Загоров оформи своя хеттрик. Този път тимът реагира като ужилен и още до почивката изравни с попадения на Радован Събев и Камен Цветанов. На почивката след няколко сериозни разговора, тимът на Сбогом Гринго излезе по-мотивиран. И бързо реши нещата в своя полза. За това спомогна и умората, която бе налегнала TITANITE OLD STARS. „Небесно-сините“ не можаха да вкарат повече голове до края, а вместо това получиха цели девет. Техни автори станаха Събев (4), Цветанов (3) и Иванов (2). Така Сбогом Гринго тръгна с успех в плейофите, но играта на тима през първата част трябва да послужи като червена лампа за следващите мачове. TITANITE OLD STARS пък отново показа сърцата игра и само слабата физическа подготовка ги лиши от това да шокират противника си.