spl1 обзор25

ОБЗОР 25 Кръг

Siven шокира 5 от Вазов

Отборите на Siven и АФК Вазов се изправиха един срещу друг в любопитен мач от програмата на SPL1. „Белите лисици“ търсеха трите точки, които щяха да ги качат на седмо място в класирането и отлични изходни позиции за атака на Малката купа. АФК Вазов пък бе на гребена на вълната след хикса и изпусната победа над Торнадо и тимът искаше да добави нови три точки, които да го доближат до лидерите. Мачът обаче започна по вкуса на Siven. Йово Спасов откри за „белите лисици“ в 10-ата минута. Вазов се опита да отговори на предизвикателството, но кадрови проблеми в тима оказаха своето влияние. Така минути минаваха, а изравнителен гол не падаше. Siven се защитаваше умело и това изнерви „поетите“.

Лошите новини за Вазов продължиха и в края на първото полувреме те останаха с 5 души на терена след втори жълт и съответно червен картон на Илиян Асенов. При 1:0 завърши и първото полувреме. През втората част „поетите“, които бяха останали с човек по-малко трябваше да рискуват. И Андриян Кръстев изравни резултата в 27-ата минута. Последваха спокойни минути, като двата тима се надлъгваха. Така бе до 40-ата минута, когато Иван Узунов даде нова преднина на Siven. Вазов трябваше да се хвърли и отново с човек по-малко изравни. Точен бе пак Андриян Кръстев. „Поетите“ дори опитаха да спечелят мача, но това им изигра лоша шега след като Йово Спасов наниза два гола в края, за да донесе трите точки на Siven. Така „белите“ лисици“ вече са седми – на две точки пред Сбогом Гринго и три – пред ФК София. Вазов пък изостава от челото.

Статистика след Siven – АФК Вазов

„Бомбите“ едва не изтърваха питомното в София

ФК София излезе срещу Bombeta във важен мач и за двата тима от програмата на SPL1. „Столичаните“ търсеха успеха, за да се намърдат още по-сериозно в битката за Малката купа в SPL1, докато Bombeta търсеха трите точки, които щяха да ги приближат до място в Топ 3 на таблицата. Мачът стартира добре за София, които поведоха в 8-ата минута чрез топнападателя си Здравко Росенов. Но преднината на тима не се задържа дълго. Благой Александров и Цветелин Цветанов бързо обърнаха нещата в полза „бомбите“. До края на полувремето пък Bombeta направиха решителна крачка към спечелването на мача. Виктор Илиев наниза два гола, с което тимът вече водеше с 4:1.

След почивката ФК София не смяташе да се предава и Иво Иванов върна един от головете. Благой Александров и Ради Милков обаче като че ли решиха нещата в полза на „бомбите“. Те се разписаха съответно в 40-ата и 42-ата минути. С това преднината на тима вече бе много сериозна – 6:2. „Столичани“ обаче доказаха, че има страхотен характер. Тимът успя в последните минути да върне цели 3 гола в рамките на 3 минути чрез Сами Шелбая, Росенов и Кристиян Антов. Обстановката на терена се нажежи много, но времето, а и силите на ФК София не стигнаха, за да направят велик обрат. Все пак „столичани“ показаха страхотна игра срещу солиден съперник и доказаха, че са фаворит за Малката купа. Bombeta продължава битката за Топ 3 в SPL1.

Статистика след ФК София – Bombeta

Бай Тошо загря за дербито с лек успех над TITANITE OLD STARS

ФК Бай Тошо излезе за задължителни три точки срещу TITANITE OLD STARS. „Комунистите“ мислеха изцяло за предстоящото дерби с ФК Торнадо 2013 за върха в SPL1 и подцениха леко „небесно-сините“, които играеха за своя чест, в началото на мача. И Емилиян Стефанов откри за TITANITE OLD STARS в 4-ата минута. Този подейства като студен душ за Бай Тошо и тимът побърза да си реши нещата още до полувремето. Дейвид Арабаджиев реализира 4 гола, а по един добавиха Боби Фусков и Даниел Васев. Така ФК Бай Тошо поведе с 6:1 на почивката.

През втората част „комунистите“ намалиха оборотите и позволиха на симпатичния отбор на Титаните да покаже на какво е способен. Емо Стефанов и Румен Маринов на два пъти зарадваха феновете на отбора, които се бяха събрали да ги подкрепят както винаги. Сред тях бе и цветето на тима Нели Георгиева, която за съжаление е със сериозна травма. Иначе през втората част Арабаджиев добави още 3 гола за Тошо, за да се фиксира крайния резултат – 9:4 за „комунистите“. Така следващия мач на ФК Бай Тошо ще е битката с Торнадо, докато TITANITE ще търсят да спънат някои от отборите в оставащите мачове на тима в плейофите.